Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Χαρίζεται πολυμηχάνημα HP PSC 500 με το εξής πρόβλημα:

Όταν επιχειρώ να σκανάρω μια σελίδα, το scanner ξεκινά τη διαδικασία προθέρμανσης κανονικά (ανάβει η λάμπα του), αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα στο πάνελ βγάζει μήνυμα ότι το scanner αντιμετώπισε πρόβλημα και χρειάζεται επανεκκίνηση.

Όσες φορές κι αν το ανοιγοκλείσω, εμφανίζει πάντα το ίδιο πρόβλημα!

Αν και οι καιροί είναι χαλεποί και δεν υπάρχουν χρήματα ούτε για επιδιόρθωση ούτε για αντικατάσταση (άτιμη ανεργία), αποφάσισα να το δώσω σε κάποιον που μπορεί να το αξιοποιήσει, γιατί οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν να του βάλω χέρι και λυπάμαι να το βλέπω να σκονίζεται...

Ο εκτυπωτής λειτουργεί κανονικά, αλλά είναι τεράστιο για να το έχω επάνω στο γραφείο μόνο για να εκτυπώνω (άλλωστε, εκτυπωτή σκέτον έχω για να εξυπηρετηθώ).

Παραλαβή από Καλλιθέα, αφού προηγηθεί συνεννόηση.

Έχεις πμ

Link to comment
Share on other sites

χαρίζονται

6630_dell_gx260-01__24437_zoom.jpg

optiplex 260 Documentation

pentium 4 1.8GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

optiplex 240 Documentation

pentium 4 1.5GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

ειναι πληρως λειτουργικά,με cd-rom,τροφοδοτικο,καλωδιοταινιες και γνησια κλειδακια windows xp home

βάζετε ένα σκληρό IDE (no sata port) και το κάνετε δώρο σε κανένα ανιψάκι να βλέπει κανα youtube..

Παραλαβή από Πάτρα

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

χαρίζονται

6630_dell_gx260-01__24437_zoom.jpg

optiplex 260 Documentation

pentium 4 1.8GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

optiplex 240 Documentation

pentium 4 1.5GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

ειναι πληρως λειτουργικά,με cd-rom,τροφοδοτικο,καλωδιοταινιες και γνησια κλειδακια windows xp home

βάζετε ένα σκληρό IDE (no sata port) και το κάνετε δώρο σε κανένα ανιψάκι να βλέπει κανα youtube..

Παραλαβή από Πάτρα

Αν κατέβαινες Αθήνα, το optiplex 260 θα μου ερχόταν κουτί για ένα φορητό κατεβαστήρι! Αλλά Πάτρα... :(

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζεται πολυμηχάνημα HP PSC 500 με το εξής πρόβλημα:

Όταν επιχειρώ να σκανάρω μια σελίδα, το scanner ξεκινά τη διαδικασία προθέρμανσης κανονικά (ανάβει η λάμπα του), αλλά μετά από μερικά δευτερόλεπτα στο πάνελ βγάζει μήνυμα ότι το scanner αντιμετώπισε πρόβλημα και χρειάζεται επανεκκίνηση.

Όσες φορές κι αν το ανοιγοκλείσω, εμφανίζει πάντα το ίδιο πρόβλημα!

Αν και οι καιροί είναι χαλεποί και δεν υπάρχουν χρήματα ούτε για επιδιόρθωση ούτε για αντικατάσταση (άτιμη ανεργία), αποφάσισα να το δώσω σε κάποιον που μπορεί να το αξιοποιήσει, γιατί οι γνώσεις μου δεν μου επιτρέπουν να του βάλω χέρι και λυπάμαι να το βλέπω να σκονίζεται...

Ο εκτυπωτής λειτουργεί κανονικά, αλλά είναι τεράστιο για να το έχω επάνω στο γραφείο μόνο για να εκτυπώνω (άλλωστε, εκτυπωτή σκέτον έχω για να εξυπηρετηθώ).

Παραλαβή από Καλλιθέα, αφού προηγηθεί συνεννόηση.

Το μηχάνημα παρελήφθη από τον aircop και θα φύγει οσονούπω για ένα δημοτικό σχολείο στην Κατερίνη!

Συγχαρητήρια Γιάννη και σ' εσένα, αλλά και σε όλους όσοι αφιερώνουν χρόνο και χρήμα για να έχουν τα παιδιά αξιοπρεπή εργαστήρια πληροφορικής στα σχολεία. :T:

Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα παρελήφθη από τον aircop και θα φύγει οσονούπω για ένα δημοτικό σχολείο στην Κατερίνη!

Συγχαρητήρια Γιάννη και σ' εσένα, αλλά και σε όλους όσοι αφιερώνουν χρόνο και χρήμα για να έχουν τα παιδιά αξιοπρεπή εργαστήρια πληροφορικής στα σχολεία. :T:

Κι εγώ ευχαριστώ τον Δημήτρη για την προσφορά του. Το Σαβ/κο που θ'ανέβω θα γίνει και η εγκατάσταση του.

Link to comment
Share on other sites

χαρίζονται

6630_dell_gx260-01__24437_zoom.jpg

optiplex 260 Documentation

pentium 4 1.8GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

optiplex 240 Documentation

pentium 4 1.5GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

ειναι πληρως λειτουργικά,με cd-rom,τροφοδοτικο,καλωδιοταινιες και γνησια κλειδακια windows xp home

βάζετε ένα σκληρό IDE (no sata port) και το κάνετε δώρο σε κανένα ανιψάκι να βλέπει κανα youtube..

Παραλαβή από Πάτρα

Με ενδιαφέρουν τα μηχανάκια έστειλε pm

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαρίζονται

6630_dell_gx260-01__24437_zoom.jpg

optiplex 260 Documentation

pentium 4 1.8GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

optiplex 240 Documentation

pentium 4 1.5GHz

256MB ram

χωρις σκληρό

ειναι πληρως λειτουργικά,με cd-rom,τροφοδοτικο,καλωδιοταινιες και γνησια κλειδακια windows xp home

βάζετε ένα σκληρό IDE (no sata port) και το κάνετε δώρο σε κανένα ανιψάκι να βλέπει κανα youtube..

Παραλαβή από Πάτρα

Αν υπάρχει ενα απο τα δυο ακόμα θα ηθελα κάποιο!

Link to comment
Share on other sites

XARIZONTAI.

Ανεμιστηρακια διάφορα.

Καρτες AGP

Διαφορα καλώδια τροφοδοσίας

Σκληροί δίσκοι (2,3,4GB) κτλ

Κουτια BOX απο επεξεργαστές (AMD) σε περίπτωση που τα μαζευει κάποιος για συλλογή.

PS2 mainboard λειτουργικότατο

Link to comment
Share on other sites

Τα ανεμιστηρακια τι μεγεθη ειναι?

Εχω αυτο το κουτι και εχω μεσα μονο ενα ανεμιστηρακι που εδινε μαζι..

Επειδη μεχρι τωρα το ειχα με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων και τωρα θα παρω dedicated, ελεγα μηπως το εξοπλισω με ανεμιστηρακια..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.