Jump to content



γιατι διαγραφεται ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ μια πορτα ΣΥΝΕΧΕΙΑδτις ρυθμισεις του ρουτερ μου?


tolis861416003225

Recommended Posts

εχω το alcatel speedtouch 530i και για να κατεβαζω τορεντς εχω το μtorrent 1.6 και για προστασια το κασπερσκυ ιντερνετ σεκιουριτι 6 με απενεργοποιημενο το real time virus scan και το firewall μιας και εχω ρουτερ... και το προβλημα μου ειναι οτι απαξ και κλεισω το μτορεντ ή κανω ρεσταρτ μια πορτα διαγραφεται απο μονη της!!!! τι στο καλο??? γιατι?παρακαλω βοηθεια! ειναι πολυ σπαστικο καθε λιγο να ρυθμιζεις τις πορτες.....

Link to comment
Share on other sites

4! εχω ολες κιολες ρε παιδια!! αν ειναι δυνατον!! παταω και aply και save all αλλα οπως προειπα σβηνεται μονη της η μια!!και δε μπορουν να με δουν λεει στο μτορεντ...και ειναι στο κοκκινο το σηματακι...τωρα δε θυμαμαι πιο απο τα δυο ειναι το udp ή το tcp...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να κλεισει το upnp?

Να ενεργοποισει το Upnp στον ρουτερ και στο utorrent και θα ειναι μια χαρα.

Τσεκαρε το Log του utorrent, θα πρεπει να λεει Port xxxxx Mapped successfuly (ή κατι τετοιο)

δες και εδω: www.portforward.com για τον ρουτερ σου και το utorrent

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο γίνεται και στο δικό μου 530i

Το TCP είναι αυτό που κλείνει , και παρατήρησα πως αφαιρεί την πόρτα όταν κλείσω το utorrent αν θυμάμαι καλά

Το Linksys 354G που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό , μπορεί μεν να μην αφαιρεί την πόρτα από την λίστα του , όμως την κλείνει με αποτέλεσμα να εναλλάσομαι μεταξύ δύο πορτών

Δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει , ίσως κάποιος άλλος μπορεί να μας διαφωτίσει

Πολωνέ , έλεξε από το utorrent αν είναι ανοιχτή η πόρτα σου

Επίσης , router με router διαφέρουν ως προς την συμπεριφορά τους στα τορρεντ

Για παράδειγμα , το linksys το βρήκα καλύτερο στα τορρεντ , αν και έχει ένα σωρό άλλα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

εχω ανοιχτες τις 1412 και 1413... και ποιο ειναι αυτο το log? αυτο που λεει test port? παντως να την ανoiξω πρασινιζει και μου λεει οκ αλλα αμα βγω και το ξαναnοιξω θελει να την ανοιξω παλι...

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε το upnp απο το utorrent μηπως και σου κανει αυτο τη δουλεια.

Το log ειναι η τελευταια καρτελα που εχει στα details.

Οσο για τον πολωνο, θα του συνηστουσα να μειωσει τα max connections στα 100 και να ανοιξει χειροκινητα την πορτα σε κατι οπως 16881 ας πουμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 22:31]

Κλεισε το upnp απο το utorrent μηπως και σου κανει αυτο τη δουλεια.

Το log ειναι η τελευταια καρτελα που εχει στα details.

Οσο για τον πολωνο, θα του συνηστουσα να μειωσει τα max connections στα 100 και να ανοιξει χειροκινητα την πορτα σε κατι οπως 16881 ας πουμε

τα εκανα αλλα και παλι τα ιδια... μηπος πρεπει να κανω καποιες ρυθμησεις στο μοδεμ???
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σύμπτωση είναι, τι είναι δεν ξέρω, αλλά ενώ τόσο καιρό μια χαρά ήμουν με τις πόρτες μου, τις τελευταίες μέρες αντιμετώπισα διάφορα παράξενα.

Έκανα reset τον router και τα ξανάβαλα όλα από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.