Jump to content



Τι γνώμη έχετε για τις ηλεκτρονικές αγορές μέσω internet υπολογιστών ή περιφερειακών?


TheLab

Τι γνώμη έχετε για τις ηλεκτρονικές αγορές μέσω internet υ  

409 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από blade_pan [09-11-2005 01:19]

Το 1 πιστευω οτι ειναι πλεον το καλυτερο γιατι δεν κουραζεσαι...ομως για ατομα που δεν εχουν τοσο εμπειρια με τους υπολογιστες δυσκολα θα εμπιστευτουν και θα αγορασουν Online...

Εντελως ασχετο

Δεν εχει καμια σχεση η εμπειρια που εχει καποιος στους υπολογιστες με το αν αγοραζει online ειτε οχι

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μου αγορές τις έκανα μέσω ελληνικού Online shop γνωστό σε όλους μας.

Αρκετά πιο δύσκολα θα εμπιστευόμουν σχετικά μή-γνωστό ξένο e-shop, εκτός άν μιλάμε πχ για pixmania που κι απο εκεί έχω αγοράσει και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις.

Οπότε κι εδώ πιστεύω πρέπει να υπάρχει ένας διαχωρισμός Ελληνικού/Ξένου e-shop.

Πάντως, μου έχουν λείψει τα Σάββατα με τις βόλτες στη Στουρνάρη και μετά καφεδάκι σε καμμιά Grota :banging:

Για το story, ψήφισα το 3, αλλά μόνο για άγνωστα σχετικά e-shops..

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολύ καλές τιμές και φυσικά είναι ανταγωνιστικές, αλλά προς το παρόν... δεν τολμάω να αγοράσω από κει. Προς το παρόν λοιπόν... δεν με ενδιαφέρουν! Μου αρέσει να πηγαίνω στα μαγαζιά και να κάνω shopping therapy.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια το μονο που ψωνιζω στα μαγαζια ειναι ρουχα-παπουτσια.

Για ολα τα υπολοιπα σχεδον αποκλειστικα απο ιντερνετ.

Μετα απο πολυ ψαξιμο βεβαια τα περισσοτερα στο αξιοπιστο www.e-shop.gr.

Ειδικα για βιβλια αναλογως τιμης www.prototoporia.gr

Να διευκρινησω οτι δεν χρησιμοποιω ποτε πιστωτικη καρτα, μονο αντικαταβολη,

παρ ολο που ημουν υπαλληλος της μεγαλης και σιγουρης NBG.

Link to comment
Share on other sites

Το 4 ψήφισα αλλά όχι οτι δεν με αφορούν και δεν με ενδιαφέρουν οι διαδικτυακές αγορές.Απλά όπως και να το κάνουμε η στουρναρότσαρκα έχει άλλη χάρη.Και μετά Goody's για μελέτη των νέων αποκτημάτων και άμα έχουμε και κέφια Φωκίωνος για καφέ...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλες οι τιμες στα eshops (οχι σε ολα).Προσωπικα εγω οταν θελω να αγορασω κατι κανω πρωτα τη βολτα απο τη Στουρναρη (ετσι να ανοιξει το ματι!) και μετα παρραγγελνω απο το e-shop!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Και εγω ψηφιζω no1 αρκει να αγοραζεις απο αξιοπιστα sites και για οσους φοβουνται να χρησιμοποιησουν την πιστωτικη τους παντα υπαρχει ο τροπος πληρωμης με αντικαταβολη.

Οσο για την βολτα στα μαγαζια καλη ειναι αρκει να εχεις χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος που ψηφισα το τελευταιο ειναι η καταντια του φορητου οταν ηρθε στα χερια μου μετα απο online αγορα. Μπορει να μην εφταιγε το μαγαζι, αλλα στην τελικη τους παιρνει και αυτους η μπαλα....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν και αρχικά είχα τις επιφυλάξεις μου,τον τελευταιο χρόνο και με την προσθήκη dsl γραμμης αποτελει το internet το 90% αγορών μου. Βρίσκεις σχεδόν τα πάντα (και ιδίως αυτά που δεν έρχονται Ελλαδα)και σε καλύτερες τιμές!Βέβαια για εντός των συνόρων σχεδον πάντα απο e-shop :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [Σήμερα, στις 05:54]

Αν και αρχικά είχα τις επιφυλάξεις μου,τον τελευταιο χρόνο και με την προσθήκη dsl γραμμης αποτελει το internet το 90% αγορών μου. Βρίσκεις σχεδόν τα πάντα (και ιδίως αυτά που δεν έρχονται Ελλαδα)και σε καλύτερες τιμές!Βέβαια για εντός των συνόρων σχεδον πάντα απο e-shop :)

Mην είσαι και τόσο απόλυτος με το μαγαζί γιατί τέτοια τους λέμε και μετά από μαγαζί ηλεκτρονικών γίνονταιφαρμακεία:D ψάξιμο για όλα :T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρουν ! Μου αρέσει να πηγαίνω στα μαγαζιά και να κάνω shopping therapy.

Πρωτα να χορτασει το ματι και μετα να αγορασουμε...:D Ασε που καμμια φορα μπορει να τυχει καμμια ευκαιρια... Για να ειμαι ειλικρινης με αποθαρρυνει και το after sales service.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

skroutz να δω που πανε οι τιμες και μετα παω σε καποια μαγαζια και ρωταω ποσο και αναλογα ποιο πεφτει πιο κοντα στις τιμες που ειδα στο σκρουτζ το περνω... αλλα το e-shop θα το εμπιστεβομουνα ανετα....τωρα αγορες απο νετ εχω κανει....απο www.redline.gr και αφορουσαν αγορες ηλεκτρωνικων παιχνιδιων....αριστοι και ολα γενικα μια χαρα....θα συμφωνησω πως οι νετ-ο-τιμες ειναι πολυ καλες

Link to comment
Share on other sites

εγω νομίζω πάντως οτι ειναι απόμακρο και απρόσωπο για τον μέσο αγοραστή...προσωπικά θέλω να μιλάω με τον πωλητή πρίν αγοράσω κάτι.

Τα e-shop κατα την γνώμη μου δεν πρόκειται ποτε να υποκαταστήσουν τα κανονικά μαγαζια ή πάντοτε θα έχουν μια βιτρίνα υποτυπώδη για αυτόν τον λόγο!!!!!

Βλ. e-shop.gr ξεκίνησε σαν ένα απρόσωπο e-shop απο μια πιλοτή πολυκατοικίας στο Μαρούσι αλλα πήγε στο Χαλάνδρι και έκανε χώρο υποδοχής πελάτων....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eBay δαγκωτο για μενα, ποτε δεν ευχαριστηθηκα τοσο τις αγορες μου, αν και καμια φορα το παρακανω γμτ :p Γενικως οι αγορες μεσω ιστοχωρων θελουν πολυ ψαξιμο, και ειδικα δημοπρασιακων χωρων, οπου υπαρχουν διαφορες παγιδουλες (πχ. παραγγελια απο εξωτερικο και τελωνειακα τελη στο καπακι, φορος που προστιθεται στην τελικη τιμη της δημοπρασιας, υψηλα τελη αποστολης) Οσον αφορα την επικοινωνια με τους πωλητες, ειλικρινα δε μου λειπει κ ουτε προκειται να μου λειψει, ειδικα μετα απ οσα εχω ακουσει απο δαυτους κ απο εξυπηρετηση που δεχτηκα κατα καιρους ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Μήπως να ανανέωνε κάποιος το front page poll; Έχει περάσει τόοοσος καιρός που είναι αυτό στην πρώτη σελίδα... ;)

Αμεσως εσυ να καταπνιξεις τη φωνη του λαου εναντια στις αγορες απο γεωστατικες τοποθεσιες :p:whip::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.