Jump to content



μεταφορά SMS


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Δουλεύω το MyPhoneExplorer σε Samsung (source mobile), Motorola (destination mobile), και Windows.

 

Πήρα με το MyPhoneExplorer, από το Samsung, backup τις επαφές και τα SMS σε δύο αρχεία αντίστοιχα. Έκανα restore στο Motorola τις επαφές, και τις έφερε.

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι με τα SMS. Όταν πάω να κάνω restore, μου βγάζει μήνυμα στο MyPhoneExplorer στα Windows: "Messages could not be sent".

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κοιτάξει. Το smart switch δεν υποστηρίζει το 7580.

Με το Kies τής Samsung, τα πήρα backup όλα, εκτός από τα sms.

 

Αλλά, ακόμη καί να τα έπαιρνα καί τά sms μάλλον δε θα μπορούσε το Kies να κάνει restore σε Motorola.

 

Φαίνεται πως, για την περίπτωση Samsung->Motorola, χρειάζεται s/w κάτι γενικότερο εκτός συγκεκριμένα s/w Samsung ή s/w Motorola. Τα συγκεκριμένα s/w φαίνεται πως για την κάθε εταιρία είναι για μεταφορά/αντιγραφή συσκευή σε συσκευή αλλά της ίδιας εταιρίας.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα, εχω μεταφερει σε διαφορετικες μαρκες και σε iphone

Εχει να κανει με το ποσο θελει να συνεργασει η καθε εταιρια

 

Ψαξε, δοκιμασε

 

PLAY.GOOGLE.COM

Απολαύστε εκατομμύρια πρόσφατες εφαρμογές, παιχνίδια, μουσική, ταινίες, σειρές, βιβλία, περιοδικά και άλλο περιεχόμενο Android. Οποιαδήποτε στιγμή, οπουδήποτε, σε όλες τις συσκευές...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Οχι απαραιτητα, εχω μεταφερει σε διαφορετικες μαρκες και σε iphone

Εχει να κανει με το ποσο θελει να συνεργασει η καθε εταιρια

 

Ψαξε, δοκιμασε

 

PLAY.GOOGLE.COM

Απολαύστε εκατομμύρια πρόσφατες εφαρμογές, παιχνίδια, μουσική, ταινίες, σειρές, βιβλία, περιοδικά και άλλο περιεχόμενο Android. Οποιαδήποτε στιγμή, οπουδήποτε, σε όλες τις συσκευές...

 

 

Σωστός! Το έφτιαξα, με άλλη εφαρμογή. Μετέφερα τα SMS και με τη βοήθεια εδώ.

 

Thanks! 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.