Jump to content



Richard Burns Rally και control settings


planetman

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει πώς ρυθμίζει το στρίψιμο σε αυτό το παιχνίδι; Έχει steering, left & right. Τα 2 τελευταία δεν κάνουν τίποτα και το steering στρίβει δεξιά. Αριστερά ποιό; Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τί πόρωση που δεν μπορώ να το κάνω να παίξει. Εκεί που λέει steering τώρα έχω βάλει κάτι και αυτό είναι το δεξιά. Το left και το right ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ. Αυτά από το πληκτρολόγιο. Αν βάλω το gamepad, το left και το right μου λέει x axis και στα 2 και κάνει conflict και πάλι δεν μπορώ να παίξω. It sucks.

Link to comment
Share on other sites

βαλε παλι τα default και μετα αλλαξε μονο τα left ,right...

απλα μετα τα defaults μην πειραξεις το steering..

το επαθα και εγω αυτο....

με gamepad λογικα παλι αυτο θα φταιει αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια...μιας και δεν εχω.

(το μαμημενο το παιχνιδι θα με αναγκασει να παρω τιμονιερα)....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αψογο το παιχνιδακι οντος, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε Rally Racing.

Δωκημασα να παιξω με Logitec Momo Racing και κοντεψα να ξυλωσω το γραφειο. Στην Ασφαλτο ειναι αριστουργημα, χρειαζονται ελαχιστες κινησεις, στο χωμα ειναι το προβλημα οποτε και παιζω με τα πληκτρα απο τοτε. Καπου εχει επιλογες για να βολεψεις τα πληκτρα

στο να ειναι πιο ευαισθητα, με περισσοτερη αποκρηση , στο στρηψιμο στο γκαζι κλπ. Θελει λιγο πειραματισμο αλλα μπορουμε να κανουμε κατι καλυτερα απο αυτο το απολυτο χειρησμο του παιχνιδιου..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sisman

Αψογο το παιχνιδακι οντος, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε Rally Racing.

Δωκημασα να παιξω με Logitec Momo Racing και κοντεψα να ξυλωσω το γραφειο. Στην Ασφαλτο ειναι αριστουργημα, χρειαζονται ελαχιστες κινησεις, στο χωμα ειναι το προβλημα οποτε και παιζω με τα πληκτρα απο τοτε. Καπου εχει επιλογες για να βολεψεις τα πληκτρα

στο να ειναι πιο ευαισθητα, με περισσοτερη αποκρηση , στο στρηψιμο στο γκαζι κλπ. Θελει λιγο πειραματισμο αλλα μπορουμε να κανουμε κατι καλυτερα απο αυτο το απολυτο χειρησμο του παιχνιδιου..

εισαι τρελος?? εχεις τιμονιερα και το παιζεις με τα πληκτρα????!! αυτο ειναι εγκλημα!! το παιχνιδι παιζεται ΜΟΝΟ με τιμονιερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παίξει καθόλου school.

Βασικά θέλω γενικά από αυτά τα παιχνίδια όταν τρέχεις, με μικρό στρίψιμο να στρίβει το αυτοκίνητο όπως και στην πραγματικότητα. Ξέρει κανείς με τί ρυθμίσεις θα το πετύχω αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

ωραια μιας και το παιζετε...(?????) ...για πειτε τι χρονους κανετε στο rally school ???..(τελευταια της βρετανιας)!Θα προτιμουσα με subaru οι χρονοι...

βλεπω τρωγεσαι παλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να παξεις school...

πας στη δευτερη επιλογη..(δεν θυμαμαι αλλα μαλλον single ραλλυ) διαλεγεις βρετανια...τλευταια πιστα κατω..ετσι την αναφερει σαν ραλλυ school

Επειδη αν κανεις μαθηματα ειναι η τελευταια πιστα που ουσιαστικα αποδεικνυεις τι εμαθες..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι παλιά καραβάνα στο παιχνίδι λέω να σας ανοίξω λίγο τα μάτια... :D :D :D

Στο Rally School έχω χρόνο γύρω στο 1:15:00 με 1:16:00.

Επίσης έχω να σας προτείνω σάιτ με πολύ πράμα για κατέβασμα (Αυτοκίνητα κτλ) που θα σας κάνουν να κολλήσετε με το παιχνίδι.

Στο ίδιο σάιτ κυκλοφορεί κάποιο "πρόγραμμα" που ουσιαστικά πρόκειται για ένα on-line Lobby του παιχνιδιού όπου παίζουν μέχρι 8 άτομα την ίδια πίστα και βλέπεις τα ghost cars των υπολοίπων χωρίς να μπορείς να τα κτυπήσεις. Ο συναγωνισμός είναι φοβερός.

’ντε προπονηθείτε λίγο να φτιάξουμε καμμιά ελληνική ομάδα για ον λάιν gaming experiences.

Το site που έλεγα έιναι το http://www.bhmotorsports.com

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επειδή είμαι παλιά καραβάνα στο παιχνίδι λέω να σας ανοίξω λίγο τα μάτια... :D :D :D

Στο Rally School έχω χρόνο γύρω στο 1:15:00 με 1:16:00.

Επίσης έχω να σας προτείνω σάιτ με πολύ πράμα για κατέβασμα (Αυτοκίνητα κτλ) που θα σας κάνουν να κολλήσετε με το παιχνίδι.

Στο ίδιο σάιτ κυκλοφορεί κάποιο "πρόγραμμα" που ουσιαστικά πρόκειται για ένα on-line Lobby του παιχνιδιού όπου παίζουν μέχρι 8 άτομα την ίδια πίστα και βλέπεις τα ghost cars των υπολοίπων χωρίς να μπορείς να τα κτυπήσεις. Ο συναγωνισμός είναι φοβερός.

’ντε προπονηθείτε λίγο να φτιάξουμε καμμιά ελληνική ομάδα για ον λάιν gaming experiences.

Το site που έλεγα έιναι το http://www.bhmotorsports.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sisman [Χθες, στις 17:52]

Λοιπον, μια πρωτη προσπαθεια με πληκτρα παντα εκανα 1.22.85 συνολικα, 0.25.12 στο πρωτο σκελος και 0.56.04 στο δευτερο. Με Subaru Impreza.

Εγώ πάλι μόλις που το πέρασα, 1.23.57. Αλλά δεν καταλαβαίνω, τί εννοείς πρώτο και δεύτερο σκέλος; Μία πίστα είναι.

Αρχική απάντηση από Piterakos

Επίσης έχω να σας προτείνω σάιτ με πολύ πράμα για κατέβασμα (Αυτοκίνητα κτλ) που θα σας κάνουν να κολλήσετε με το παιχνίδι.

Έχει extra πίστες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sisman [Χθες, στις 17:52]

Λοιπον, μια πρωτη προσπαθεια με πληκτρα παντα εκανα 1.22.85 συνολικα, 0.25.12 στο πρωτο σκελος και 0.56.04 στο δευτερο. Με Subaru Impreza.

Εγώ πάλι μόλις που το πέρασα, 1.23.57. Αλλά δεν καταλαβαίνω, τί εννοείς πρώτο και δεύτερο σκέλος; Μία πίστα είναι.

Αρχική απάντηση από Piterakos

Επίσης έχω να σας προτείνω σάιτ με πολύ πράμα για κατέβασμα (Αυτοκίνητα κτλ) που θα σας κάνουν να κολλήσετε με το παιχνίδι.

Έχει extra πίστες;

Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι για να βλεπω ενδιαφερον για το καλυτερο εξομοιωτη ραλλυ!

λοιπον οποιος θελει να παιξει online μεχρι 12 ατομα κατεβαστε το RBR NET 3.0

http://toca.game-editing.net/dl?f=rbrnet3.0.zip

το msn μου ειναι dtszodiac1@hotmail.com για να παιξουμε μαζι!

επισης στο black hole motosport εχει ενα καρο αυτοκινητα skins ηχους κλπ.

ενα δικο μου mod εχω φτιαξει με Ελληνικα pacenote με την φωνη μου θα βρειτε εδω

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=26171

και ενα χρονο που εχω κανει ειναι στην φοβερη chirdonhead great britain 3.20

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.