Jump to content



ΨΙΛΟ-ΑΛΗΤΕΙΑ ΑΠΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.....


tomhel

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 08:50]

Και να δούλευε άψογα το άνοιγμα κάθε καινούργιου pc part είναι μοναδικό. Και άρωμα και αίσθηση. Είναι ανάμεσα στις μικρές απολάυσης της ζωής.

Φιλε ΕΓΡΑΨΕΣ :clap: :clap:

Τωρα για το RMA ειναι θεμα χαρακτηρα. Εγω για παραδειγμα θα εκανα σαν τον Rayden. Ετσι και δουλευε δεν θα με χαλαγε να την κραταγα. Βεβαια για μενα σημαντικο ρολο παιζει και η τιμη. Αν παω και παρω ενα πραγμα που κανει 1000ευρω απαιτω και θελω να ειναι ολοκαινουργιο. Τωρα για κατι με 100ευρω θα βαριομουνα να μπω σε ολη αυτη την διαδικασια. Αυτη ειναι η γνωμη μου:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden

Α, επίσης δεν ξέρω αν κάποιος από "εσάς τουλάχιστο" (quote) πάει γι' αυτό το λόγο στο Πλαίσιο, ξέρω όμως ότι αν έβρισκε κάτι με 100Ε στον παππού της "Γραμμής" και 120 στο Πλαίσιο τότε κατά 99% θα πήγαινε στον "παππού"!

Το γράφω για να δείξω ότι το Πλαίσιο παίζει και με τις τιμές πολύ, όπως πάντα άλλωστε.

Δεν δείχνει αυτό αυτό που θες να πεις.

Καταρχήν είναι επιστημονική φαντασία ή βγαλμένο από τα 80's να έχει ο παππούς της γραμμής κάτι φθηνότερα από το πλαίσιο. Όμως είναι γεγονός ότι η cosmodata έχει φθηνότερα πράγματα από τo πλαίσιο και κατά πολλούς το χειρότερο rma ή καλύτερα μέχρι να ανέβεις στα εξάρχεια ή να κατέβεις στην πατησίων γυρνάς για rma. Εγώ συγκεκριμένα αγοράζω απόλους (εκτός pc store) Hardware με μεγάλη πιθανότητα βλάβης (πχ dvdrw) αγοράζω από το πλαίσιο. ’λλα πράγματα που τα βρίσκω και φθηνότερα και δεν χαλάνε τόσο εύκολα τα αγοράζω από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από totally_wired [Σήμερα, στις 12:51]

Δεν δείχνει αυτό αυτό που θες να πεις.

Μάλλον δεν το εξέφρασα σωστά ή δε με κατάλαβες. Ήθελα να πω ότι το Πλαίσιο έχει καλές τιμές και σίγουρα μια τέτοια διαφορά τιμής δεν θα ήταν δυνατόν να υπάρξει, γιατί αν υπήρχε τότε θα πηγαίνατ(μ)ε όλοι στον παππού!

Το ότι το Πλαίσιο "παίζει με τις τιμές πολύ" το έγραψα για να δείξω ότι οι τιμές αποτελούν το βασικότερο ίσως λόγο που κάποιος ξεκινάει να ψωνίσει από κει και μετά όλα τ' άλλα!

ΥΓ. Αυτό που έγραψες παραπάνω για τον παππού του vadergr είναι αλήθεια? Ρε μπας και εννοούσες τον παππού της Γραμμής??? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rayden

ΥΓ. Αυτό που έγραψες παραπάνω για τον παππού του vadergr είναι αλήθεια? Ρε μπας και εννοούσες τον παππού της Γραμμής??? :p

lol ναι είναι αλήθεια.

Όχι ο παππούς της γραμμής δεν είναι παππούς μας. Btw η γραμμή έχει και υποκατάστημα στον πειραιά (φαντάζομαι ξέρει ο ea6gka καλύτερα) και είναι χειρότεροι στην εξυπηρέτηση και από το pc store.

Link to comment
Share on other sites

Το αν αξίζει τον κόπο το RMA, αν έχεις την όρεξη και αν γουστάρεις το "άρωμα" του καινούργιου είναι ένα θέμα.

....

Το να σε κοροϊδεύουν είναι ένα άλλο θέμα.....

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει ενα dvdrom απο την γραμμη του πειραια...

δεν εχω παραπονο...τη μια μερα το παρηγγειλα και την αλλη το πρωι το ειχα στα χερια μου...αλλα σε περιπτωση rma δεν εχω ιδεα τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.