Jump to content



Νεος Η/Υ, απόψεις παρακαλώ


Wolfenstein

Recommended Posts

Μετά απο πολύ μελέτη :p σας παραθέτω την σύνθεση που έκανα (έιμαι έτοιμος να το αγοράσω), απλά θέλω να μου πείτε τιν δική σας άποψη και μήπως πρέπει να αλλάξω τπτ :flower:

Λοιπον:

Power Supply: Tagan TG580-U22 580W ATX2.01 2Force SLi Compliant Silent PSU

Motherboard: Asus P5W DH Deluxe WiFi (Socket 775) PCI-E DDR2 (MB-152-AS)

CPU: Intel Core 2 DUO E6600 "LGA775 Conroe" 2.40GHz (1066FSB) -

HDD: WD Caviar SE16 400GB 4000KS SATA-II 16MB Cache - OEM

HDD: 2x WD Raptor 74GB WD740ADFD 10,000RPM SATA 16MB Cache -

RAM: Corsair 2GB DDR2 XMS2-6400C4 TwinX (2x1GB) (MY-108-CS)

VGA: Sapphire ATI Radeon X1950 XT-X SILENT Heatpipe 512MB GDDR4

DVD: NEC DVDRW ND-4571/GNB 16x

FDD: TEAC FLOPPY DISK +CARD READER CR7

AUDIO: CREATIVE SB X-Fi PLATINUM

KEYBOARD: Logitech G15 Gaming-Grade Illuminated Keyboard - Retail

MOUSE: Logitech G5 Gaming-Grade Laser Mouse - Retail (KB-069-LG)

SPEAKERS: Logitech Z-5500 THX

Link to comment
Share on other sites

τωρα τη συνθεση αυτη τη ποσταρ3ες για να σου προτηνουμε κατι καλητερο???ελεος ρε... μη ψωνιζεστε.... σαφως και ειναι πολυ καλο το συσστημα αλλα δε χργαζεται να μας το διχνετεκαι να κανεται τους εξυπνους.... σορρυ για το υφος αλλα ελεος...δλδ εγω αμα ελεγα "παιδια περνω τοβ bleu gen την IBM ειναι καλος?" τι θα μου λεγατε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, μην το πέρνεις στράβα. Θέλω να πάρω καλό Η/Υ και δεν θέλω να κάνω καμιά μ@μ@κι@. Λογίκο δεν είναι πριν κάνεις την τελευτέα κίνηση να ρώτίσεις ανθρώπους που έχουν πολλές γνώσεις γυρω απο το αντίκειμενο?

Μπορεί κάποια απο τα παράπανω components να είναι προβλήματικα απο την κατασκεύη τους ή ένας θεός ξέρει τι άλλο. Δεν ψωνίζομαι και ζητώ συγνώμη αν το ύφος μου σου έδιξε κάτι τέτοιο..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε κανένα ups (αν δεν έχεις) για να μην το κλαις το σύστημα σου.... Στην ελλάδα όλα παίζουν. Και αφού τα έσπροξες, πάρε επιπλέον και ένα dvd reader (25) για να αντιγραφέις on the fly..... Tο σύστημα σου γενικά είναι τοπ.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Αν σκέφτεσαι να πας για 2 κάρτες αργότερα, ίσως πρέπει να πάρεις ένα τροφοδοτικό 600+

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί καθόλου. Ένα 620W θα με καλύπτει και για αργότερα?

Link to comment
Share on other sites

Πάιζει.....εγώ με το hec 550 είμαι σταθερότατος και έχω πάνω πολύ πράγμα πάνω. Παντως έχω ακούσει πως οι κάρτες με dx10 θέλουν πολλά w ....αλλά στην τελική πόσα περισσότερα...? Παντως αφού ρίχνεις χρήμα άκου τον Wizard! και πάρε μεγαλύτερο PSU . Ας το έχεις και ας κάθεται...Ήρεμη Δύναμη....

:smoke:

Link to comment
Share on other sites

αυτα που εγραψα δε πγαιναν σε εσενα προσωπικα αλλα γενικα σε τοσους και τοσους που γραφονται μονο και μονο για να ρωτησουν κατι και μετα μη τον ειδατε το παναη... ποσα απο τα 5000 μελη μπαινουν εστω και μια φορα στις 2,3 μερες να δουν τι παιζει στο φορουμ????ουτε 500!!και ειναι αλλοι που ποσταρουν καθαρα και μονο για να μας διξουν το νεο τους πισι που το πηραν 86298746948752394875632945ευρω... τα παιρνω... σορρυ αν σε προσεβαλα αλλα μαλλον καταλαβες...

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα συστημα..

παρε κ ενα δευτερο RW να εχεις και οχι απλα reader..και on the fly burn και 2 CDακια @ once αν γουσταρεις..

η 24" οθονη δεν ειναι υπερβολη..?παρε μια 21" κ τα ρεστα ups..

και σε τι κουτι θα μπει το ολον αυτο κατεβατο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NIB

Γιατί 400gB σκληρό; Το φτηνότερο gB/τιμή θα το βρεις στους 320gB δίσκους. Πχ είναι πολύ φτηνότερο να πάρεις 4 x 320gB = 1280gB παρά 3 x 400gB = 1200gB.

Ναι, μολις τώρα το παρατήρησα. 2χ320 της WD κανουν 230 ενώ 1χ400 210

Όποτε καλύτερα να πάω σε 320Gb :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

μια χαρα συστημα..

παρε κ ενα δευτερο RW να εχεις και οχι απλα reader..και on the fly burn και 2 CDακια @ once αν γουσταρεις..

η 24" οθονη δεν ειναι υπερβολη..?παρε μια 21" κ τα ρεστα ups..

και σε τι κουτι θα μπει το ολον αυτο κατεβατο?

24" προτήμισα γιά την ανάλυση. Πιστεύω ότι η VGA θα δείξει καλύτερα σε 1920 x 1200

Sry για το διπλό post :o

Link to comment
Share on other sites

Πριν παρεις οτιδηποτε δες αν εισαι σε θεση να το κρινεις πρωτα.

Π.χ. ηχεια και καρτα ηχου κορυφαια. Ποσες φορες ωμος θα τα ακους τσιτα. Πριν απαντησεις δες ποσο κοντα μενουν οι γειτονες σου.

Link to comment
Share on other sites

@panos17 γύρο στα 4.000

@ΟΕW1999 μένω σε φοιτητικό συγκρότημα στο οποίο γύρω γύρω έχει αυλή και τα άλλα σπίτια είναι σε απόσταση 30 μέτρων, οπότε θα φωνάζω και τους άλλους να το λίωνουμε μαζί ^^

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.