Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ


Recommended Posts

  • Replies 16,7k
  • Created
  • Last Reply

και τις δυο φωτογραφιες τις εβγαλα στα γρυγορα μαζι με το τριποδο παντα, ειχα βαλει και λειτουργεια macro . ουτε εππαγγελματιας ειμαι ουτε εχω και μεγαλη εμπειρια. σιγουρα για εναν εππαγγελματια δεν ειναι καλες αλλα μαθαινω ακομα:upside::upside::upside::upside::upside:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχει ο φακός κανενα θεματάκι ?

300άρη δεν είχα ποτέ να ξερω αλλα wtf, ιδια κατηγορία είναι ο 55-200vr μου και στα φ6@200 είναι καμια σχέση.

Aπό τις τελευταίες με τον 44Μ, τον βάζω στο ράφι of glory και ξεθάβω την D60...

8704453495_46c15681aa_c.jpg

IMG_5364 by Ir4klis, on Flickr

Helios 44M7 58 mm

1/400

ƒ/2

ISO 200

Link to comment
Share on other sites

σου θιξαμε κανα φακο??

Κανενας 70-300 @300 δε μου αρεσει...

Τα ιδια σκατα ειναι και εκεινος.. καλυτερος μεν..αλλα οχι για 500E..(@300mm παντα).

Όχι, δεν έχω πια κανένα ζουμαριστό 300άρη.

Παλιότερα είχα Nikon 70-300 και Nikon 75-300, αλλά και οι 2 ήταν πολύ καλύτεροι από αυτόν στα 300mm.

Link to comment
Share on other sites

47030710200136430318247.jpg

Canon Eos 650D, 18 135 IS STM. Πρωτη φωτο που ανεβαζω. Περιμενω τις γνωμες σας.

αφου περιμενεις γνωμες καλως..

καταρχην καλη αρχη :)

συμφωνω με το email , μη το βαζεις και ειδικα σε τοσο χωρο.

επισης το θεμα σου ειναι τα πτηνα ; Αν ναι , δε το πετυχες

ηθελε ελαχιστα παραπανω ζουμ για να μη τρεχει το ματι γυρω γυρω στη φωτο (ισως ειναι και το εμαιλ που το επηρεαζει)

επισης ειναι τελειως λαθος η ωρα της φωτογραφισης.

πρεπει να ειναι αρκετα ψηλα ο ηλιος και δινει ενα "νεκρο" φως στη φωτογραφια.Αλλη ωρα θα δημιουργουσε σιγουρα πιο ζεστα χρωματα και θα εδινε αλλη ατμοσφαιρα στη φωτογραφια.

Επισης , ποιοτικα κατι εχεις κανει και εχεις χασει αρκετη πληροφορια απο τη φωτογραφια και δε φαινεται καθαρη.

αν θες ομως να ασχοληθεις με την συγκεκριμενη φωτογραφια παραπανω , κροπαρε την καλυτερα , μειωσε τα highlights (η exposure κατα 1/3) , αλλαξε wb σε πιο ζεστο , βγαλε το εμαιλ και δες πως θα σου φανει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.