Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

15 hours ago, ronin13 said:

Χαρίζεται ο παρακάτω HHD 2.5" WD 250GB Scorpio Blue με πρόβλημα. Όταν ανάβει κάνει κλικ-κλικ, πιθανως να έχει κολλήσει κάπου ή ακίδα. Δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τις γνώσεις να ασχοληθώ... Μόνη παράκληση, αν κάποιος τον παρει και καταφέρει να σώσει τίποτα από μέσα, να μου δώσει το υλικό, γιατί απ' ότι θυμάμαι είχε αποθηκεύει η μάνα μου κάτι οικογενειακές φωτογραφίες.

Περιοχή Χαϊδάρι-Αιγάλεω-Περιστέρι μέχρι το μεσημέρι, Αμπελόκηποι το απόγευμα.
a98f74ecb12953f3e3418402d13644f2.jpg

Δοκιμασε να τον συνδεσεις και την ωρα που λειτουργει , απαλα και σιγα, περιστρεψε τον δεξια ή αριστερα, καμια φορα ξεκολαει και εχεις εστω την δυνατοτητα να ανασυρεις τα δεδομενα σου , κρατωντας τον σε αυτη την θεση

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να τον συνδεσεις και την ωρα που λειτουργει , απαλα και σιγα, περιστρεψε τον δεξια ή αριστερα, καμια φορα ξεκολαει και εχεις εστω την δυνατοτητα να ανασυρεις τα δεδομενα σου , κρατωντας τον σε αυτη την θεση
Τα έχω κάνει... Τίποτα.. Γι' αυτό και το δίνω, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο στο επίπεδο τεχνικων γνώσεων και μέσων που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω την παρακάτω καρέκλα. 

Τα μεταλλικά, πλαστικά, ρόδες, seem very OK. Κανένα θέμα και η καρέκλα είναι "καθίσable" :p 

Οπτικά, μπροστά , είναι χάλια, τόσο που αναγκάστηκα να βάλω ταινία. Βέβαια θα την δώσω σε όποιον ενδιαφέρεται, με το μαξιλαράκι στη φώτο, για να καλύπτει κάπως προσωρινά το χάλι (αν έχει σκοπό να την φτιάξει, είναι ιδανικό το μαξιλαράκι αυτό, είναι μωρουδιακό και δεν έχει πάχος). Ιδανικά και κάποιο σεντονάκι να βάλετε, θα είναι μία χαρά!

 

Για να κουβαληθεί προφανώς χρειάζεται όχημα, και θα την "κόψω" στα 2 (θα προσπαθήσω at least), για να μπορεί να χωρέσει. Ιδανικά πρέπει να πέφτει το πίσω κάθισμα (έτσι μπορεί να χωρέσει και ολόκληρη).

 

IMG_20180714_112427_HHT.jpgIMG_20180714_112435_HHT.jpgIMG_20180714_113009_HHT.jpg

 

Παραλαβή από τον χώρο μου, στην Καλλιθέα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tommybertsen said:

 

Για να κουβαληθεί προφανώς χρειάζεται όχημα, και θα την "κόψω" στα 2 (θα προσπαθήσω at least), για να μπορεί να χωρέσει. Ιδανικά πρέπει να πέφτει το πίσω κάθισμα (έτσι μπορεί να χωρέσει και ολόκληρη).

 

Παραλαβή από τον χώρο μου, στην Καλλιθέα.

 

 

 

 

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Παίρνουν πολλά χρήματα νομίζω, ίσως να αξίζει αν έχεις κάποιον γνωστό και το κάνει με 20-30€, αλλά μόνο για το κάθισμα (όλο θα πάρει πολλά). 

Πλέον έχω την μάρκους από ΙΚΕΑ, και χαρίζω αυτήν και την παλιότερή μου (έχει ήδη χαριστεί εκείνη). 

Αν θες και μπορείς  να αποπειραθείς, κομπλέ. Αλλιώς την δίνεις κάπου αλλού. :) 

Στείλε πμ αν ψήνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2018 at 2:48 ΠΜ, το μέλος schumifer έγραψε:

αχρησιμοποίητα μελανοδοχεία από παλαιό ΗΡ και Ζάλμαν ψύκτρα, αγνώστων λοιπών στοιχείων χαρίζονται αλλιώς εντός 2 εβδομάδων πάνε σκουπίδια. Όσοι πιστοί πμ παρακαλώ.

viber image.jpg

viber image1.jpg

viber image2.jpg

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον φίλο schumifer για τα μελανιά.

Δυστυχώς είτε ήταν άδεια ,είτε πολύ πολύ παλιά και το μελάνι είχε ξεραθεί εντελώς.

Όπως και να χει η πράξη μετράει και τον ευχαριστώ πάρα πολύ και για τα μελάνια και για τον κόπο του να μου τα στείλει.

Επίσης να τον παρακαλέσω και δημόσια να μου στείλει ένα λογαριασμό να του βάλω τα μεταφορικά.

 

Μαζί μου έβαλε και την ψύχρα που φαίνεται παραπάνω παρότι δεν την χρειαζόμουν.

Επομένως ξανάχαρίζεται.

Όταν θα έχω χρόνο θα ψάξω μήπως βρω πληροφορίες για το που μπορεί να κουμπώσει και θα επανέλθω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα τα μονιτορ απο τον ronin13 και τον ευχαριστω.

 

Ειναι ωραιο να γνωριζεις ατομα που εχουν το μικροβιο των κατασκευων , οπως εσενα, και τους αρεσει να τα ξεβιδων-->βιδονουν ολα ?

 

Χαρηκα πολυ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

`Εχω ένα sony smartwatch 3 που αποφάσισε να ξεκουραστεί. Δε δείχνει να φορτίζει και δεν ανάβει. Εξωτερικά σε άριστη κατάσταση. Πράσινο λουράκι. Κατά προτίμηση σε κάποιον που θα ασχοληθεί να το φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πάρει το παληκάρι το θέλω εγώ. Έχω ένα με καμμένη την οθονη. 

Με την σειρά μου να ξαναβαλω το καλοδιο riser της Τherlamatake ολοκαίνουριο στο σακουλάκι του. Το αγόρασα αλλά δεν μου χρειάστηκε εντελι. Παράδοση στην Καλλιθέα. 

http://www.thermaltake.com/Chassis/Accessories_/_/C_00002784/PCI_e_X16_Riser_Cable/design.htm

http://www.thermaltake.com/Chassis/Accessories_/_/C_00002784/PCI_e_X16_Riser_Cable/design.htm

 

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΙΟ.! 

ΠΑΡΆΔΟΣΗ ΚΑΛΛΙΘΈΑ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος def έγραψε:

Με την σειρά μου να ξαναβαλω το καλοδιο riser της Τherlamatake ολοκαίνουριο στο σακουλάκι του. Το αγόρασα αλλά δεν μου χρειάστηκε εντελι. Παράδοση στην Καλλιθέα. 


 Thermaltake - global - PCI-e X16 Riser Cable


 

Με ενδιαφέρει το καλώδιο, το αργότερο μέχρι αύριο το πρωί

σε ενημερώνω για το αν θα το πάρω σίγουρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος def έγραψε:

Αν δεν το πάρει το παληκάρι το θέλω εγώ. Έχω ένα με καμμένη την οθονη. 

Με την σειρά μου να ξαναβαλω το καλοδιο riser της Τherlamatake ολοκαίνουριο στο σακουλάκι του. Το αγόρασα αλλά δεν μου χρειάστηκε εντελι. Παράδοση στην Καλλιθέα. 


 Thermaltake - global - PCI-e X16 Riser Cable


 Thermaltake - global - PCI-e X16 Riser Cable

 

ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΙΟ.! 

ΠΑΡΆΔΟΣΗ ΚΑΛΛΙΘΈΑ. 

Αν δεν το πάρει ο φίλος idonthave, με ενδιαφέρει και εμένα το καλώδιο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.