Jump to content



Λαστιχα firestone....θελω γνωμες


Skinny13

Recommended Posts

Ποια η γνωμη σας για αυτη τη μαρκα?

Φρεναρισμα

Βρεγμανο

Κρατηματα σε στεγνο

Μιλαω για γομα μετρια προς μαλακη σε συγκριση με τα αντιστοιχα bridgestone, michelin, yokohama (τα εχω δοκιμασει και τα 3)

Link to comment
Share on other sites

Διαστασεις ελαστικου,αλογατα και περιπου με ποσα χλμ θα ταξιδευεις (εθνικη ,πολη )??

Αν και δεν νομιζω καποιος να τα εχει δοκιμασει ΟΛΑ σε ενα(ιδιο) αμαξι για να πει σωστη αποψη!

Παντως κατι goodyear f1 eagle καλα μου φανηκαν...(το ιδιο ειπαν και αλλοι)

(δεν σε ενδιαφερει (ρωτας για firestone)αλλα δεν το εβαλες κιολας..οποτε)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι ζητας απο το λαστιχο. Αν οδηγεις ηπια, μεσα στην πολη και κινησε σε νορμαλ ρυθμους και εκτος αυτης, τοτε μια χαρα ειναι οτι λαστιχο και να φορεσεις.

Αν ομως ζητας το κατι παραπανω τοτε θα προτεινα μια απο τις επωνυμες εταιριες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από King_Arthour

Από ποια έμινες περισσοτερο ευχαριστημένος?(Ανάμεσα σε αυτά τα 3)Επίσης ποια μοντέλα έβαλες από κάθε μάρκα?

bridgestone αντεχουν σε πολλα km αλλα αργουν να ζεσταθουν

yokohama πολυ καλα στην αρχη εως αριστα αλλα αν περασει λιγο ο καιρος πραγματικα χανουν τη μπαλα

bridgestone,αρκετα μαλακα , οταν γλιστρανε γλιστρανε αρκετα ομαλα θα ελεγα,με τη γλιτσα μολις αρχισει να βρεχει ειναι αισχος πραγματικα παντως ενω αρκετα καλα τα πανε στο πολυ βρεγμανο οδοστρωμα

επισης ειχα δοκιμασει 3 σετ μαραγκονι σε 3 εβδομαδες!!!! Ειχαν ολα τους προβλημα στιν ινες και τη μια το αμαξι πηγαινε δεξια την αλλη αριστερα (στην ευθεια ενω ειχα κανει ευθυγραμμιση- ζυγοσταθμιση) της πλακας τελειως λαστιχα ,μακρυα απο αυτα ωσπου εβαλα Michelin και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skinny13 [27-09-2006 23:20]

bridgestone αντεχουν σε πολλα km αλλα αργουν να ζεσταθουν

yokohama πολυ καλα στην αρχη εως αριστα αλλα αν περασει λιγο ο καιρος πραγματικα χανουν τη μπαλα

bridgestone,αρκετα μαλακα , οταν γλιστρανε γλιστρανε αρκετα ομαλα θα ελεγα,με τη γλιτσα μολις αρχισει να βρεχει ειναι αισχος πραγματικα παντως ενω αρκετα καλα τα πανε στο πολυ βρεγμανο οδοστρωμα

επισης ειχα δοκιμασει 3 σετ μαραγκονι σε 3 εβδομαδες!!!! Ειχαν ολα τους προβλημα στιν ινες και τη μια το αμαξι πηγαινε δεξια την αλλη αριστερα (στην ευθεια ενω ειχα κανει ευθυγραμμιση- ζυγοσταθμιση) της πλακας τελειως λαστιχα ,μακρυα απο αυτα ωσπου εβαλα Michelin και ολα καλα

Ρώτησα τον αδερφό μου που δουλεύει σε βουλκανιζατερ και μου είπε οτι τα Michelin είναι η καλύτερη επιλογή και εχουν το ίδιο κράτημα από την αρχή μέχρι που θα τα βγάλεις.και σε στεγνο και σε βρεγμένο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.