Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

Λιγες ειναι?...

Ηταν κλειστη η Μονη κ περιηγηθηκαμε μονο στα περιξ.

Εχει ενα μονοπατι μεσα σε δεντρα, καταρρακτες, γεφυρουλες κ μια σπηλια καποιου μοναχου.

Εχει φωτογραφικο ενδιαφερον αλλα δε καταφερα να βγαλω καποια φωτογραφια αξια ανεβασματος εδω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

Αν δεν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον, γιατί να τραβήξεις παραπάνω; Επίσης αν πας και βγάλεις 322332 φωτογραφίες το ίδιο μέρος με την ελπίδα να ανακαλύψεις κάτι ενδιαφέρον μετά στο PC, μάλλον κάτι κάνεις λάθος..

Link to comment
Share on other sites

...

....κ ενα πανοραμα που μου αρεσε...με Λουμια 820.

Τεμπέλη τσίμπα :p. Κάτι ψιλο-retouch θέλει ακόμα.

fixed-8435.jpg

χοοοουμ...πώς βάζεις 5k φωτό στο φόρουμ....

Πάρτη από δω άμα θες πιο μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον, γιατί να τραβήξεις παραπάνω; Επίσης αν πας και βγάλεις 322332 φωτογραφίες το ίδιο μέρος με την ελπίδα να ανακαλύψεις κάτι ενδιαφέρον μετά στο PC, μάλλον κάτι κάνεις λάθος..

Αν πάω κάπου με σκοπό να βγάλω φωτογραφίες πέρα απο τις αναμνηστικές με την γυναίκα αγκαλιά και 322334 θα βγάλω για να πετύχω αυτό που ακριβώς θέλω.

Απλά αν χρειάζεται να βγάλω τόσες, ναι έχω πρόβλημα(τεχνική) και κάτι κάνω λάθος.

Ή δεν ξέρω τι προσπαθώ να βγάλω(δημιουργικότητα). Οπότε πάλι έχω πρόβλημα.

Και τα 2 προαναφερθέντα προβλήματα λύνονται -εν μέρει- με δοκιμές και εξάσκηση.

Ε?

Link to comment
Share on other sites

στην αρχη θα βγαζεις 15342342 φορες το ιδιο θεμα και στο πισι θα διαλεξεις μια..οσο εξασκεισαι τοσο θα λιγοστευουν τα κλικς για το ιδιο θεμα μεχρι που θα καταληξεις στο 1 και μοναδικο.Αλλα για να καταφερεις αυτο , θες χρονο και το 1 κλικ μπορει να σου παρει και μιση ωρα

Link to comment
Share on other sites

μη πιανεσαι απο το νουμερο ρε συ..

μπορει να χρειαστεις 40 , μπορει να χρειαστεις 400 η και 4.

αναλογα τον χωρο , χρονο , εσενα..πολλα παιζουν ρολο.δεν ειναι μαθηματικα η φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτο για να ρθει το τοπικ στην επιφανεια.

92126128.jpg

Απο την επισκεψη στο συγκεκριμενο μερος (Μονη Τ. Προδρομου στην Ημαθια) τα αποτελεσματα ηταν τραγικα. Ουτε 1 (μια) φωτογραφια της προκοπης (στις 40 συνολο).

wp20130123120452panoram.jpg

....κ ενα πανοραμα που μου αρεσε...με Λουμια 820.

ΥΓ. ..στην πρωτη ξεχασα να γραψω κατω αριστερα visitgreece.gr

Η δευτερη είναι αρκετά ωραία σαν concept βέβαια κάπου στη μέση το έχασες και είναι σα να σκίζεται η γή στη μέση :look:

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη είναι αρκετά ωραία σαν concept βέβαια κάπου στη μέση το έχασες και είναι σα να σκίζεται η γή στη μέση :look:

loool....ok. :upside: . Να σημειωσω οτι ακομη βγαζω φωτογραφιες με αυτοματη ρυθμιση στη μηχανη.

!!!!!

Link to comment
Share on other sites

8651425231_8c26eed682_c.jpg

IMG_3636 by Ir4klis, on Flickr

1/160

ƒ/4

ISO 100

58 mm

Δεν μπορώ να προσδιορίσω τι την κάνει τέλεια, αλλά είναι. Το bokeh είναι άψογο, τα χρώματα ζωντανά χωρίς να είναι έντονα, το sharpness όσο πρέπει, οι υφές, το κάδρο.

Το μόνο που λείπει είναι ότι δεν μπορώ να μυρίσω τα λουλούδια, μπράβο σου, πραγματικά έχω κολλήσει και την κοιτάω εδώ και ώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε σεφτέ, τόσο με την καινούρια μηχανή, όσο και σε περιφερειακό πρωτάθλημα :p

8653421764_bdc6a4a576_z.jpg

AO Pefkis - Agioi Anargyroi by dionysisk, on Flickr

canon 6d + 70-200 f/4

iso 10000 :drool:

159mm

f/4.5 (αυτό δεν κατάλαβα πως το έκανα :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.