Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

                                                ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ:

  1. Πλαστικες μολυβοθηκες
  2. Αναπτηρες,θελουν γεμισμα
  3. Λαζερ και led φωτισμο, θελει μπαταριες
  4. Ξυριστικη μηχανη, πηγα να την χρησιμοποιησω αλλα μου φανηκε αρκετα κακη,δεν μαρεσε καθολου, καπου πρεπει να εχω και τα εξαρτηματα της.
  5. Ξηλωμενα απο κουτια υπολογιστων υποδοχες δισκων, μπορει καποιος να τα χρησιμοποιησει
  6. Μεγενθυντικος φακος με led , θελει μπαταρια
  7. Απογυμνωτης καλωδιων, πηρα αλλον πιο ποιοτικο
  8. Ρολο'ι' χεριου, εχει σπασμενο τσαμακι και λειπει ο λεπτοδεικτης, κατα τ'αλλα  λειτουργικο
  9. Καποιο ειδος πολυεστιακων γυαλιων το οποιο ρυθμιζεται, αχρησιμοποιειτα.
  10. Ενα ζευγαρι ακουσικα ΝΟΚΙΑ καινουργια, ενα hama μτχ. (αγνωστη κατασταση,μου τα δωσανε), ενα λουρακι λευκο για κινητα κ.α
  11. Ενα σετ ασυρματα logitech αγορασμενα απο εναν κοπριτη που δεν δουλευαν και δυο ποντικια ακομα που λειπει απο ενα το στικακι, το αλλο δεν δουλευει.
  12. Θηκη καπνου (new),στριφτιερες,ταμπακιερες,μεταλλικες θηκες για πακετα τσιγαρων (new)
  13. Μινι κοφτακη ηλεκτρονικων, σχεδον καινουργιο αλλα οχι ποιοτικο.

 

Τα πραγματα θα μπουνε και σε διπλανο φορουμ επομενως προτεραιοτητα σε οποιον στειλει πρωτος.

Πρωτα ποστ μετα πμ.

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1a.png

2a.png

3a.png

4a.png

5b.png

6b.png

7a.png

8a.png

9a.png

10.png

12b.png

13a.png

14a.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

                                                ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ:
  1. Πλαστικες μολυβοθηκες
  2. Αναπτηρες,θελουν γεμισμα
  3. Λαζερ και led φωτισμο, θελει μπαταριες
  4. Ξυριστικη μηχανη, πηγα να την χρησιμοποιησω αλλα μου φανηκε αρκετα κακη,δεν μαρεσε καθολου, καπου πρεπει να εχω και τα εξαρτηματα της.
  5. Ξηλωμενα απο κουτια υπολογιστων υποδοχες δισκων, μπορει καποιος να τα χρησιμοποιησει
  6. Μεγενθυντικος φακος με led , θελει μπαταρια
  7. Απογυμνωτης καλωδιων, πηρα αλλον πιο ποιοτικο
  8. Ρολο'ι' χεριου, εχει σπασμενο τσαμακι και λειπει ο λεπτοδεικτης, κατα τ'αλλα  λειτουργικο
  9. Καποιο ειδος πολυεστιακων γυαλιων το οποιο ρυθμιζεται, αχρησιμοποιειτα.
  10. Ενα ζευγαρι ακουσικα ΝΟΚΙΑ καινουργια, ενα hama μτχ. (αγνωστη κατασταση,μου τα δωσανε), ενα λουρακι λευκο για κινητα κ.α
  11. Ενα σετ ασυρματα logitech αγορασμενα απο εναν κοπριτη που δεν δουλευαν και δυο ποντικια ακομα που λειπει απο ενα το στικακι, το αλλο δεν δουλευει.
  12. Θηκη καπνου (new),στριφτιερες,ταμπακιερες,μεταλλικες θηκες για πακετα τσιγαρων (new)
  13. Μινι κοφτακη ηλεκτρονικων, σχεδον καινουργιο αλλα οχι ποιοτικο.
 
Τα πραγματα θα μπουνε και σε διπλανο φορουμ επομενως προτεραιοτητα σε οποιον στειλει πρωτος.
Πρωτα ποστ μετα πμ.
 
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1a.png.95ad66ab756da70eadd72e090cecbce3.png
2a.png.d9650616ec868d4f1e41665b89d8da06.png
3a.png.9bc57043b77cca9441ace7671f14d459.png
4a.png.27b62de7715f9e6838e5bce6d82cf6c7.png
5b.png.a05190dd192ae16934d1b1f6b4a10801.png
6b.png.c51c53c728bcee848360b1dd15fee4b2.png
7a.png.7f96b0a435a57f10161733eae98cb368.png
8a.png.21c888d7fbd009731ca2a64819181dfb.png
9a.png.19b96b0ebbcdb7856d8c81a13b056316.png
10.png.dc32d570f97628e431f509ba9bea0b02.png
12b.png.05a0542b5b8829b4331b3a37eea06937.png
13a.png.25bc9025a79307aa6f6b3955ea55653e.png
14a.png.a2391192bc48d18196b5c15391384de2.png
Καλημέρα και καλές γιορτές!

Με ενδιαφέρουν τα ποντίκια/πληκτρολόγιο και ο απογυμνωτης καλωδίων.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται το εικονιζόμενο ups (1000VA).

 

PER.701308.jpg.afd09268fcef9c186de5a19e3e47c68b.jpg

 

Οι μπαταρίες του είναι πρόσφατα αλλαγμένες (1 χρόνος περίπου). Παίζει απροβλημάτιστα με active PFC τροφοδοτικό. Σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πριν 2 βδομάδες, γιατί όταν ανεβάζει στροφές το ανεμιστήρι του, ξεκίνησε να κάνει θόρυβο και ταυτόχρονα σφυρίζει το beeper του ups (αλλά συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και να τροφοδοτεί τον υπολογιστή). Το beeper + ανεμιστήρι σταματούν μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Πιθανότατα να θέλει αντικατάσταση ο ανεμιστήρας που έχει φάει τα ψωμιά του. Όποιος την παλεύει να ασχοληθεί (ή θέλει τις μπαταρίες), το δίνω με συνάντηση στο μετρό Δουκίσσης Πλακεντίας (ή στο σπίτι μου, 5 λεπτά από το μετρό με το αυτοκίνητο). 

 

PM όποιος ενδιαφέρεται

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gdp77 said:

Χαρίζεται το εικονιζόμενο ups (1000VA).

 

PER.701308.jpg.afd09268fcef9c186de5a19e3e47c68b.jpg

 

Οι μπαταρίες του είναι πρόσφατα αλλαγμένες (1 χρόνος περίπου). Παίζει απροβλημάτιστα με active PFC τροφοδοτικό. Σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πριν 2 βδομάδες, γιατί όταν ανεβάζει στροφές το ανεμιστήρι του, ξεκίνησε να κάνει θόρυβο και ταυτόχρονα σφυρίζει το beeper του ups (αλλά συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και να τροφοδοτεί τον υπολογιστή). Το beeper + ανεμιστήρι σταματούν μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Πιθανότατα να θέλει αντικατάσταση ο ανεμιστήρας που έχει φάει τα ψωμιά του. Όποιος την παλεύει να ασχοληθεί (ή θέλει τις μπαταρίες), το δίνω με συνάντηση στο μετρό Δουκίσσης Πλακεντίας (ή στο σπίτι μου, 5 λεπτά από το μετρό με το αυτοκίνητο). 

 

PM όποιος ενδιαφέρεται

Στελνω. Καλες γιορτες σε ολους

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gdp77 said:

Χαρίζεται το εικονιζόμενο ups (1000VA).

 

PER.701308.jpg.afd09268fcef9c186de5a19e3e47c68b.jpg

 

Οι μπαταρίες του είναι πρόσφατα αλλαγμένες (1 χρόνος περίπου). Παίζει απροβλημάτιστα με active PFC τροφοδοτικό. Σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πριν 2 βδομάδες, γιατί όταν ανεβάζει στροφές το ανεμιστήρι του, ξεκίνησε να κάνει θόρυβο και ταυτόχρονα σφυρίζει το beeper του ups (αλλά συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά και να τροφοδοτεί τον υπολογιστή). Το beeper + ανεμιστήρι σταματούν μετά από μερικά δευτερόλεπτα. Πιθανότατα να θέλει αντικατάσταση ο ανεμιστήρας που έχει φάει τα ψωμιά του. Όποιος την παλεύει να ασχοληθεί (ή θέλει τις μπαταρίες), το δίνω με συνάντηση στο μετρό Δουκίσσης Πλακεντίας (ή στο σπίτι μου, 5 λεπτά από το μετρό με το αυτοκίνητο). 

 

PM όποιος ενδιαφέρεται

 

To τσίμπησε πρώτος και το παρέλαβε άμεσα ο @PetrosD

 

Link to comment
Share on other sites

Για παραλαβές μπορείτε να κανονίζετε όπως σας εξυπηρετεί. Αλλά καλό είναι οι προηγούμενες συνεννοήσεις να γίνονται εδώ, δημόσια, για να μην προκύπτουν και μικροπαρεξηγήσεις όπως η παραπάνω. Χρόνια πολλά. ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

@kostas.karras 

εάν είσαι Αθήνα / κέντρο με ενδιαφέρουν τα παρακάτω.

 

1-2 Πλαστικες μολυβοθηκες

1-2 Αναπτηρες

τον απογυμνωτη καλωδιων

το Μινι κοφτακι ηλεκτρονικων...

και ένα τηλέφωνό σου (εάν είσαι Αθήνα) για να συνεννοηθούμε

Ευχαριστώ.

 

  cc.@ronin13 

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
διόρθωση κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το UPS και ευχαριστώ πολύ το Γιώργο!

Επειδή έλεγε με pm, έστειλα μόνο pm, λάθος μου. Βόλεψε και μια άλλη δουλειά που είχα εκεί κοντά και παρέλαβα άμεσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα τον "κανόνα" για δημόσια εκδήλωση ενδιαφέροντος, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, και ζητώ συγγνώμη. Για του λόγου το αληθές, παραθέτω screenshot για να φανεί ότι ο @PetrosD εκδήλωσε πρώτος ενδιαφέρον και σε αυτόν πήγε το ups.

 

1833113770_Screenshotfrom2018-12-2701-35-35(2).png.df601aa28d3ab9d3820426c696d9bd2c.png

 

Χρόνια πολλά!

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gdp77 said:

Χρόνια πολλά!


και σε σένα χρόνια πολλά. Τόσο εσύ όσο κι ο Πέτρος είστε παλιά μέλη, χωρίς κανένα πρόβλημα αξιοπιστίας από όσο θυμάμαι επομένως δεν υπάρχει κανείς λόγος να ζητάς συγγνώμη. Καλό είναι να εκδηλώνεται δημοσίως το ενδιαφέρον αλλά στα χαρίσματα φυσικά και δεν υπάρχει κάποιος κανόνας προτεραιότητας έτσι κι αλλιώς. Χαρίζεις όπου θέλεις, με κριτήρια που εσύ αποφασίζεις σε λογικά πλαίσια (παλαιότερο μέλος, χρήστη με μεγαλύτερη συμμετοχή, χρήστη που σου έχει δώσει κάτι στο παρελθόν, ίδια πόλη, ίδια ομάδα, να μην χρησιμοποιεί linux, να είναι οπαδός ιντελ και μάικροσοφτ ή ό,τι άλλο θες). Αλοίμονο ? 
Προσωπικά, από όσο μπορώ να κρίνω με βάση την συμμετοχή σου εδώ, δεν είχα την παραμικρή αμφιβολία πριν καν διαβάσω την δεύτερη απάντησή σου ότι έλεγες την αλήθεια., παρομοίως δεν είχα την παραμικρή επιφύλαξη ότι ο Πέτρος κινήθηκε καλόπιστα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
 
[mention=81451]kostas.karras[/mention] 
εάν είσαι Αθήνα / κέντρο με ενδιαφέρουν τα παρακάτω.
 
1-2 Πλαστικες μολυβοθηκες
1-2 Αναπτηρες
τον απογυμνωτη καλωδιων
το Μινι κοφτακι ηλεκτρονικων...
και ένα τηλέφωνό σου (εάν είσαι Αθήνα) για να συνεννοηθούμε
Ευχαριστώ.
 
  cc.[mention=61150]ronin13[/mention] 
Τον απογυμνωτη καλωδίων τον θέλω για ψιλοδουλιτσες που προκύπτουν ενίοτε στο σπίτι. Αν τον χρειάζεσαι περισσότερο ας τον ιατρός το εσύ, δεν έχω θέμα.
Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2018 at 3:30 ΜΜ, το μέλος kostas.karras έγραψε:

                                                ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ:

  1.  
  2. Αναπτηρες,θελουν γεμισμα
  3. Λαζερ και led φωτισμο, θελει μπαταριες
  4. Ξυριστικη μηχανη, πηγα να την χρησιμοποιησω αλλα μου φανηκε αρκετα κακη,δεν μαρεσε καθολου, καπου πρεπει να εχω και τα εξαρτηματα της.
  5. Ξηλωμενα απο κουτια υπολογιστων υποδοχες δισκων, μπορει καποιος να τα χρησιμοποιησει
  6.  
  7.  
  8. Ρολο'ι' χεριου, εχει σπασμενο τσαμακι και λειπει ο λεπτοδεικτης, κατα τ'αλλα  λειτουργικο
  9. Καποιο ειδος πολυεστιακων γυαλιων το οποιο ρυθμιζεται, αχρησιμοποιειτα.
  10. Ενα ζευγαρι ακουσικα ΝΟΚΙΑ καινουργια, ενα hama μτχ. (αγνωστη κατασταση,μου τα δωσανε), ενα λουρακι λευκο για κινητα κ.α
  11.  
  12.  
  13.  

 

Έχουν μείνει όσα αναφέρονται, τα υπόλοιπα δωθηκαν από το διπλανό φόρουμ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2018 at 12:42 PM, kostas82 said:

Καλημέρα,

χαρίζω ολοκληρωμένο σύστημα P4 με 1Gb ram, 80Gb σκληρό. Το άνοιξα σήμερα μετά από αρκετό καιρό και φαίνεται πως λειτουργούν όλα.

Θα προτιμούσα να δωθεί κάπου που πραγματικά υπάρχει ανάγκη.

 

Επίσης, full tower με P4 χωρίς μνήμες και σκληρό. Η κάρτα γραφικών μάλλον έχει πρόβλημα και αν θυμάμαι καλά δεν δουλεύει η κάρτα ήχου στη m/b

 

Παραλαβή από περιοχή Παπάγου-Χολαργού λόγω όγκου και έλειψης χρόνου.

IMG_20181006_115909_HDR.jpg

IMG_20181006_120640_HDR.jpg

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Το ολοκληρωμένο σύστημα P4 υπάρχει ακόμα για όποιον ενδιαφέρεται.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια ανανεωση λοιπον μαζι με κατι άλλα..

 ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ:

 

  1. Αναπτηρες,θελουν γεμισμα
  2. Λαζερ και led φωτισμο, θελει μπαταριες
  3. Ξυριστικη μηχανη, πηγα να την χρησιμοποιησω αλλα μου φανηκε αρκετα κακη,δεν μαρεσε καθολου, καπου πρεπει να εχω και τα εξαρτηματα της.
  4. Ρολο'ι' χεριου, εχει σπασμενο τσαμακι και λειπει ο λεπτοδεικτης, κατα τ'αλλα  λειτουργικο
  5. Καποιο ειδος πολυεστιακων γυαλιων το οποιο ρυθμιζεται, αχρησιμοποιειτα.
  6. Ενα ζευγαρι ακουστικα ΝΟΚΙΑ καινουργια, ενα hama μτχ. (αγνωστη κατασταση,μου τα δωσανε), ενα λουρακι λευκο για κινητα κ.α
  7. μητρικη μη λειτουργικη , asus p5vd2 δεν παιρνει μπροστα..
  8. Καρτες γραφικων ΜΗ λειτουργικες,οι οποιες δεν υπαρχει χρονος να ασχοληθω και δεν αξιζει ο κοπος..
  • 8600gt δεν δινει σημα
  • 8800gts δινει σημα αλλα με αρκετα artifacts, υπαρχει και το κουτι της.
  • 8800gtx δεν δινει σημα
  • 9600gt δεν δινει σημα
  • gts 250 δεν δινει σημα
  • rx 4870 δεν δινει σημα, εχει περασει παλαιοτερα απο reflow

Τα πραγματα θα μπουνε και σε διπλανο φορουμ επομενως προτεραιοτητα σε οποιον στειλει πρωτος.

Πρωτα ποστ μετα πμ

Έγινε επεξεργασία από kostas.karras
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα & Καλη Χρονια

Χαριζονται τα παρακατω...

 

α) 2 χ Powerlines της TP-Link (200 Mbps). 1 θυρα LAN το καθενα. Xωρις WiFi φυσικα. ΕΙναι 2-3ετιας

β) Samsung VR (Μοντελο 2015,ασπρο, διδεται με το κουτι). Κανει για Galaxy Note 5 και S6/S6 EDGE S7/S7 Edge 

 

 

Παραλαβη αποκλειστικα απο Βουλα 0930-1800. 

Θα προτιμηθουν μελη που ειναι ενεργα η/και εχουν δωσει το κατιτις....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Καλησπερα & Καλη Χρονια

Χαριζονται τα παρακατω...

 

α) 2 χ Powerlines της TP-Link (200 Mbps). 1 θυρα LAN το καθενα. Xωρις WiFi φυσικα. ΕΙναι 2-3ετιας

β) Samsung VR (Μοντελο 2015,ασπρο, διδεται με το κουτι). Κανει για Galaxy Note 5 και S6/S6 EDGE S7/S7 Edge 

 

 

Παραλαβη αποκλειστικα απο Βουλα 0930-1800. 

Θα προτιμηθουν μελη που ειναι ενεργα η/και εχουν δωσει το κατιτις....

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά!

 

Θέλω τα powerline!!!!

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Έγινε επεξεργασία από AlexanderK
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, kostas.karras said:

Μια ανανεωση λοιπον μαζι με κατι άλλα..

 ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ:

 

  1. Αναπτηρες,θελουν γεμισμα
  2. Λαζερ και led φωτισμο, θελει μπαταριες
  3. Ξυριστικη μηχανη, πηγα να την χρησιμοποιησω αλλα μου φανηκε αρκετα κακη,δεν μαρεσε καθολου, καπου πρεπει να εχω και τα εξαρτηματα της.
  4. Ρολο'ι' χεριου, εχει σπασμενο τσαμακι και λειπει ο λεπτοδεικτης, κατα τ'αλλα  λειτουργικο
  5. Καποιο ειδος πολυεστιακων γυαλιων το οποιο ρυθμιζεται, αχρησιμοποιειτα.
  6. Ενα ζευγαρι ακουστικα ΝΟΚΙΑ καινουργια, ενα hama μτχ. (αγνωστη κατασταση,μου τα δωσανε), ενα λουρακι λευκο για κινητα κ.α
  7. μητρικη μη λειτουργικη , asus p5vd2 δεν παιρνει μπροστα..
  8. Καρτες γραφικων ΜΗ λειτουργικες,οι οποιες δεν υπαρχει χρονος να ασχοληθω και δεν αξιζει ο κοπος..
  • 8600gt δεν δινει σημα
  • 8800gts δινει σημα αλλα με αρκετα artifacts, υπαρχει και το κουτι της.
  • 8800gtx δεν δινει σημα
  • 9600gt δεν δινει σημα
  • gts 250 δεν δινει σημα
  • rx 4870 δεν δινει σημα, εχει περασει παλαιοτερα απο reflow

Τα πραγματα θα μπουνε και σε διπλανο φορουμ επομενως προτεραιοτητα σε οποιον στειλει πρωτος.

Πρωτα ποστ μετα πμ

ενδιαφέρομαι για της κάρτες γραφικών .

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος antonis έγραψε:

ενδιαφέρομαι για της κάρτες γραφικών .

Η 9600 και η gts 250 ειναι κρατημενες, οι αλλες ελευθερες.

Στειλε πμ

Έγινε επεξεργασία από kostas.karras
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.