Jump to content


Σκεψεις για νεα οθονη


Recommended Posts

Ναι η ευελιξία του Stand μου είναι απαραίτητη. Τουλάχιστον το ύψος και η tilt κλίση. Με βλέπω να μένω ως έχω..... Πιο πολλοί οι προβληματισμοί που έχω πάρα ο ενθουσιασμός. Ίσως δεν είναι καλό το timing, ίσως είναι καλύτερο GPU-monitor να αγοραστούν μαζί ώστε να γίνει ολοκληρωμένα η μελέτη και να πετύχουμε καλυτερο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος να προτεινει 24αρια full hd, ips, 144hz, μα καλο σταντ στα περιπου 200-250, ας ριξει μια ιδεα!

 

Καμια ιδεα γι αυτην; https://www.skroutz.gr/s/27431768/AOC-24G2AE-Gaming-Monitor-23-8-FHD-144Hz.html

 

@icy καμια ιδεα γενικοτερα; ?

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

Viewsonic XG2405. Σήμερα παρέλαβα. Δεν πείραξα καμία ρύθμιση, η οθόνη out of the box ειναι ταμαμ στο θέμα των χρωμάτων. Είναι ίσως ελάχιστα πιο κορεσμένα αλλά καμία σχέση με ξετιναγμενα ψεύτικα χρώματα. Εικόνα, βάση ποιότητα κατασκευής δεν υστερούν καθόλου σε σχέση με την dell που είχα αν και το φοβόμουν. Σε παιχνίδια όμως........ Η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τα 60hz. Smoothιλα που δεν το πιστεύεις.....

 

 

Τώρα μια ερώτηση.

Τη συνδεσα μέσω του hdmi που είχε στη συσκευασία στην 980ti μου. Όταν ειμαι στην επιφάνεια εργασίας, ανοίγω nvidia control panel να αλλάξω τα hertz και μου δίνει την επιλογή μόνο έως 120 hz. Νόμιζα ότι μέχρι τόσο πάει το hdmi της κάρτας μου. Αλλά μπαίνοντας στο παιχνίδι μου έδωσε κανονικότατα την επιλογή για 144hz. Τι παιζει;

 

 

20210510_133837.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει βλακειουλα εγω. Στο control panel της nvidia, πανω πανω σου βγαζει μερικες μονο απο τις υποστηριζομενες αναλυσεις. Εκει επελεξα την 1080p, και οταν κοιταξα τα hz εδινε μεχρι 120. Πιο κατω ομως υπαρχει η υποκατηγορια "PC" οπου εκει ξαναυπαρχει η επιλογη 1920χ1080, και οταν την επιλεξεις, τοτε μπορεις να βαλεις τα 144Hz. Βεβαια, αυτο το ειδα ΑΦΟΥ ειχα ηδη αγορασει καλωδιο display port, οποτε  το κουμπωσα ωστε να μην παει τσαμπα.... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Κατσε με displayport εχεις 120?

Όχι όχι. Και με Hdmi ,Και με display port Έχω κανονικά 144Hz ΚΑΙ στην επιφάνεια εργασίας. Απλά δεν έψαχνα στο σωστό σημείο μέσα στο control panel της nvidia. Στα παιχνίδια από την πρώτη στιγμή είχα 144Hz κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Στα παιχνιδια και 2000hz να βαλεις αν στα windows εχεις 60, τοσα θα εχεις και στο παιχνιδι απλα δεν θα το ξερεις ?

 

 

Δεν το ήξερα αυτό! Πάντως τέλος καλο, όλα καλα, έχω 144Hz παντού! Πιστοποιημένα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.