Jump to content



SuSE Linux 10


wrong method

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Καλησπέρα. Μόλις κατέβασα τα 5 cd. Αρχίζω κανονικά την εγκατάσταση και με το που πάει να αρχίσει το 2ο CD κάνει επανεκκίνηση. Boot από το δίσκο δεν κάνει (βγάζει τα windows) και boot από το cd κάνει αλλά δεν έχει τπτ για να ξεκινήσει από εκεί που σταμάτησε. Με την επιλογή installation κάνει από την αρχή εγκατάση όπως και με την επιδιόρθωση και την ενημέρωση. Έχω κάνει checksum και βγαίνουν εντάξει όλα τα cd. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τί πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχετε την εντυπωση πως το KDE εχει αρχισει και "βαρενει" αρκετα σε σχεση με το theme των windows?

ΟΚ, μπορω αν θελω να αλλαξω wm αλλα κανενας δεν εχει την "δυναμη" του kde :(...

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ---Zapotek--

Δεν εχετε την εντυπωση πως το KDE εχει αρχισει και "βαρενει" αρκετα σε σχεση με το theme των windows?

ΟΚ, μπορω αν θελω να αλλαξω wm αλλα κανενας δεν εχει την "δυναμη" του kde :(...

Τι λετε?

ντάξει, τι τό χουμε το pc, να κάθεται όλη μέρα και να βλέπουμε τη μαύρη κονσόλα? ας δείξει και κάνα γραφικάκι να βγάλει τα λεφτά του ;)

Αρχική απάντηση από unreal

εμενα προσωπικα δεν με βολευει το KDE. παρα ειναι gay :p

Γενικως οι wm του linux ειναι slow. εχεις δικιο σε αυτο.

το KDE είναι ο αγαπημένος μου wm γιατί πιστεύω ότι έχει και πολλές δυνατότητες και πολύ όμορφο interface ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Aramil [27-11-2005 01:33]

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο με εναν firefox με 5 tabs και koepte με 2 παράθυρα μου έτρωγε 253 αό 256 RAM που έχω...Αλλα το KDE δεν παύει να είναι πανέμορφο και χρηστικότατο!!!!!!!!!

Δεν είναι πανέμορφο και χρηστικότατο... απλά όλοι έχουμε κολλήσει από το Windows menu... και το GNOME έχει φοβερά γραφικά και είναι και πιο εύχρηστο. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stknightmare

Και εμενα το gnome μου αρεσει,ασε που το kde εχει αυτα τα κοπυ,κατ και δεν συμαζευετε.παμε για mishigan prof να μεινουμε θελουνε? :p

Εγω παω για cambridge τυχερος εισαι...............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aramil

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο με εναν firefox με 5 tabs και koepte με 2 παράθυρα μου έτρωγε 253 αό 256 RAM που έχω...Αλλα το KDE δεν παύει να είναι πανέμορφο και χρηστικότατο!!!!!!!!!

Τη μνήμη που σου έτρωγε από πού την είδες; Μήπως τα υπόλοιπα είναι buffered ή cached; Για δώσε ένα free να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από wrong method

Εκτός από το γνωστό θέμα με το python-qt/kdebindings3

το 3.5 είναι σαφώς πιό γρήγορο από το 3.4.3

under heavy load

snapshot89yi.th.jpg

έχεις ξεφύγει εσύ...

αν σου δώσω ssh στο μηχάνημά μου θα μου κάνεις το dekstop έτσι??? :p

σοβαρά, αν έχεις όρεξη, κάνε κάναν μινι οδηγό "πώς να κάνετε το kde σας μουρατερότερο" ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 16:02]

αν σου δώσω ssh στο μηχάνημά μου θα μου κάνεις το dekstop έτσι??? :p

σοβαρά, αν έχεις όρεξη, κάνε κάναν μινι οδηγό "πώς να κάνετε το kde σας μουρατερότερο" ;)

αν και δεν το έχω δοκιμάσει,δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην δουλεύει ;)

γενικά δεν είναι τίποτα δύσκολο, απλά όλα αυτά έχουν μεγάλες απαιτήσεις σε memory

θα το κοιτάξω για ένα μικρό how-to σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.