Jump to content



Post your Rides!


jpavly

Recommended Posts

εγω το μονο περιεργο που παρατηρησα ειναι οτι πηρες αυτοκινητο για να μεταφερεις το ποδηλατο στους αγωνες.

Κατεβαινεις σε αγωνες??

Καλώς ήλθες στην παρέα μας Νίκο, καλή διαμονή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply
Βρωμαει δλδ ? Εγω ειμαι καπνιστης στο αυτοκινητο μου σχεδον 3.5 χρονια τωρα Και μεσα δεν μυριζει καθολου ( edit και αυτο δεν το λεω εγω αλλα μη καπνιστες ) . Βεβαια δεν το τιναζω μεσα ουτε χρησιμοποιω το τασακι του αυτοκινητου ( το σημαντικοτερο ) .

Εχουν ''ποτισει'' οι ταπετσαριες ? Ποσων ετων το αυτοκινητο ?

3 χρονών είναι το αυτοκίνητο. Ο τύπος πρέπει να κάπνιζε συνέχεια.. ακόμα και το τιμόνι είχε ποτίσει, μετά από 20 λεπτά οδήγηση βρώμαγες ολόκληρος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως DJD δεν είναι ανάγκη να κάνεις τρελά πειράματα για την τσιγαρίλα.

Ναι, είναι ζόρικη μυρωδιά, αλλά με τον καιρό και αν καθαρίζεις τα υφάσματα και την οροφή τακτικά, θα υποχωρήσει.

Ελπίζω αυτός ο καπνός που έβαλες μέσα να μη δημιουργεί υγρασίες στο εσωτερικό...

Επίσης, μην ξεχάσεις να αλλάξεις το φίλτρο καμπίνας του A/C και να ψεκάσεις σπρέι καθαρισμού-απόσμωσης σε όλο το σύστημα εξαερισμού.

Link to comment
Share on other sites

Bumping this thread, το μεγαλύτερο gadget για το ποδήλατο.. αυτοκίνητο για να το μεταφέρω στους αγώνες :D

attachment.php?attachmentid=39843&stc=1&d=1276805876

Πλυμένο, γυαλισμένο.. παρατηρείται τίποτα περίεργο; :p

εμενα παλι μου θυμισε Titanic!!!

παραθετω:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=twox41xO-Ec&feature=related]YouTube - Titanic: The Car Scene[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ντεν έχω a/c καρντιά μου! Μαξ 26-27 βαθμούς μια φορά τον χρόνο έχουμε.. μπορώ να κατεβάζω τα παράθυρα :hehe:

Είναι ένα μηχάνημα που βγάζει καπνό και σκοτώνει τα μικρόβια και τις μυρωδιές, από αυτήν την εταιρεία το έκανα: http://totalvalet.ie/odor.html, για 15 ευρώ άξιζε η δοκιμή.. θα δούμε σε μερικές μέρες αν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις δεν εχεις ac ? Δεν εχει το αυτοκινητο ? δεν το χρησιμοποιεις εσυ ? Οπως και ναχει το φιλτρο καμπινας θελει αλλαγη και ψεκασμα με ειδικο σπραυ οι σωληνωσεις του συστηματος κλιματισμου . Ειτε χρησιμοποιεις ac ειτε απλο καλοριφερ τον χειμωνα για ζεστο αερα.

Link to comment
Share on other sites

χαχα είναι γεμάτο καπνό "καθαριστικό". Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ήταν καπνιστής και βρωμάει το αυτοκίνητο.. και αυτός καθαρίζει υποτίθεται όλες τις μυρωδιές κτλ..

κανε το βιολογικό καθαρισμό ρε σπάγκε

και καλορίζικο το δεξιοτίμονο

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις δεν εχεις ac ? Δεν εχει το αυτοκινητο ? δεν το χρησιμοποιεις εσυ ? Οπως και ναχει το φιλτρο καμπινας θελει αλλαγη και ψεκασμα με ειδικο σπραυ οι σωληνωσεις του συστηματος κλιματισμου . Ειτε χρησιμοποιεις ac ειτε απλο καλοριφερ τον χειμωνα για ζεστο αερα.

Δεν έχει το αυτοκίνητο A/C.

Πόσο συχνά θέλει αλλαγή το φίλτρο; Νομίζω αλλάχτηκε πριν 8-10κ χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν εχει ac δεν ξερω 100% αν εχει φιλτρο καμπινας . Νομιζω επειδη ειναι καινουριο εχει ( η μαλλον επειδη το ιδιο αμαξωμα βγαινει και με ac ) Για να καταλαβεις το φιλτρο καμπινας ειναι αυτο που φιλτραρει τον αερα απο εξω προς τα μεσα η μεσα-μεσα αν το εχεις στην ανακύκλωση οποτε καταλαβαινεις πως εχει να κανει με την υγιεινη επισης επειδη ο προηγουμενος ιδιοκτητης ηταν καπνιστης ( και μαλλον μανιωδης ) θα εχει ποτισει και το φιλτρο καμπινας ( αν εχει ) οποτε θα αφηνει και αυτο το κατι τις του σε αρωμα καπνου καθε φορα που θα το διαπερνα αερας .

10ε http://www.car.gr/parts/view/627951/ μεσο ορο εχουν σαν spare parts και το αλλαζεις πολυ ανετα και μονος σου καθως ερχονται με οδηγιες στην συσκευασια και εικονες συνηθως για τοποθετηση .

Link to comment
Share on other sites

κανε το βιολογικό καθαρισμό ρε σπάγκε

Θα έκανε μωρέ αλλά να, βρήκε στο ebay 5 βιδίτσες carbon, προσφορά στα 330 ευρώ, που ελαφρώνουν το ποδήλατο κατά 0,33mg και του δίνουν 7 πόντους μεγαλύτερη απόσταση στα 180kmh διαδρομής και καταλαβαίνεις.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.