Jump to content



Live Messenger: Κοινόχρηστοι Φάκελοι


Ilias83

Recommended Posts

Μετά την εγκατάσταση του Live Messenger, δημιουργήθηκε ένα φάκελος με όνομα "Οι κοινόχρηστοι φάκελοί μου" στο My Computer...

Υπάρχει τρόπος να το ξεφορτωθώ, ή τέλος πάντως να το κάνω να μην φαίνεται;

Απενεργοποίησα τη χρήση κοινόχρηστων αρχείων από τις Επιλογές του Messenger αλλά και πάλι τίποτα.

(Δεν θέλω κοινόχρηστα...)

Αν κάποιος ξέρει, ας μου πει πως θα γίνει κάτι τέτοιο, γιατί ο φάκελος είναι πραγματικά σπαστικός εκεί που βρίσκεται...

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη -> Εκτέλεση->

regsvr32 -u -s "C:\Program Files\MSN Messenger\fsshext.8.0.0812.00.dll"

->OK

ΥΓ: Όπου 8.0.0812.00 η έκδοση του εγκατεστημένου Messenger. Αυτό είναι για την τελευταία έκδοση. Αν έχεις προηγούμενη έκδοση απλά το αλλάζεις στην εκάστοτε revision του Messenger πχ. 8.0.0792.00 ή 8.0.0787.00 κλπ. :cool:

ΥΓ2: Λίγο Googling δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guard1an καλη κίνηση. Όμως εντάξει αν απενεργοποιήσεις την επιλογή των κοινόχρηστων φακελων απο το μενου δεν θα εχεις κανενα απολύτως πρόβλημα. Εξάλλου δεν μπορούν να σου κάνει κανεις τπτ απο τους κοινόχρηστους φακέλους αν δεν θες εσυ. (αν φυσικά δεν πηγαίνεις να ανοίγεις οτι runtime programm βρίσκεις).

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα δεν ήταν απλά να απενεργοποιήσει τους κοινόχρηστους φακέλους, αλλά και να απομακρύνει την συντόμευση που δημιουργεί ο Messenger στο "My Computer". Δεν τίθεται θέμα ασφάλειας ή προστασίας αλλά είναι προσωπικό κόλλημα του καθενός να μην έχει άχρηστα πράγματα στο PC του.

’σε που την έχουν δει και κάπως τώρα όλα τα progz και προσθέτουν @@ριές όπου να'ναι. (βλ. Nero, Live Messenger κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Giannis81

Γεια σας

και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τον φακελο απο το Windows Live Messenger ακολουθησα αυτο που λετε αλλα τιποτα.Μπορει καποιοσ να βοηθησει????

Σας ευχαριστω!!!!!!!!!!!!

Ποιά έκδοση του Messenger έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

πατς ιτ

http://apatch.ikhost.com/index.php

Aυτό αφαιρεί απλά το κουμπί από τον Messenger, όχι τη συντόμευση στο "My Computer".

Έτσι διάβασα δλδ από τα features του site του.

Το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Giannis81

Εγω απο το "My Computer" θελω να το αφαιρεσω.................

Σε ρώτησα πάλι: ποιά έκδοση του Messenger έχεις; (Στο παράθυρο του Messenger,βοήθεια->περί Messenger κάπως έτσι το λέει).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Guard1an [Σήμερα, στις 12:57]

Aυτό αφαρεί απλά το κουμπί από τον Messenger, όχι τη συντόμευση στο "My Computer".

Έτσι διάβασα δλδ από τα features του site του.

Το έχεις δοκιμάσει;

ουτε που προσεξα οτι κανει τετοια συντομευση. θα το κοιταξω οταν γυρισω σπιτι.

το χρησιμοποιησα για να βγαλω τις διαφημισεις της cosmote και να για ενεργοποιηθει το winamp plugin.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

ουτε που προσεξα οτι κανει τετοια συντομευση. θα το κοιταξω οταν γυρισω σπιτι.

το χρησιμοποιησα για να βγαλω τις διαφημισεις της cosmote και να για ενεργοποιηθει το winamp plugin.

Βγάλε και το "Nudge Delay" να σκας 1000/sec δονήσεις.

Πολύ γέλιο :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.