Jump to content


Παραγγελία από Eglobal central eu


skepasti21

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος skepasti21 έγραψε:

Έχει γίνει dispatched δηλαδή έχει σταλεί?

Αν ναι, τότε αναγκαστικά περιμένεις να σου έρθει και μετά το στέλνεις πίσω και πληρώνεις 18€. Αν δεν έχει σταλεί τότε εύκολα με ένα μεηλ στο support@eglobalcentral.eu με το αριθμό παραγγελίας τους λες τι θέλεις.

σιγουρα διοτι λενε πως πρεπει να γινει με τικετ και ζηταει κατι ram , case number που δεν τα ξερω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, φαμπιο said:

σιγουρα διοτι λενε πως πρεπει να γινει με τικετ και ζηταει κατι ram , case number που δεν τα ξερω 

Αυτό είναι σε περίπτωση που παραλάβεις και έχει πρόβλημα η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παίδες, εγώ έχω κάνει μια παραγγελία εδώ και 3 μέρες , και έχει μείνει από την πρώτη στιγμή στην ίδια κατάσταση processing, όταν την στείλουν σε μεταφορική θα αλλάξει αυτή η κατάσταση ή μπορεί να την έχουν στείλει ήδη και να μην έχει κάνει κάποια ενημέρωση το κούριερ ;

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 7:58 PM, Maiken said:

Καλησπέρα παίδες, εγώ έχω κάνει μια παραγγελία εδώ και 3 μέρες , και έχει μείνει από την πρώτη στιγμή στην ίδια κατάσταση processing, όταν την στείλουν σε μεταφορική θα αλλάξει αυτή η κατάσταση ή μπορεί να την έχουν στείλει ήδη και να μην έχει κάνει κάποια ενημέρωση το κούριερ ;

Αδερφέ ΥΠΟΜΟΝΉ!!

Παραγγελία από 22/12 και σήμερα πάτησε Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2021 at 7:58 ΜΜ, το μέλος Maiken έγραψε:

Καλησπέρα παίδες, εγώ έχω κάνει μια παραγγελία εδώ και 3 μέρες , και έχει μείνει από την πρώτη στιγμή στην ίδια κατάσταση processing, όταν την στείλουν σε μεταφορική θα αλλάξει αυτή η κατάσταση ή μπορεί να την έχουν στείλει ήδη και να μην έχει κάνει κάποια ενημέρωση το κούριερ ;

φιλαρακι χρειαζεται υπομονη να ξερεις διοτι εχω κ εγω κανει μια παραγγελια στις 7/1 ε μετα το εστειλαν απο κινα που ειναι αυτοι αγγλια κ μετα απο 15 μερες ελαβα  trucking number

καλοριζικο φιλε 
πως σου φαινεται; 

ολα κλα η παραγγελια;

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2021 at 12:06 AM, φαμπιο said:

φιλαρακι χρειαζεται υπομονη να ξερεις διοτι εχω κ εγω κανει μια παραγγελια στις 7/1 ε μετα το εστειλαν απο κινα που ειναι αυτοι αγγλια κ μετα απο 15 μερες ελαβα  trucking number

καλοριζικο φιλε 
πως σου φαινεται; 

ολα κλα η παραγγελια;

Σήμερα  παρέλαβα επιτέλους,  ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού  στα χέρια μου  και το πρώτο πράγμα τσεκάρω  είναι η ταινία ασφαλείας! Δυστυχώς  ήταν  σκισμενη,  ανοίγω  το κουτί και παίρνω το  τηλέφωνο  στα  χέρια μου. Για την ώρα όλα φαίνονται φυσιολογικά.  Σκέφτηκα να τους στείλω  μέλη και να τους χεσω αλλά μετά από 40 μέρες  που περίμενα  καρτερικα να έρθει δεν έχω κουράγιο.  Μακάρι να μην βγάλει τίποτα... Ρε τι μπαγλαμαδες! Δεν ξέρω αν θα ξανά αγόραζα από αυτούς,  ίσως θα το σκεφτόμουν  αν αυτό που θα θέλω να αγοράσω έχει τεράστια διάφορα  τιμής  όπως η περίπτωση  μου

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος skepasti21 έγραψε:

Σήμερα  παρέλαβα επιτέλους,  ανοίγω το πακέτο και κρατάω το κουτί του κινητού  στα χέρια μου  και το πρώτο πράγμα τσεκάρω  είναι η ταινία ασφαλείας! Δυστυχώς  ήταν  σκισμενη,  ανοίγω  το κουτί και παίρνω το  τηλέφωνο  στα  χέρια μου. Για την ώρα όλα φαίνονται φυσιολογικά.  Σκέφτηκα να τους στείλω  μέλη και να τους χεσω αλλά μετά από 40 μέρες  που περίμενα  καρτερικα να έρθει δεν έχω κουράγιο.  Μακάρι να μην βγάλει τίποτα... Ρε τι μπαγλαμαδες! Δεν ξέρω αν θα ξανά αγόραζα από αυτούς,  ίσως θα το σκεφτόμουν  αν αυτό που θα θέλω να αγοράσω έχει τεράστια διάφορα  τιμής  όπως η περίπτωση  μου

μπορει λογο μεταφορας ρε φιλε ποτε δεν ξερεις μην αγχω αν δεν σου βγαζει προβλημα κ για την χρηση που θες κανει δουλεια εισαι καλα πιστευω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2021 at 1:39 ΠΜ, το μέλος φαμπιο έγραψε:

μπορει λογο μεταφορας ρε φιλε ποτε δεν ξερεις μην αγχω αν δεν σου βγαζει προβλημα κ για την χρηση που θες κανει δουλεια εισαι καλα πιστευω

Καλησπέρα να ρωτησω κ γω, η τιμή που πληρωσατε ήταν αυτή που βγάζει όταν βαζετε το προιον στο καλάθι ή έχει κ χρέωση τελωνείο λόγω Brexit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2021 at 12:06 AM, φαμπιο said:

φιλαρακι χρειαζεται υπομονη να ξερεις διοτι εχω κ εγω κανει μια παραγγελια στις 7/1 ε μετα το εστειλαν απο κινα που ειναι αυτοι αγγλια κ μετα απο 15 μερες ελαβα  trucking number

καλοριζικο φιλε 
πως σου φαινεται; 

ολα κλα η παραγγελια;

Εν τελεί μου απάντησαν μετά από 2-3 email μου ότι το προϊόν που παρήγγειλα ήταν out of stock, αν και προφανώς στο site έλεγε “in stock”. Μου είπαν ότι στις 2 Φεβρουαρίου θα έφερναν νέα παρτίδα και θα μου το έστελναν τότε. Σήμερα είναι 7/2 και δεν έχω ακόμη νέα. Όποτε θα περιμένω μια ακόμα εβδομάδα γιατί δεν με καίει να το πάρω τώρα τώρα και η τιμή του άξιζε (κερδίζω 200€ αν το πάρω από eglobal), και αν την Παρασκευή που μας έρχεται δεν έχω κανένα νέο , θα στείλω ticket στην PayPal για  refund .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2021 at 8:45 ΜΜ, το μέλος Maiken έγραψε:

Εν τελεί μου απάντησαν μετά από 2-3 email μου ότι το προϊόν που παρήγγειλα ήταν out of stock, αν και προφανώς στο site έλεγε “in stock”. Μου είπαν ότι στις 2 Φεβρουαρίου θα έφερναν νέα παρτίδα και θα μου το έστελναν τότε. Σήμερα είναι 7/2 και δεν έχω ακόμη νέα. Όποτε θα περιμένω μια ακόμα εβδομάδα γιατί δεν με καίει να το πάρω τώρα τώρα και η τιμή του άξιζε (κερδίζω 200€ αν το πάρω από eglobal), και αν την Παρασκευή που μας έρχεται δεν έχω κανένα νέο , θα στείλω ticket στην PayPal για  refund .

ε χρειαζεται αρκετη υπομονη εμενα ειναι ακομα ολλανδια και εχω κανει παραγγελια ενα μηνα κ 3 μερες φιλε 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/10/2021 at 9:24 PM, φαμπιο said:

ε χρειαζεται αρκετη υπομονη εμενα ειναι ακομα ολλανδια και εχω κανει παραγγελια ενα μηνα κ 3 μερες φιλε 

 

Έχεις κανένα νέο μετά την Ολλανδία; Εμείς παραγγείλαμε 6 Δεκεμβρίου, το τρακινγκ λέει ότι 31 Δεκεμβρίου ήταν στην Ολλανδία και μετά το χάος. Η Γενική Ταχυδρομική λέει δεν το έχει λάβει ακόμα, η Fedex δεν ξέρει τίποτα γιατί λέει το cross border δεν είναι δική τους υπηρεσία, απλά μεσολαβούν και η eglobal δεν απαντάει στα email. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2021 at 7:21 PM, nanagn said:

Έχεις κανένα νέο μετά την Ολλανδία; Εμείς παραγγείλαμε 6 Δεκεμβρίου, το τρακινγκ λέει ότι 31 Δεκεμβρίου ήταν στην Ολλανδία και μετά το χάος. Η Γενική Ταχυδρομική λέει δεν το έχει λάβει ακόμα, η Fedex δεν ξέρει τίποτα γιατί λέει το cross border δεν είναι δική τους υπηρεσία, απλά μεσολαβούν και η eglobal δεν απαντάει στα email. 

Είμαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση. Η παραγγελία μου έγινε τέλη Ιανουαρίου και απλά φαίνεται να έχει κολλήσει στην Ολλανδία για λόγο που δεν καταλαβαίνω. Εσένα σου έχουν στείλει κάποια επιπλέον ενημέρωση για την παραγγελία σου? Την έχεις παραλάβει?

Screenshot 2021-02-26 132757.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και 'γώ έχω παραγγείλει από eglobal ένα iPad από το tracking βλέπω οτι το έστειλαν με την εταιρία  ΤrakPak --> (FedEx Cross Boarder) έχει ήδη 31 μέρες (26/02/21) στη μεταφόρα. 

Πιο συγκεκριμένα:

Date/Time Activity Event Code Location
19th Feb 2021 08:14:40 OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED 200 VENLO, 5928, NL
15th Feb 2021 11:58:11 FEDEX CROSS BORDER PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL
27th Jan 2021 02:47:13 DEPARTED GERAS LTD 218

 

Δεν ξέρω τι να κάνω.. το εξάμηνο μου έχει ήδη ξεκινήσει και δεν είχα κάποια ενημέρωση από τις 19 Φεβρουαρίου που λέει ότι πέρασε από το τελωνείο στην Ολλανδία.

Είχε πάρει και σε εσάς τόσο χρόνο; Να ζητήσω refund; Γενικά εσάς πως πήγε η διαδικασία και με ποια μεταφορική σας το έστειλαν; Μπορούσατε να το εντοπίσετε γενικά γιατί εμένα δεν μου στέλνουν και πολλές πληροφορίες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kostaskk21 said:

Είμαι και εγώ σε παρόμοια κατάσταση. Η παραγγελία μου έγινε τέλη Ιανουαρίου και απλά φαίνεται να έχει κολλήσει στην Ολλανδία για λόγο που δεν καταλαβαίνω. Εσένα σου έχουν στείλει κάποια επιπλέον ενημέρωση για την παραγγελία σου? Την έχεις παραλάβει?

Screenshot 2021-02-26 132757.png

Φίλε και 'γώ ακριβώς τα ίδια τους έστειλα και mail αν γνωρίζουν τπτ και απλά μου έστειλε ξανά το λινκ με το tracking number. Να υποθέσω και εσένα με TrakPak στο έχουν στείλει... Απ ότι κατάλβα δεν παιζει να έχουμε καμία ενημέρωση μέχρι να φτάσει ελλάδα στη γενική μεταφορικη... Όπως και να χει λογικά μαζί θα φτάσουν τα πακέτα μας... Καλή αναμονή? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stergios12 said:

Φίλε και 'γώ ακριβώς τα ίδια τους έστειλα και mail αν γνωρίζουν τπτ και απλά μου έστειλε ξανά το λινκ με το tracking number. Να υποθέσω και εσένα με TrakPak στο έχουν στείλει... Απ ότι κατάλβα δεν παιζει να έχουμε καμία ενημέρωση μέχρι να φτάσει ελλάδα στη γενική μεταφορικη... Όπως και να χει λογικά μαζί θα φτάσουν τα πακέτα μας... Καλή αναμονή? 

Ναι ναι και μένα τα ίδια αυτοματοποιημένα μηνύματα μου στειλαν. Χαρά στην υπομονή μας λοιπόν ?

Έγινε επεξεργασία από kostaskk21
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kostaskk21 said:

Ναι ναι και μένα τα ίδια αυτοματοποιημένα μηνύματα μου στειλαν. Χαρά στην υπομονή μας λοιπόν ?

Πάντως απ ότι βλέπω τα δέματα αναχωρήσαν ακριβώς την ίδια ώρα από Venlo που σημαίνει οτι βρίσκονται στο ίδιο φορτηγό λογικά και βρίσκονται ήδη σε μεταφορά προς τη χώρα μας, άσχετα που δεν στέλνουν ειδοποίηση. Απ ότι κατάλαβα θα έχουμε delivery status με το που τα παραλάβει η Γενική Ταχυδρομική. Το πιο πιθανο λοιπόν είναι να βρίσκονται στο δρόμο. Γενικά εδώ μπορείς να τσεκάρεις και τα διαθέσημα tracking statuses : 

preview-52ad4cb1957eaac20649577c26f42e11
PARCELSAPP.COM

Track P2P TRAKPAK packages, as well as any parcel from AliExpress, Joom, GearBest, BangGood, Taobao, eBay, JD.com and other popular online stores.

 Απ όσο μπορώ να καταλάβω έχει μείνει μόνο το "Out for Delivery" και το "Delivered" που αναφέρονται αφού τα παραλάβει η Γενική. Ίσως να στείλουν και για το "arrived in Country". 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.