Jump to content



CoD: Warzone


gdp77

Recommended Posts

Καθε φορα που ανοιγω το κωλοπαιχνιδο εχει αλλαγμενες ρυθμισεις γραφικων. Παντα το βρισκω σε fullscreen borderless και render resolution 66%

Μπαινω το αλλαζω συνεχεια και την επομενη φορα το ξαναβρισκω ετσι....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, giorgos2187 said:

Καθε φορα που ανοιγω το κωλοπαιχνιδο εχει αλλαγμενες ρυθμισεις γραφικων. Παντα το βρισκω σε fullscreen borderless και render resolution 66%

Μπαινω το αλλαζω συνεχεια και την επομενη φορα το ξαναβρισκω ετσι....

 

Εκεί που βρίσκεται το αρχείο adv_options.ini (αυτό που πειράζεις το 0.55 // 0.85 κ.ο.κ. που λέγαμε πιο πάνω), υπάρχει και ένα αρχείο config.cfg, Σε αυτό αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις. Αφού τις αλλάξεις από το παιχνίδι και κάνεις apply settings, πάτα alt+tab και πήγαινε να το κάνεις read-only. Θεωρητικά μετά δεν θα μπορεί το παιχνίδι να αλλάξει τις ρυθμίσεις του...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Εκεί που βρίσκεται το αρχείο adv_options.ini (αυτό που πειράζεις το 0.55 // 0.85 κ.ο.κ. που λέγαμε πιο πάνω), υπάρχει και ένα αρχείο config.cfg, Σε αυτό αποθηκεύονται οι ρυθμίσεις. Αφού τις αλλάξεις από το παιχνίδι και κάνεις apply settings, πάτα alt+tab και πήγαινε να το κάνεις read-only. Θεωρητικά μετά δεν θα μπορεί το παιχνίδι να αλλάξει τις ρυθμίσεις του...

 

 

 

Thaaaaaaanks! Παντως το παιχνιδι κανει πολλα κουλα ετσι; Νταξει δεν ειμαι πληροφορικαριος αλλα νομιζω εχει καποιες ασθενειες πολυ ανοητες....

Link to comment
Share on other sites

Just now, giorgos2187 said:

 

 

 

Thaaaaaaanks! Παντως το παιχνιδι κανει πολλα κουλα ετσι; Νταξει δεν ειμαι πληροφορικαριος αλλα νομιζω εχει καποιες ασθενειες πολυ ανοητες....

 

Δεν το συζητάμε... Εδώ του δίνω περισσότερη VRAM και μου κάνει stuttering. Το περιορίζω σε λιγότερη VRAM (0.55) και τρέχει butter smooth. Άβυσσος..... Ενεργοποιώ τo cache shadows (που θεωρητικά έπρεπε να μου δίνει καλύτερα FPS) και ξανά μανά stuttering.... Άβυσσος και πάλι.... Και όλα αυτά μετά από ΕΝΑΝ ολόκληρο χρόνο και δεν το έχουν φτιάξει!!!! Ειδικά για το stuttering που διορθώνεται με το 0.55 fix έχει βουήξει ο τόπος και οι devs ΔΕΝ χαμπαριάζουν... Είμαι περίεργος αν είναι μόνο με Radeon 5xxx το πρόβλημα ή και με άλλες καρτες γραφικών 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sstav said:

σας περιμένουμε όλους στο bf. Και στο 5 αλλά σίγουρα στο επόμενο...?

 

Θα είναι πιο βαρύ 100% και κάρτα γραφικών "δεν μπορεί να αγοράσει καρντιά μου".... COD μέχρι το 2023 τουλάχιστον.... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

Είμαι περίεργος αν είναι μόνο με Radeon 5xxx το πρόβλημα ή και με άλλες καρτες γραφικών 

 

 

Αφου σου ειπα οτι κι εγω το εχω με nvidia. Ναι μεν παλια nvidia, αλλα το εχω. Αν το αφησεις να "δει" ολη τη ram παθαινει κοκομπλοκο. Αν δε, τολμησεις να κανεις ρυθμισεις γραφικων που να τη γεμιζουν κιολας; Καλα, την πατησες....

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

σας περιμένουμε όλους στο bf. Και στο 5 αλλά σίγουρα στο επόμενο...

Στο 6 σιγουρα Σπυρο. Αντε να ξανακανουμε ομαδικα ματσακια να περασουμε ωραια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ρε παιδια καλησπερα.

 

εχω εδω και 3 εβδομαδες... σχεδον απο τοτε που μπηκε το σεζον 6 και δεν μπορω να παιξω αυτη τη μαλακ.....α που λεγεται warzone

 

οταν φορτωνει και ειναι ετοιμο να ξεκινησει η πιστα με πεταει στην επιφανεια εργασιας και κλεινει το παιχνιδι. επισης οταν παω να αλλαξω operator το ιδιο. ολα αυτα χωρις κανενα error.

 

έχω αλλαξει driver με ddu. ολα ειναι updated.....

 

συστημα μου ειναι ryzen 5 2400g, radeon 570 8gb, 16gb ram nvme 250gb. πριν απο αυτην την ταλαιπωρία έπαιζα με 70-90 fps χωρις κολλήματα  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.