Jump to content


Post your Rides!


jpavly

Recommended Posts

καλοτάξιδο,καλορίζικο και από εμένα

πιστεύω είναι ένα από τα καλύτερα στα λεφτά του και πολύ καλή κίνηση γενικότερα της hyundai με ποιότητα μέσα , ευρωπαϊκό σχεδιασμό κλπ

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Ευχαριστώ παιδιά, ελπίζω κι εγώ να μου βγει αξιόπιστο. Αν δεν βγει, να 'ναι καλά τα 5 έτη εγγύηση :)

Φτου φτου μη το ματιάσουμε ναι :hehe:

http://www.cosmo.gr/images/garlic_220308.jpg

http://www.asimenio.gr/images/uploads/MAT121.jpg

καλοτάξιδο και απο μένα

πέρα απο τη χάλια ηχομόνωση το αμαξάκι είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του

μεικτή κατανάλωση με πολύ πάτημα γκαζιού βγάζει περίπου 6.5lt/100km

Δεν ξέρω γιατί την λες χάλια, μέχρι τις 3.000 δεν ακούγεται τίποτα, από 3.500 και πάνω ναι, ένα βουητό κάπως άγριο σε δευτέρα, σε τρίτη μαλακώνει κι άλλο, σε τετάρτη παραπάνω και σε πέμπτη είναι ένα απαλό βούισμα. Μην πω ότι έχω οδηγήσει και όλα τα αμάξια για να ξέρω από ηχομόνωση πως πάνε, πχ η Corolla '06 που κοίταζα είχε σημαντικά περισσότερο θόρυβο. Με 5η μέσα στις 3.000-3.500 στροφές πάω με 120χλμ περίπου, δεν νομίζω ότι θέλεις παραπάνω μέσα στην πόλη.

Εννοώ, αν θέλεις να του πίνεις το αίμα, ο θόρυβος είναι μέσα στο νόημα θέλεις να κάνει και λίγο ;)

Αν είσαι όμως ήσυχος οδηγός, δεν θα σε ενοχλήσει :)

Εγώ είχα συνηθίσει άλλωστε με εξάτμιση και φιλτροχοάνη, οπότε τώρα απολαμβάνω ησυχία :D

Απτά από άποψη δικής μου, όσο αντικειμενικός μπορώ να είμαι πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα συνηθίσει άλλωστε με εξάτμιση και φιλτροχοάνη, οπότε τώρα απολαμβάνω ησυχία :D

εμ πές ότι ήσουν σβούρος :D

θόρυβο τόσο ώστε να πηγαίνουμε με 5η 100-120χλμ/ώρα και να νομίζουμε ότι έχουμε ξεχάσει 4η και να κοιτάμε τον λεβιέ!

συγκρίνω το θόρυβο με άλλα σύγχρονα αμάξια (bravo, volvo c30, clio, golf)

τώρα που το ξανασκέφτομαι μπορεί εκτός του θορύβου να φταίνε και οι δονήσεις του κινητήρα για την αίσθηση του μουγκρητού

όπως και να έχει το αμαξάκι είναι το καλύτερο που υπάρχει για τα λεφτά που ζητάει

(πρόσεξε λίγο το AC το καλοκαίρι γιατί στου πατέρα μου μύρισε λόγω μικροργανισμών λογικά, μάλλον στο service δεν απολυμάνανε τους αεραγωγούς)

Α!!

με το ESP κλειστό έχω την αίσθηση ότι είναι πιο γκαζιάρικο

όταν το στρώσεις τσέκαρέ το, μπορεί να είναι και ψυχολογικό

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

χαχα είναι γεμάτο καπνό "καθαριστικό". Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν καπνιστής και βρωμάει το αυτοκίνητο.. και αυτός καθαρίζει υποτίθεται όλες τις μυρωδιές κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Βρωμαει δλδ ? Εγω ειμαι καπνιστης στο αυτοκινητο μου σχεδον 3.5 χρονια τωρα Και μεσα δεν μυριζει καθολου ( edit και αυτο δεν το λεω εγω αλλα μη καπνιστες ) . Βεβαια δεν το τιναζω μεσα ουτε χρησιμοποιω το τασακι του αυτοκινητου ( το σημαντικοτερο ) .

Εχουν ''ποτισει'' οι ταπετσαριες ? Ποσων ετων το αυτοκινητο ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.