Jump to content



3DMARK 06 Database - Bench Scores


RootX

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Τι έκανες στις κάρτες και δουλεύουν 663/1506ΜΗz?

Πράγματι η CPU σου σε κόβει πολύ.

Όλο κάποιος θα βρεθεί με δυο δανεικές 7800gtx με 512mb και μια 4400+ που με ελάχιστο υπερχρονισμό θα βγάλει πολύ μεγαλύτερο σκορ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Χθες, στις 23:14]

Τι έκανες στις κάρτες και δουλεύουν 663/1506ΜΗz?

vcore:1.7volt watercooled

vmem:2,3volt tweakmonsters with dual Tornados 90mm(119cfm)

:D

Ααααα και ξεχασα να αναφερω οτι το OCZ 600 μετα το μονταρισμα των καρτων δεν ηταν αρκετο οστε να κρατησει ολο το συστημα,με αποτελεσμα μολις οι καρτες εμπαιναν σε performance 3D mode,να κανει ενα τσαφ και να κλεινει το PC.Τελικα με την προσθηκη ενως Enermax 600 το προβλημα λυθηκε.Αν ανεβασω και αλλο την καταναλωση του συστηματως μου,με βλεπω να χριαζομαι προσωπικο υποσταθμο της ΔΕΗ :p

post-407-1416072388,4997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis9

mipos eimai ipervolika xamila????

http://service.futuremark.com/orb/projectdetails.jsp?projectType=14

Kαλώς ήρθες στο forum :)

Αν μπορείς δείξε μας μια εικόνα των αποτελεσμάτων γιατί στη σελίδα που έβαλες ζητάει να κάνεις login ή πες μας τη σύνθεση του συστήματός σου και το σκορ.

Και θερμή παράκληση να γράφεις στα ελληνικά και όχι greeklish :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis9

το σκορ είναι 1518!

Xμμ, θα περίμενα παραπάνω από μια διπλή 6600GT, κοντά στις 2500-3000. Δεν είμαι σίγουρος βέβαια αλλά να πιάνει η διπλή κάρτα παρόμοιο σκορ με τη μονή μου φαίνεται παράξενο. Πάντως το σκορ του επεξεργαστή σου αν είναι κοντά στα 1000 καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.