Jump to content



6800 LE 90 ευρω @ πλαισιο!!


b.s.o.d.

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

καλοριζικη σε οσους την αγορασαν (και σε μενα!!).περιμενω τη νεα ψυκτρα για overclocking!!οσοι θελουν ας ποσταρουν συχνοτητες που επιασαν και επιδοσεις με μαμα η αλλη λυση ψυξης...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ μία χθες. Ξεκλέιδωσαν όλα τα pipelines χωρίς artifacts και ένα από τα δύο vertex, άρα από (8x1,4vp) πήγα σε (16χ1,5vp) Ενδεικτικά να αναφέρω:

3DMark03

------------

9800 Pro @ stock -> ~6800

6800LE (8x1,4vp) @ 300/700 -> ~6700

6800LE (16x1,5vp) @ 300/700 -> ~9100

6800LE (16x1,5vp) @ 374/952 -> ~10900

Το 374/952 βρέθηκε με το ATI Tool, όπου σε αυτές τις συχνότητες ήμουνα 20 λεπτά χωρίς artifacts με max 67 oC.

Και μια ερώτηση για την ψύξη... Υπάρχει Silencer για την 6800LE, γιατί νομίζω ότι είναι μόνο για GT κτλ.? Αν βγει η stock ψύκτρα, δεν πρέπει με κάποιο τρόπο να ψυχτεί το HIS Bridge?

Πάντως 10900 ήταν ανέλπιστα για 90

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gus8511

οταν οι 6800ΛΕ θα εχουν εξαντληθει απο το πλαισιο!:)

Ναι, και όταν εξαντληθούν αυτές, σε ποιές νομίζεις νομιζεις οτι θα ρίξει τις τιμές για να συνεχίσει το ξεστοκάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

τη δοκιμασα στα 325/750 και εδωσε 10400 στο mark με ελαχιστη αποκλιση σε temps...φιλε pc freak,τα 12 pipelines ειναι χωρις artifacts σε ολα τα τεστ του mark '03...απο δευτερα θα κοιταξω για αγορα νεου game...εκει θα χαρω αληθινα την αγορα μου!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας απο τους τυχερους που προλαβαν.Ξεκλειδωνουν χαλαρα τα πρωτα 4 pipes.Για 16 pipes δεν το βλεπω διοτι έχω artifacts sto 3dmark 2001.Tις θερμοκρασίες της κάρτας που τισ βλέπω ρε παιδιά??????????

Link to comment
Share on other sites

iparout κανει για agp8x,dont worry!προς το παρον οι pci-x κρατουν γερα τις τιμες τους!cosmic,εγω κατεβασα τους νεους drivers (81.85) αλλα και πιο παλιοι,πιθανον και του cd,τη δειχνουν...ιδιοτητες οθονης-ρυθμισεις-για προχωρημενους-6800.εκει θα δεις το temperature settings.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.