Jump to content



Πόσο χρειάζομαι το pc που έχω;


TheLab

ποσο χρειαζομαι την ισχύ του pcιού που εχω;  

424 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εχω ακριβώς ότι χρειάζομαι. Για Παιχνίδια, κατεβάσματα από Internet, κανά video encoding, καμιά φωτογραφία από την ψηφιακή, ως και τηλεόραση (τη λίγη που βλέπω) στο PC την βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

ΕΚ.ΠΑ.ΠΕ. αλλά όχι και με ότι καλυτερο υπάρχει!

Κατι παραπάνω απο αυτό που χρειάζομαι τωρα για να αντέξει και να μην χρειαστει να ξανα-μανα-έκμεταλευτώ τους γονείς σύντομα!!!

Ε, να μην πάρω και γω ένα ΚΑΛΟ δώρο μιας που περασα στο πολυτεχνείο πριν ένα χρόνο(τελικα το Μάρτιο κατεληξα να το πάρω αλλα δεν πειραζει, καλιο αργά παρά ποτε!!!)

Και νομίζω οτί οι απαραίτητες αναβαθμίσεις, απο δω και πέρα δε θα γίνονται με extra bonus αλλά με το υπάρχων μηνιάτικο(μην είμαστε και πλεονέκτες)!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψηφισα την πρωτη κατηγορια,γουσταρω και τα χωνω οταν τα εχω,βεβαια.Αλλιως τι σημαινει το να δινω 200ευρο για 2 dimm μνημης και να μου φαινονται λιγα και να δινω 200ευρο σε ρουχα που χρειαζομουν ,και να μου φαινεται οτι εκανα την μεγαλη σπαταλη.

Τωρα αν εχω αυτο που χρειαζομαι? δεν νομιζω.Ειμαι ανυπομονος και θελω το μηχανημα να εκτελει αμεσως.Το 3dstudio μπορει να σερνεται με το μηχανημα της υπογραφης,οταν εχω σκηνες πολυπλοκες και σαν γραφικα και σαν rendering.

Οπως ειχε πει και καποιος:Για 3d oτιδηποτε κατω απο 10Ghz ειναι λιγο

Link to comment
Share on other sites

έχω απολύτως αυτό που μου χρειάζεται και το καλύτερο σύστημα από άποψη τιμής απόδοσης κατά την γνώμη μου.

3200+@2550 1 γιγα μνήμη 9700προ (εντάξει 9800ΧΤ θα έπρεπε να είναι).

Μονο στο ριδδικ γονάτισε μέχρι τώρα.

Τώρα θα αγοράσω και καινούρια κάρτα γραφικών λόγω πίεσης αλλά πιστεύω ότι άνετα θα περίμενα κανα 6μηνο να πάρω 6800 Gt με Κανά 250ρι ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το athlonaki μου δε τραβάει πια καθότι 1.4 και ούτε καν XP. Που θα πάει όμως θα το ταΐσω το καημένο σε λίγο καιρό αν και τώρα που το σκέφτομαι αυτό το λέω από το 2002 ή όχι 2001? ή μήπως 2003? χμμμμ... μισο να συλλογιστώ με τον εαυτό μου και επανέρχομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από kv3d [13-06-2005 16:57]

Τωρα αν εχω αυτο που χρειαζομαι? δεν νομιζω.Ειμαι ανυπομονος και θελω το μηχανημα να εκτελει αμεσως.Το 3dstudio μπορει να σερνεται με το μηχανημα της υπογραφης,οταν εχω σκηνες πολυπλοκες και σαν γραφικα και σαν rendering.

Οπως ειχε πει και καποιος:Για 3d oτιδηποτε κατω απο 10Ghz ειναι λιγο

Πεστα χρυσοστομε!!!

Γιαυτο μαζεψα γκαφρα και πηρα intel3.2 σε DFI mobo, μπας και τσουλισει καλυτερα το Lightwave!!! Και τσουλαει καλυτερααα!!! Τουλαχιστον σε σχεση με τον AMD1900...

Και εγω ανηκω στην δευτερη κατηγορια. Εχω οτι μου χρειαζεται. Το μηχανημα ρενταρει μια χαρα, και για κανενα παιχνιδακι εχουμε την 9600pro. Λιγο αρχαια τωρα πια, αλλα το HL2 στα 50fps το παει

:D

Link to comment
Share on other sites

ψήφισα το πρώτο για το σκέλος "γουστάρω και τα χώνω" αφού δεν έχω πουθενά καλύτερα να τα χώσω. αν βρω καμμία γκόμενα μάλλον θα μου τα τρώει αυτή, μέχρι τότε θα τα τρώνε η AMD το eshop και το πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως σε έναν υπολογιστή αν κάτι δεν σου αρέσει έστω και οπτικά το αλλάζεις. Τώρα όσον αφορά την ισχύ του αν κάνεις μία δουλειά όπως επεξεργασία ενός κοματιου video απο κάμερα η ripping ένα dvd έστω και μία φορά κάθε 15 μέρες τότε τον εκμεταλεύεσαι στο έπακρο και θα ήθελες κάποια στιγμη και κάτι πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:clap: :clap: :clap:

αυτο που χρειαζομαι το εχω .....για την ωρα. αθλον64 2γχζ νφορσ3, 512 μνημη,

9800 σε, δβδ ραιτερ,καρτα τβ, 56κ 2σκληρους 40ριδες και ολα τα συνδεσα μονος μου με μια ερευνα αγορας

στα 600ε

ευτηχος που πεφτουν οι τιμες γιατι με το σελερον800 δεν γινοταν δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

η καλυτερη φαση θα ηταν μια παιχνιδομηχανη, οτι τελευταιο υπαρχει και απο κει και περα ενα pc να κανεις τη δουλεια σου, ή ενα laptop.ολα τα αλλα δε λενε.τα pc ποτε δε θα εχουν τη ποιοτητα της κονσολας για τον μεσο χρηστη που δε θελει να τα σκασει χοντρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.