Jump to content



Αναζήτηση Vertical Mouse


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, έχει τις τελευταίες μέρες όπου με πονάει τρομερά ο καρπός από τις πολλές ώρες στον υπολογιστή, και πρόσεξα ότι η έντονη ενόχληση που έχω σχεδόν εξαφανίζεται όταν βάζω το χέρι μου σε κάθετη στάση κ για αυτό ψάχνω να βρω ένα καλό ποντίκι vertical μέχρι 100€.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πρόταση σχετικά με το αν χρειάζεται να αγοράσω τίποτα άλλο ή στο να αλλάξω την στάση σώματος κάπως είναι ευπρόσδεκτες, ή ακόμα και αν η αγορά vertical mouse δεν λύνει πραγματικά το πρόβλημα.

 

Ευτυχώς είμαι αριστερόχειρας και μπορώ να χρησιμοποιώ το ποντίκι με το αριστερό κάνοντας mapping τα πλήκτρα αλλά δεν μου είναι άνετο λόγω συνήθειας κ καταλήγει να με πονά και το αριστερό χέρι 😛

 

Με το ζόρι κάθε μέρα βγάζω το 10ωρο αλλάζοντας από το ένα στο άλλο χερι και κάνοντας αρκετά διαλείμματα με μερικές ασκήσεις στο ενδιάμεσο.

 

Σάς ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εγώ έχω το παρακάτω ποντίκι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και σταμάτησαν και οι ενοχλήσεις .

Οι μύες για το vertical είναι μεγαλύτεροι από αυτούς που χρησιμοποιεί το χέρι με το παραδοσιακό οπότε η φθορά θα καθυστερήσει αρκετά και μετά ξαναγυρνάς στο παραδοσιακό και τούμπαλιν.

 

mx-vertical-og-image.png?v=1
WWW.LOGITECH.COM

Αγοράστε το MX Vertical. Προσφέρει φυσική θέση «χειραψίας», κατακόρυφη γωνία για βελτιωμένη στάση του καρπού, ανάγλυφη επιφάνεια, δυνατότητα εναλλαγής της ταχύτητας του δείκτη και...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, το μέλος kontak έγραψε:

Καλησπέρα,

 

εγώ έχω το παρακάτω ποντίκι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και σταμάτησαν και οι ενοχλήσεις .

Οι μύες για το vertical είναι μεγαλύτεροι από αυτούς που χρησιμοποιεί το χέρι με το παραδοσιακό οπότε η φθορά θα καθυστερήσει αρκετά και μετά ξαναγυρνάς στο παραδοσιακό και τούμπαλιν.

 

mx-vertical-og-image.png?v=1
WWW.LOGITECH.COM

Αγοράστε το MX Vertical. Προσφέρει φυσική θέση «χειραψίας», κατακόρυφη γωνία για βελτιωμένη στάση του καρπού, ανάγλυφη επιφάνεια, δυνατότητα εναλλαγής της ταχύτητας του δείκτη και...

 

Ακριβώς αυτό παρήγγειλα χθες 
image.png.086d3072f8c3b53ab894db50866c2d4c.png

 

Επειδή ο πόνος ήταν μεγάλος πήγα σε φυσικοθεραπευτή και ήδη μετά από 2 συνεδρίες νιώθω πολύ καλύτερα. 

Μου είπε ακριβώς το ίδιο, 2 βδομάδες με το vertical 1 βδομάδα με το κανονικό , σε συνδυασμό με τις ασκήσεις που μου έδειξε μου είπε ότι θα εξαφανιστεί τελείως ο πόνο σε 2-3 βδομάδες.

Τώρα τα προβλήματα ξεκίνησαν ίσως επειδή ξεκίνησα και άλλη δουλειά και κάθε σαββατοκύριακο ξεφορτώνω φορτηγά οπότε σίγουρα ζορίζονται ακόμα περισσότερο οι καρποί μου. Μακάρι να πάνε καλά οι δουλειές για να μπορώ να πάρω υπάλληλο αλλά ακόμα δεν βγαίνουμε. 😛 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μεγάλη αναμονή (αν και αγορά από Ελλάδα) ήρθε.
Το αισθάνομαι λίγο μικρό για το χέρι μου αλλά οι πιο μεγάλες λύσεις ξέφευγαν λίγο στην τιμή. Στα programmable κουμπιά οριακά πατάω άνετα το αριστερό (πιο μακρινό)  κουμπί, και οριακά ο δείκτης δεν αγκαλιάζει το αριστερό κλικ 😛

0-02-0a-e7d864dd838645351684f680ca631289510e6ddb5114754ad690314bee296a6c_608d15bf8f4b1f48.thumb.jpg.85463d15e0c981a78851fbc0d5c69b0d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.