Jump to content



super pi mod 1M DB


chroma

Recommended Posts

ΛΕω να κάνω σεφτέ με ένα μικρό έτσι για το καλό :p

Sta 2600 cpu / 236 τα ΒΗ.

Παίδες έχω απορία.ελπίζω να την εκφράζω στο σωστό μέρος. ΈΧει να κάνει με τις μνήμες μου.

Παλιά στο nf2 παίζανε με τα 3.3 του bios της dfi nf2 sta 252+ 2-2-2-11-7-12 τσιτα όλα..

Στην nf4 απο τα 240 και μετά πάνε πολύ κουλά οι μνήμες. Αργούν να φορτώσουν τα windows και τελικά ενώ μεμτεστ(dos) περνάνε μέσα πετάνε λάθη είτε στο prime είτε στο pi32 για 250 έφτασα σε σειμείο να δίνω 3.4 απο bios και τελικά κάποια στιγμή πετάξανε πάλι λαθη.,.

Ελπίζω να μην είναι θέμα ψύξης γιατί παλιά είχα έναν 80αρι στα 12volt, όσο τις κάλυπτε τέσπα, ενώ τώρα 2 60αριδες στα 5volt περίπου.

έχω δοκιμάσει με όλα τα timmings(trfc15 klp) άκρη δεν βρήκα. Μερικά τα άφησα auto και είδα οτι px sta 250 το max async μου το κάνει 8 :S .τι δεν κάνω καλά? Επίσης να πώ πως είχα το 3.10 έβαλα το 510-2 δοκίμασα κίτρινες(που δεν έκανε κάν Memtest ΛΟΛ) τζιφος.

post-124-1416072051,1228_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

θεωρωτας οτι αυξανεις και γραμμικα το bandwdth στις μνημες,πρεπει να ερ8ε στο (24.9/23.9)*3360=3500, ομως λογω του οτι οι μνημες δεν α ανεβουν μαλλον αλλο οι καημενες, τα 3550-3580 θα ηταν πιο ρεαλιστικα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

θεωρωτας οτι αυξανεις και γραμμικα το bandwdth στις μνημες,πρεπει να ερ8ε στο (24.9/23.9)*3360=3500, ομως λογω του οτι οι μνημες δεν α ανεβουν μαλλον αλλο οι καημενες, τα 3550-3580 θα ηταν πιο ρεαλιστικα..

Moυ ()*)*(#&$ την ψυχολογια.....

Link to comment
Share on other sites

Athens2004 this means war!!!!!!!! (αν δεν βάλεις το chiller επάνω :p)

I'll be back!!!! μετά τις διακοπές

P.S τι διάολο 1 sec μόνο απο το read primable???? εμένα είναι 5....32bita wins χρησιμοποιούσες εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.