Jump to content



Athlon XP 1800+ ψύκτρα επειγώντος!!


dimitrist16

Recommended Posts

Ρε παιδιά, μου χάλασε το ανεμιστηράκι απτον πεξεργαστή socket a και μου χε φαει τα

αυτια. Εψαξα σε όλα τα μεγάλα καταστήματα και δν βρήκα τπτ

Please help !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

H sonic tower είναι αναμφισβήτητα πολύ καλή...απλά τσέκαρε για τυχόν ασυμβατότητες με τη μητρική (δύσκολο) και αν μπαίνει στο κουτί σου (διότι είναι και λίγο γομάρα). Δες κι αυτό το thread που είχε κάνει ο BeetleJuice γι'αυτήν.

Αν τώρα θες κάτι πιό φτηνό απλά για να κάνεις τη δουλειά σου, βρίσκεις και με 10ευρώ (εγώ πχ πηρα μια της Xilence με τόσα και τη δουλειά της την κάνει μια χαρα), αλλά δυστυχώς δεν έχω links να σου δώσω τώρα...

Αν και από την άλλη, παίρνοντας μια universal όπως η sonic tower θα δώσεις κάτι παραπάνω αλλά θα την κρατήσεις σε μελλοντική αναβάθμιση ;)

Link to comment
Share on other sites

H sonic tower θελει πολλη προσοχη στην τοποθετηση λογω μεγαλου βαρους. Αν θυμαμαι καλα το οριο για το socket a ειναι 350-400 gr. Μαλλον καλυτερα να προτιμησεις την gigabyte, εχει παρομοιες επιδοσεις και πιο καλη κατανομη βαρους.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανεις OC η artic από το hac-shop με 15 ευρό θα σε καλυψει μια χαρά.

Και εγώ αυτήν εχω σε ένα 1800+ @ 1700mhz που έχω για δουλειές γραφείου. Είναι και αρκετά αθόρυβη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από plessinho-13-

αυτή εδω κανει για socket a:

thermaletake sonic tower

και κάνει και για κλόκια;)

αυτη να παρεις με κλειστα ματια. Και εγω αυτη εχω και εχω παθει πλακα με τις δυνατοτητες της. Το μονο "κακο" ειναι οτι ειναι τεραστια και ισα που χωρεσε στο κουτι μου.

P.S: To μηχανημα με αυτη την ψυκτρα ειναι κλοκαρισμνο στα 1750 MHz χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά οι Zalman θέλουν τρύπες γυρο από το socket που οι πιο πολλές Mobo δεν έχουν....

Εγώ λέω την artic cooling copper lite. Ειναι με clipακι και μπένει σε όλες τις 462 mobo, χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρισε τις τρύπες όπως λενε και οι άλλοι.

Πάντως εγώ την έχω βάλει (thermaletake sonic tower) στο socket a με το γανζτάκι της μανίσιας και στεκόταν μια χαρά σε MSI K7N2Delta χωρίς τρύπες(για 1 χρόνο τώρα και ακόμα εκει είναι...).Βέβαια προσοχή πάντα στην μετακίνηση του κουτιού.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Τσεκάρισε τις τρύπες όπως λενε και οι άλλοι.

Πάντως εγώ την έχω βάλει (thermaletake sonic tower) στο socket a με το γανζτάκι της μανίσιας και στεκόταν μια χαρά σε MSI K7N2Delta χωρίς τρύπες(για 1 χρόνο τώρα και ακόμα εκει είναι...).Βέβαια προσοχή πάντα στην μετακίνηση του κουτιού.

:)

ρε θηριο πως καταφερες και στερεωσες ολοκληρο γομαρι σε μητρικη χωρις τρυπες ?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.