Jump to content



ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ ΤΑ 11


Recommended Posts

Αγαπητοί  φίλοι  γεια  σας !!!

Ένα  ερώτημα  ...σε  κάτι  περίεργο  για  την  εγκατάσταση  των  11

Ενώ  έχω  όλες  τις  προδιαγραφές  και  έχει  τεσταριστεί  το  σύστημα  με  το  προγραμματάκι  της  microsoft 

"" εφαρμογή ελέγχου εύρυθμης λειτουργίας του υπολογιστή"

Στις  ενημερώσεις  μου  βγάζει  αυτό  το  μήνυμα --->>

559281638_.JPG.f4eab8b1e702dd8b3c1e44acb02f8733.JPG

 

Περιμένω   γνώμες

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να ξεκινήσεις γράφοντας τη σύνθεση του υπολογιστή σου, εκείνου που ικανοποιεί τις ελάχιστες απαιτήσεις. Με μια πρώτη ματιά, δεν είναι κανένας από τους δύο της υπογραφής σου.

 

Αν ήταν να μαντέψω, θα έλεγα ότι στον νεότερο υπολογιστή δεν έχεις ενεργοποιήσει TPM, που είναι προϋπόθεση για τα W11.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ  έχω  όλες  τις  προδιαγραφές  και  έχει  τεσταριστεί  το  σύστημα  με  το  προγραμματάκι  της  microsoft 

"" εφαρμογή ελέγχου εύρυθμης λειτουργίας του υπολογιστή"

 

Ζ390  με  TPM  και  9900Κ  

 

Αναφέρω  ότι  η  εφαρμογή  βγάζει  ότι  είναι  ολα  οκ  με  11  .... πράγμα  που  δε  συμβαδίζει  με  το  μήνυμα

 

 

Link to comment
Share on other sites

x4gTFdpJgkNqWArpnvwJfY-1200-80.png
WWW.TOMSHARDWARE.COM

A simple script allows you to upgrade to Windows 11, even if you don't have TPM.
yA8CBzUKxfhM6x2SEkrFK8-1200-80.png
WWW.TOMSHARDWARE.COM

You can get a Windows 11 ISO and create a bootable install disk.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς, θα αλλάξει μόνο του σε 3-4 επανεκκινήσεις. Αυτό συμβαίνει γιατί ενεργοποίησες το TPM αφού έλεγξε το Windows Update για πρώτη φορά αν ο υπολογιστής σου είναι συμβατός. Το ίδιο έκανε και σε εμένα.

 

Το Check App δεν συγχρονίζεται αμέσως με το check των Windows Update, όπως παρατήρησα. Φρόντισε να πατάς "Check for Updates" και χειροκίνητα.

Έγινε επεξεργασία από trib
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.