Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

2 δοκιμαζοντας τα μουφοκοκιν φιλτρα που πηρα

8725895335_53f494ba5b.jpg 8726999936_16f87d0044.jpg

Οπου εχω συνδιασει τον 12-24mm μου με τα 2 nd φιλτρα hoya που ειχα + το τζαμακι που κοβει καποια στοπ (δεν εχω ιδεα ποσα) στο πανω μερος και το μπλε φιλτρακι.

Και μερικες βραδυνες πασχαλιατικες

8727007602_bbf8ec8f0f_n.jpg 8727000166_7a9edd6564_n.jpg 8725880855_833004a4d3_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

έτσι από περιέργεια, για δοκίμασε όποτε έχεις χρόνο στο ίδιο κάδρο να βγάλεις δύο φωτογραφίες (με ιδιες ρυθμίσεις πάντα) εκ των οποίων η μια να ειναι με το φίλτρο και η άλλη χωρίς

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έφτιαξα επιτέλους τον ενισχυτή είπα να κάνω κάτι που είχα πολύ καιρό να κάνω :)

Βινύλιο και τέρμα τα μεγάφωνα :D

τράβηξα και μία φωτογραφία για να κρατήσω τη στιγμή

Canon 60D, Sigma 18-200mm .....σκάσε Νίκο :p.... f14/iso 400/78mm/1sec)

Φως απο το μπαλκόνι :p

πικαπ σταματημενο :p

qLKL1pK.jpg

Link to comment
Share on other sites

ντροπη να βριζεις εναν moderator

edit γρηγορα γτ παιρνουν αερα και τα αλλα μελη :p

γτ δεν επαιξες με φωτισμο απο τις λαμπες σου και να ζουμαρεις στη βελονα ; η να ερθεις κοντιτερα ; γτ τωρα τη παρασταση στην κλεβει οχι η βελονα αλλα το κιτρινο label του δισκου

Link to comment
Share on other sites

Καμάρι ο φακός μου είναι για τον αυτόν. Δε μπορώ να βγάλω καλές κοντινες ακόμα και αν έρθω στα 45εκατοστά που είναι το minimum που εστιάζει. Μου έχει βγάλει τα άσπρα μαλλιά τελευταία.Εδώ μία προσπάθεια με όσο photoshop ξέρω.

Οσο για το φωτισμό δε το πήγαινα για κάτι καλό απλά μου άρεσε και την ανέβασα. Στο πόδι είναι (μάλλον στα τρία πόδια λολ)

iso 800/f9/-1 step/ 1/2sec

QgoiK3p.jpg

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε λιγο πιο πλαι , μαυρισε με φωτοσοπ το backround , ριξε φως και θα βγαλεις μια σουπερ φωτογραφια.

εφοσων εχεις τριποδο (αν καταλαβα καλα απο τα 3 ποδια που λες :p) γτ εχεις iso 800 ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γυρνάει το ρημάδι και στο 1sec βγαίνουν τα γράμματα σα να έχεις αστιγματισμό :p

Πάω να παίξω αλλά το backround να με συμπαθάς ότι θα καταφέρω να το αλλάξω :p

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη ωρέ. Από την ώρα που έβαλα δίσκο δε σταμάτησε μόνο για αλλαγή.

Αχ άλλο πράμα ο ήχος του βινύλιου ρε συ. Πάω να το φωτογραφίσω με τον σουπερντούπερ ουάου φακό μου. Και αν είμαι στις καλές μου θα τον χαρίσω του Νίκου :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.