Jump to content



6800 LE 90 ευρω @ πλαισιο!!


b.s.o.d.

Recommended Posts

Πολύ καλή περίπτωση, πάντως και η 6600GT στα ίδια επίπεδα κυμαίνεται, και δεν χρειάζεται και πείραγμα, μόνο λίγο o/c....συνεπώς δεν θα τη πρότεινα σε κάποιον που έχει 6600GT.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

η 6600 GT είναι καλύτερη απο την LE αν δεν ενεργοποιήσεις τα Pipelines. Αν τα ενεργοποιήσεις είναι λίγο καλύτερη αλλά θα έχεις προβλήματα....οπότε δεν θα έλεγα ότι αξίζει το κόπο.

Αν έχεις όμως προηγούμενης γενιάς, 5900, 9800, 9600,5600 κτλ σίγουρα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

μου ρθε και μένα σπίτι:)

για τα λεφτά της, εμφανισιακά φαίνεται άψογη.

θα αντικαταστήσει μια 9550 οπότε πιστεύω είναι ΑΨΟΓΗ αγορά:)

για 6600gt δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο και τα έξοδα, και η 6600gt μια χαρά είναι;)

(δεδομένου ότι όσο υπάρχουν κομμάτια, θα δυσκολευτείς να πουλήσεις και την 6600)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s [Σήμερα, στις 11:27]

Εγω προσωπικά έχω 77.77

Τα volts πως τα αύξησες; Flashαρες άλλο BIOS; Ή με tweaking του υπάρχοντος;

Με το nvflash πήρα το bios της κάρτας, το άνοιξα με το Nibitor και άλλαξα τις ρυθμίσεις

για το vid του gpu σε 1,4. Μετά ξαναφλάσαρα το τροποποιημένο bios.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλ και στα δυο καταστηματα πλαισιο στην Θεσσαλονικη και μου ειπαν πως παπαλα,δεν εχουν(ο ενας κοντεψε να με φαει κ απο πανω!).Το ενα απο τα δυο θα φερει την πεμπτη(..και δεν γινοταν να μου κανει κρατηση λεει).Να τις(για 2 παω,αφου θελει και το ετερον ημισυ μια για να αντικαταστησουμε τις 9600 pro) παραγγειλω απο net ή να περιμενω την πεμπτη?(..ή μηπως ειμαι λιγο καχυποπτος?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από toylhs9

Με το nvflash πήρα το bios της κάρτας, το άνοιξα με το Nibitor και άλλαξα τις ρυθμίσεις

για το vid του gpu σε 1,4. Μετά ξαναφλάσαρα το τροποποιημένο bios.

wow δλδ αν θες να κάνεις RMA την κάρτα φλασάρεις ενα bios με vid -> 5V?

lol

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gi0

Μολις πηρα τηλ και στα δυο καταστηματα πλαισιο στην Θεσσαλονικη και μου ειπαν πως παπαλα,δεν εχουν(ο ενας κοντεψε να με φαει κ απο πανω!).Το ενα απο τα δυο θα φερει την πεμπτη(..και δεν γινοταν να μου κανει κρατηση λεει).Να τις(για 2 παω,αφου θελει και το ετερον ημισυ μια για να αντικαταστησουμε τις 9600 pro) παραγγειλω απο net ή να περιμενω την πεμπτη?(..ή μηπως ειμαι λιγο καχυποπτος?)

πάρτη από net καλύτερα.

θα σου ρθει σπίτι τζαμπέ και την πληρώνεις με την παράδοση (διάλεξε αντικαταβολή).

εγώ αυτό έκανα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 14:15]

πάρτη από net καλύτερα.

θα σου ρθει σπίτι τζαμπέ και την πληρώνεις με την παράδοση (διάλεξε αντικαταβολή).

εγώ αυτό έκανα πάντως.

Done και χω και το κεφαλι μου ησυχο:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από toylhs9

Με το nvflash πήρα το bios της κάρτας, το άνοιξα με το Nibitor και άλλαξα τις ρυθμίσεις

για το vid του gpu σε 1,4. Μετά ξαναφλάσαρα το τροποποιημένο bios.

Ωραία πράματα...

Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν να "σκαλισουν" την καρτα τους, μπορουν να βρουν οτι χρειαζονται (nvflash, nibitor & guides) εδω http://www.mvktech.net/

αποτελεσματα απο τη δικια μου το βραδυ, αν προλαβω...

ps: για τυχον βλαβες δε φερω ουδεμια ευθυνη :)

Link to comment
Share on other sites

με μαμα ψυκτρα τελικα,ειπα να δοκιμασω...στα 345/850 αλλα το 11000 δεν το χτυπησε...σε σχεση με το σκορ απο το πρωτο post μου παντως εχει διαφορα.ανεβαζω φωτο...να δειξω και το desktop μου λιγο!!nalu=love!!!(να μην ηταν και γοργονα)!!

<a  href=%7Boption%7Dhttp://img459.imageshack.us/img459/4713/gfg0vi.th.jpg' alt='gfg0vi.th.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

για να μην γινει καμια πατατα και τρεχουμε στην παρακατω εικονα

αλλαζουμε το 1.1 σε 1,4 και ολα οκ?

(επισης η εκδοση 2.5 toy nibitor διαβαζει το βιος απο την ιδια καρτα γραφικων)

http://img457.imageshack.us/my.php?image=untitled3pl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.