Jump to content



Μόνωση κεραμοσκεπής από μέσα


Recommended Posts

πριν 1 λεπτό, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:

 

Καβαλάρηδες ή κορφιάδες εχει στις ράχες που λες. Αυτα ξεκολανε και αν σπασουν ξανα βρισκεις οτι κεραμίδι και να εχεις..

 

Κεραμιδι λογικα δεν θα σπασει αλλα αν εχεις καμια photo θα μας διευκολυνε. 

 

Αν δεν βαλλες τώρα υγρομονωση και περασει νερο..ειδικα στην γυψοσανίδα θα επεθλει χαος...οποτε τζαμπα λευτα θα χασεις παλι.

 

 

 

Κινέζικα για εμένα. Οταν μπορέσω θα τραβήξω φωτογραφία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, honda22 said:

 

Κινέζικα για εμένα. Οταν μπορέσω θα τραβήξω φωτογραφία.

http://kostelidis.gr/shop/κεραμοσκεπή/κεραμίδια-λαμαρίνες/κορυφές-κεραμιδιών-κορφιάδες/

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω και εγώ έρευνα για τη σκεπή αν και τις περισσότερες φορες παρα την ερευνα και τις προσφορές την πατάω ίσως υποκυπτω λογω πιεσης. 

Πιστευω πως ειναι λιγοι οι μαστορες και δεν έχουν κινητρο να γινουν καλύτεροι. Εγω εχω μια απλη σκεπη που μπαζει νερο και αερα. Οταν λεμε μικρη μιλάμε για 7 τετραγωνικα αλλα μιας και ειναι πανω απο σκαλα γινεται μεγαλη απωλεια θερμότητας που οταν εκλεισα προχειρα με χαρτονι ειδαμε τεραστια διαφορά δηλαδη σταμάτησε το κρυο ρευμα. Απο οτι ειδα δεν αρκεί να βαλεις εξηλασμενη πολυστερινη οπως βαζουν με 3cm βαρια 5cm ειδικα με το νεο κενακ που μιλαμε για ~10cm αναλογα με τη περιοχη και το λ του υλικου και διπλη μονωση σε κεραμοσκεπες. Η δικη μου απο οσο ξερω δεν πρεπει να εχει καμια μονωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχω ασχοληθει σοβαρα ακόμα απλα για πλάκα καλεσα εναν σκεπά να δουμε τι θα πει. 

Για τη στέγη που παίρνει νερα οπως την ειδε απο μακρία λέει αποκλείεται  και δεν ασχοληθηκε παραπάνω.

Για το υποστεγο 40τμ ζήτησε 100€/τμ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Parhs έγραψε:

Δεν έχω ασχοληθει σοβαρα ακόμα απλα για πλάκα καλεσα εναν σκεπά να δουμε τι θα πει. 

Για τη στέγη που παίρνει νερα οπως την ειδε απο μακρία λέει αποκλείεται  και δεν ασχοληθηκε παραπάνω.

Για το υποστεγο 40τμ ζήτησε 100€/τμ

 

Τί εννοούσε αποκλείεται;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, honda22 said:

 

Τί εννοούσε αποκλείεται;

Οτι οπως την ειδε δε παιζει να μπαινουν νερά. Το οτι στάζουν νερα ειναι η ιδέα μου μάλλον. Αναμενόμενη απάντηση μιας και οι περισσότεροι σκεπάδες θεωρουν πως η θερμομονωση ειναι περιττή και "ασφαλτοπανο" υπερβολη

Έγινε επεξεργασία από Parhs
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Parhs said:

Οτι οπως την ειδε δε παιζει να μπαινουν νερά. Το οτι στάζουν νερα ειναι η ιδέα μου μάλλον. Αναμενόμενη απάντηση μιας και οι περισσότεροι σκεπάδες θεωρουν πως η θερμομονωση ειναι περιττή και "ασφαλτοπανο" υπερβολη

Συνηθης αντιμετωπιση ποζιτρονικ μαστορι που ξερει. Ζητα του να σου κοψει αποδειξη ολο το ποσο να δουμε αν θα παρει την δουλεια.

 

(γινομαι κακος μερικες φορες σορρυ)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GeorgeVasil said:

Συνηθης αντιμετωπιση ποζιτρονικ μαστορι που ξερει. Ζητα του να σου κοψει αποδειξη ολο το ποσο να δουμε αν θα παρει την δουλεια.

 

(γινομαι κακος μερικες φορες σορρυ)

Ποζιτρόνικ; 

Παρόλα αυτα ζητησε για το υποστεγο 40tm -> 4000 . Δε ξερω αν ειναι πολλα αλλα με τόση βιασύνη δε νομιζω να με βοηθησει σε οτι χρειαστώ. Θα ψαξω να βρω πιο σοβαρους αλλα γενικα πάντα εχω θεμα την ποιοτητα της εργασίας. Δε ξερω τι φταιει ισως ειναι λιγοι και οι καλοι χρεωνουν 3πλασια. Και μικρες δουλειες ειναι ασυμφορες προφανως

 

Έγινε επεξεργασία από Parhs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, filarhos said:

Δυστυχώς αν δεν την κάνεις μόνος σου τη δουλειά δεν...

 

Λίγοι εκεί έξω κάνουν δουλειά και αυτοί πληρώνονται καλά, ή μάλλον ζητάνε περισσότερα...

Αν μπορουσα πάντως θα την έκανα τη δουλειά γενικά αλλα δυσκολα να γινω μάστορας πλεον

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.