Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

11 hours ago, dpolal said:

Aπό παλιά αγγελία που βολόδερνε για καιρό.

 

D-Link DU-H7 (7 port USB hub)

ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ/ΑΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΟ στο κουτί του καθώς αγοράστηκε πριν από πολλά πολλά χρόνια, ξεχάστηκε σε μία ντουλάπα χωρίς να ανοικτεί ποτέ και μου το έδωσαν πριν από λίγες μέρες.
Σαν usb hub ουσιαστικά είναι άχρηστο καθώς υποστηρίζει μόνο USB 1.1 οπότε δεν έχει νόημα να μπεί σε υπολογιστή.

Όμως, αφενώς έχει 7 type A και 1 type B USB ports, αφετέρου έχει δικό του εξωτερικό και καλής ποιότητας τροφοδοτικό (5v, 2.5A).

Άρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν φορτιστής κινητών, tablet κλπ usb συσκευών , σαν τροφοδοτικό Rasberry Pi, usb ηχείων, κλπ κλπ κλπ.

Αυτό είναι: https://www.cnet.com/products/d-link-du-h7-hub-7-ports/specs/

 

5ac3bd6b9b23e_.jpg.9631e9d4ef3d332bdb25c12a3e53309f.jpg

 

 

Όποιος το θέλει παραλαβή από Ν.Σμύρνη. :)


 

Καλημέρα, να τολμήσω να το ζητήσω για το τροφοδοτικό του;

Αν δεις εδώ παλέβω για να κάνω να λειτουργήσει ένα media player που θέλει ακριβώς το ίδιο. Αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξος με αυτό το θέμα να σου πώ ότι με το που είδα με bold γράμματα ότι το D-Link έχει 5V-2,5A τροφοδοτικό είπα μήπως και...

Αν πρώτα δεν το χρειάζεται κάποιος άλλος περισσότερο κράτησέ το μου μήπως βρώ χρόνο ή είναι ο δρόμος μου από Ν.Σμύρνη να περάσω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Infotech έγραψε:

Αν πρώτα δεν το χρειάζεται κάποιος άλλος περισσότερο κράτησέ το μου μήπως βρώ χρόνο ή είναι ο δρόμος μου από Ν.Σμύρνη να περάσω.

 

Καλημέρα, κανένα πρόβλημα.
Αν περνάς από εδώ στείλε ένα μνμ και τα λέμε. :)

Link to comment
Share on other sites

@jax7480 παρέλαβα κι εγώ μόλις, αλλά είχε και περιπέτεια. Με ενημέρωσαν στο τηλέφωνο ότι η κούτα ήταν ανοιχτή (!) και παίξαμε "What's in the box?!". I shit you not.

-Πείτε μας τι έχει μέσα.

-WTF?

-Αλλιώς μπορούμε να τη στείλουμε πίσω λόγω κακής συσκευασίας (έβαζα στοίχημα ότι θα έφτανε άδεια).

 

Ευτυχώς ήξερα το modus operandi και μάντεψα σωστά μια κάρτα και μια σοκολάτα, οπότε περάσαμε στο παρασύνθημα -παραλαβή. :D

 

Και αντικρύζω τα παρακάτω...

 

Στον πάγκο της μεταφορικής:

EC_1.jpg

 

Στο πάτωμα:

EC_2.jpg

 

Παρατηρήστε ότι το συνοδευτικό δελτίο είναι από την εσωτερική μεριά της ταινίας (κόλλα με κόλλα), οπότε είναι βέβαιο ότι ήταν ανοιχτή σε όλη τη διαδρομή!

EC_3.jpg

 

Και μη σας ξεφύγουν οι τσακίσεις στη σοκολάτα (πώς;!):

EC_4.jpg

 

Ζάχο, ευχαριστώ και πάλι. Έχω σταυρώσει τα δάχτυλα να μην έπαιξαν ποδόσφαιρο με την κάρτα. Ελπίζω να προλάβω να τη δοκιμάσω μέχρι το βράδυ και να σε ενημερώσω ότι έφτασε σώα. :T:

  • Like 3
  • Sad 2
  • Wow 4
Link to comment
Share on other sites

[mention=30504]jax7480[/mention] παρέλαβα κι εγώ μόλις, αλλά είχε και περιπέτεια. Με ενημέρωσαν στο τηλέφωνο ότι η κούτα ήταν ανοιχτή (!) και παίξαμε "
". I shit you not.
-Πείτε μας τι έχει μέσα.
-WTF?
-Αλλιώς μπορούμε να τη στείλουμε πίσω λόγω κακής συσκευασίας (έβαζα στοίχημα ότι θα έφτανε άδεια).
 
Ευτυχώς ήξερα το modus operandi και μάντεψα σωστά μια κάρτα και μια σοκολάτα, οπότε περάσαμε στο παρασύνθημα -παραλαβή. [emoji3]
 
Και αντικρύζω τα παρακάτω...
 
Στον πάγκο της μεταφορικής:
EC_1.thumb.jpg.b50c0b38fc297a9f49caa91454d35f9a.jpg
 
Στο πάτωμα:
EC_2.thumb.jpg.f2663b2925e5532c26c8134a9f0a493c.jpg
 
Παρατηρήστε ότι το συνοδευτικό δελτίο είναι από την εσωτερική μεριά της ταινίας (κόλλα με κόλλα), οπότε είναι βέβαιο ότι ήταν ανοιχτή σε όλη τη διαδρομή!
EC_3.thumb.jpg.2c951866ca4fce8cab481fb2bdcb26f8.jpg
 
Και μη σας ξεφύγουν οι τσακίσεις στη σοκολάτα (πώς;!):
EC_4.thumb.jpg.443fc18887b5680e165f8c3c5c5d3235.jpg
 
Ζάχο, ευχαριστώ και πάλι. Έχω σταυρώσει τα δάχτυλα να μην έπαιξαν ποδόσφαιρο με την κάρτα. Ελπίζω να προλάβω να τη δοκιμάσω μέχρι το βράδυ και να σε ενημερώσω ότι έφτασε σώα. :T:
Εκμεταλευτηκαν την κουτα και εβαλαν και αλλα δεματα, σου λεει βαλτα ουλα εδω μεσα. Ευτυχως να λες δεν εφαγαν την σοκολατα:-)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, f117 said:

εντυπώσεις δεν μας είπες yanniiiiiiiiiii

Εντάξει μόλις το έστησα. Οφείλω να ομολογήσω ότι δείχνει να μπουτάρει ταχύτερα. Το οποίο είναι και το λογικό.

 

Επίσης με την onboard της Intel είναι κάπου στα 40 watt κατανάλωση σε idle στην πρίζα. Ο Phenom II X6, με καρά-optimization όπου του είχα κατεβάσει το ρεύμα σε idle στα 0,8V, με την Nvidia GT620, είχε κατανάλωση λίγο πάνω από 80W(έπαιζε πάνω από 100W σε idle απείραχτος). Στο θέμα της κατανάλωσης λοιπόν, οποιαδήποτε σύγκριση είναι απλά αστεία.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια νούμερα έβλεπα και εγώ στο PC μου με τον 775 Xeon. Όταν άλλαξα και έβαλα το Shuttle με τον Skylake και αντικατέστησα και την οθόνη με LED, ένα τετράμηνο έφτασα να έχω τόσο χαμηλή κατανάλωση ρεύματος στο γραφείο που δεν πλήρωσα ΕΡΤ... (idle με 2x8gb ram, 1 ssd, 1 2.5" hdd και μία 24άρα οθόνη έχω 27w)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2018 at 6:17 PM, jefm said:

Χαρίζεται παιδικό τηλεκατευθυνόμενο αυτοκίνητο 55Χ22 , είναι σχεδόν καινούργιο αλλά δεν μπορώ να δοκιμάσω αν δουλεύει γιατί έχω χάσει τον φορτιστή. Προηγούνται παλιά μέλη. Παραλαβή μόνο από Γαλάτσι.

54.jpg

27.jpg

 

Θα το ήθελα, αν είναι να το φτιάξω και να το δώσω στα ανίψια μου να το παίζουν.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το χρησιμοποιεί.

Δεν το χρειάζομαι. Μένω σε περιοχή χωρίς διεύθυνση. Ουσιαστικά άχρηστο καθώς δεν δείχνει τα διαθέσιμα καταστήματα σωστά. Οπότε αν κάποιος το θέλει ας το αξιοποιήσει. Καλή μάσα. 

Screenshot_2018-03-24-16-44-48-257_com.myvodafone.android.thumb.png.5dde281afaf6bf89795def73c3970232.png

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, yanni said:

Ωραία, παίζει με τα παλιά AMDίσια Windows 7. :D Άμα χρειαζόταν να κάνω επανεγκατάσταση θα έφευγε έτσι το μισό Πάσχα.

 

Και μια φωτογραφία με τα πραγματάκια.

Intel.jpg

Με γενιές. 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.