Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vf-p3gLDfhs]Fabo - where i stand (karmon remix) & drift show 2013 - YouTube[/ame]

Με αφορμή το drift show 2013 στο καρτοδρομο των Αφιδνων, βρήκα ευκαιρία να δοκιμασω για πρωτη φορα τη μηχανη μου σε γρηγορες σκηνες. Σας δειχνω ένα βιντεακι με φωτος που καταφερα να τραβηξω.

Οι φωτος είναι κροπαρισμένες για να γεμισουν την αναλογια του βιντεο, καθως και καποιες επαναλαμβανονται...

Πρωτη αποπειρα παιδια, μη βαρατε!

Link to comment
Share on other sites

Γνώμες λέμε έτσι?

Οι φωτογρταφίες μου άρεσαν.

Ως προς την εναλλαγή τους όμως, πρέπει να ήταν ένα κλικ πιο γρήγορα για να ταιριάζει με το τραγούδι.

Mε λίγα λόγια, έπρεπε να έχεις πιο πολλές φωτο για να γεμίσεις 8 λεπτά ή να το κάνεις κάνα διλεπτο.

:rap:Here I am once again suggesting people to abuse their shutters.

:rap:

Link to comment
Share on other sites

Γνώμες λέμε έτσι?

Οι φωτογρταφίες μου άρεσαν.

Ως προς την εναλλαγή τους όμως, πρέπει να ήταν ένα κλικ πιο γρήγορα για να ταιριάζει με το τραγούδι.

Mε λίγα λόγια, έπρεπε να έχεις πιο πολλές φωτο για να γεμίσεις 8 λεπτά ή να το κάνεις κάνα διλεπτο.

:rap:Here I am once again suggesting people to abuse their shutters.

:rap:

Δοκιμασα και πιο γρήγορα, αλλα περνουσαν πολυ γρήγορα, τουλαχιστον ετσι μου φαινοταν! Πριν προλαβω να δω τι δειχνει η μια ειχε αρχισει να αλλαζει στην επομενη!

Φωτο τραβηξα συνολο καμια 150αρια, αλλα με την ταχυτητα που κινοντουσαν τα αυτοκινητα δεν ηταν και πολυ ευκολο να καδραρω τοσο το αυτοκινητο όσο και τους καπνους απο τα λαστιχα, ολα γινοντουσαν σε δευτερολεπτα!

Συνεπως απο τισ 150, καλες βγηκαν περιπου οι μισες, ισως και λιγο λιγοτερες. Δεδομενου οτι περναγε ενα αυτοκινητο καθε 5-10 λεπτα απο τη στροφη που καθομουν, οι ευκαιριες που ειχα δεν ηταν και παρα πολλες ουτε για δοκιμες ουτε για πολλες αποτυχιες. :)

Μετα επεσε και ο ηλιος, πεσανε και η ταχυτητες της μηχανης και κλαψτα!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και πιο γρήγορα, αλλα περνουσαν πολυ γρήγορα, τουλαχιστον ετσι μου φαινοταν! Πριν προλαβω να δω τι δειχνει η μια ειχε αρχισει να αλλαζει στην επομενη!

Φωτο τραβηξα συνολο καμια 150αρια, αλλα με την ταχυτητα που κινοντουσαν τα αυτοκινητα δεν ηταν και πολυ ευκολο να καδραρω τοσο το αυτοκινητο όσο και τους καπνους απο τα λαστιχα, ολα γινοντουσαν σε δευτερολεπτα!

Συνεπως απο τισ 150, καλες βγηκαν περιπου οι μισες, ισως και λιγο λιγοτερες. Δεδομενου οτι περναγε ενα αυτοκινητο καθε 5-10 λεπτα απο τη στροφη που καθομουν, οι ευκαιριες που ειχα δεν ηταν και παρα πολλες ουτε για δοκιμες ουτε για πολλες αποτυχιες. :)

Μετα επεσε και ο ηλιος, πεσανε και η ταχυτητες της μηχανης και κλαψτα!

Teaseraki επρεπε να το κανεις.

Οι φωτογραφιες καλες αν και μερικες που επαναλαμβανονται εστω και μερικα ms (αν ηταν burst) επρεπε να λειπουν.

7 sec η καθε μια ηταν 2 much...2-3 sec η καθεμια θα ηταν οκ να παιρναμε μια γευση ..και ενα λινκ στο χωρο σου για τις φωτος αυτες καθεαυτες.(αν ειναι/ηταν promo)

Ηταν και πολλες ωστε να τις δουμε ολες μια μια σε videaki.

Aποψη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

Teaseraki επρεπε να το κανεις.

Οι φωτογραφιες καλες αν και μερικες που επαναλαμβανονται εστω και μερικα ms (αν ηταν burst) επρεπε να λειπουν.

7 sec η καθε μια ηταν 2 much...2-3 sec η καθεμια θα ηταν οκ να παιρναμε μια γευση ..και ενα λινκ στο χωρο σου για τις φωτος αυτες καθεαυτες.(αν ειναι/ηταν promo)

Ηταν και πολλες ωστε να τις δουμε ολες μια μια σε videaki.

Aποψη μου παντα.

θα το δοκιμασω και με 2-3 sec να δω πως θα βγει!

Δυστυχως οι φωτο υπαρχουν μονο στο facebook. (αν και το ριμαδι κατακερματιζει την ποιοτητα)

οποιος έχει όρεξη, και θέλει ενα φιλο παραπανω στο face, ας στειλει ενα friend request εδω: http://www.facebook.com/athanasopoulos.andreas

Με χαρά να ανταλλαξουμε αποψεις για ένα hobby που ποτε δεν περιμενα οτι θα μου αρεσε τοσο, οταν το ξεκινησα!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο ποστ στο θέμα οπότε να είστε επιεικείς μαζί μου :to_pick_ones_nose3:

Από το πρόσφατο ταξίδι μου στο Παρίσι και πρώτη φορά με την 60D σε εξωτερικό χώρο για photos :)

9f6ZHQo.jpg

RAhZFKW.jpg

7nozK8i.jpg

ipmK6ns.jpg

isYJFFQ.jpg

BtGlkhr.jpg

XtI9gjK.jpg

4tk9yZG.jpg

s6ctL2L.jpg

lGG5Q22.jpg

CtUsVe1.jpg

jYZ6y9G.jpg

k4VFl2P.jpg

MszLnwS.jpg

BGD2AQy.jpg

u0lYKyq.jpg

DVrhuuP.jpg

3KLga8c.jpg

LZG2pW7.jpg

uheNG6o.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION].

Αγάπη οι φωτό είναι ποολύ καλές!!!

Αλλά μία με γύρισε πίσω στα μικράτα μου, στην αρχή την κοίταζα και την ξανακοίταζα, και δεν μπορούσα να δω τι είναι αυτό, και μετά μου ήρθε: View Master.

Δεν ξέρω ποιοι από τους φίλους έχουν κοιτάξει μέσα σε στερεοσκόπιο σαν αυτό, αλλά η φωτό του σπουργίτη είναι σαν να βγαίνει από ένα τέτοιο.

http://i.imgur.com/XtI9gjK.jpg

Η αίσθηση του βάθους που έχει είναι "χειροπιαστή, το φλουτάρισμα του εμπρός και πίσω φόντου, η τυχερή στιγμή του να πετύχεις το πουλάκι να κάθεται σε χαμηλότερο κλαδάκι που δεν φαίνεται και η τέλεια εστίαση πάνω στο πτηνό, με κάνει να έχω την αίσθηση ότι από στιγμή σε στιγμή , θα πετάξει!

Για τις άλλες φωτό αυτό που έχω να πω είναι ότι φαίνεται καθαρά η διεισδυτική ματιά που ψάχνει την κατάλληλη γωνία για να φανεί το θέμα της όσο γίνεται πιο καλά.

Τέσσερις φωτό πιο κάτω είναι μια καταπληκτική φωτό!

http://i.imgur.com/CtUsVe1.jpg

Παρ' όλο που έχει κομμένα λίγο τα δάχτυλα στο πάνω μέρος, είναι τόσο έντονο το παιχνίδι του φωτός και της σκιάς , σε συνδυασμό με τις ανακλάσεις και την υφή του μετάλλου, που μαγνητίζει το μάτι, και αυτό που μ' αρέσει πιο πολύ είναι που αποδόθηκε με το φωτισμό του προσώπου, το consept του γλυπτού!!

Αλλά εδώ σταματάω, πριν γίνω μονότονος!! :)

Μεγειά και από εδώ για το νέο μηχάνημα και να σε βλέπουμε συχνότερα εδώ!!!

:T::T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.