Jump to content


Ασυμβατότητα router-poweline WTF? Παρακαλώ τη βοήθειά σας


Recommended Posts

19 minutes ago, GeorgeVasil said:

Για την ιστορια δοκιμασες για να μας φυγει η απορια? ?

Δυστυχώς είναι συνεχώς σε χρήση από τους άλλους που είναι στο σπίτι και δεν βρίσκω χρόνο να κάνω τις δοκιμές μου, χωρίς να ακούσω γκρίνια. Ή που θα χρειάζεται η σύζυγος για τηλεδιασκέψεις ή ο μικρός για ps4 ή εγώ θα κάνω άλλες δουλειές...

 

Σκέφτομαι στο μεσοδιάστημα ούτως ή άλλως να τσιμπήσω και ένα switch για να υπάρχει, αλλά και να δοκιμάσω όταν μπορέσω

 

Σκέφτομαι αυτό

 

https://www.skroutz.gr/c/124/network-switch.html?keyphrase=tl-sg108e

 

 

Πάντως είναι εντελώς κουλό με τα άλλα  router να μην παίζει πρόβλημα και να υπάρχει θέμα μόνο με το τελευταίο που μου έστειλε η voda....

 

Μέχρι τώρα έχω κάνει τις εξής δοκιμές:

 

1) Vodafone H300s (συγχρονίζει ~65 mbps) ---> κανένα πρόβλημα με το powerline full speed

 

2) ZTE ZXHN H168N (συγχρονίζει ~ 91mbps) ---> κανένα πρόβλημα με το powerline full speed

 

3) ZTE ZXHN Η267Α (συγχρονίζει ~97mbps) ----> σέρνεται το powerline. Χρειάζεται να ενεργοποιήσω την "κρυφή" επιλογή "lower PLC-to-VDSL" για να πάρω καλές ταχύτητες στο powerline

 

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gdp77 said:

Δυστυχώς είναι συνεχώς σε χρήση από τους άλλους που είναι στο σπίτι και δεν βρίσκω χρόνο να κάνω τις δοκιμές μου, χωρίς να ακούσω γκρίνια. Ή που θα χρειάζεται η σύζυγος για τηλεδιασκέψεις ή ο μικρός για ps4 ή εγώ θα κάνω άλλες δουλειές...

 

Σκέφτομαι στο μεσοδιάστημα ούτως ή άλλως να τσιμπήσω και ένα switch για να υπάρχει, αλλά και να δοκιμάσω όταν μπορέσω

 

Σκέφτομαι αυτό

 

https://www.skroutz.gr/c/124/network-switch.html?keyphrase=tl-sg108e

 

 

Τσιμπατο, το εχω και εγω για το σπιτι, και το εχω και σε 4-5 ατομα ακομα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.