Jump to content



sata to pata γινεται?


g_0x

Recommended Posts

παιδια μπορω να συνδεσω σε μητρικη με βισμα για ΑΤΑ σκληρο εναν ΣΑΤΑ μεσω ανταπτωρα?υπαρχει κατι τετοιο ή λεω χαζομαρες?αν ναι ξερει κανενας καν αμαγαζι που να πουλαει ελλαδα να στειλει κανα λινκ γιατι οσο κ να εψαξα....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα.μου εχει χαλασει η μητρικη που ειναι σοκετΑ.ειχε σατα πανω και χρησιμοποιουσα σατα σκληρο.τωρα βρηκα μια για σοκεταΑ αλλα εχει μονο για πατα.γιαυτο ρωταω.μηπως εχεις καμια μητρικη για σοκετΑ που να παιρνει μπαρτον εσυ?θα το εκτημουσα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 20:30]

λειτουργικο

Δεν ξερω.

Εγω παντως δεν θα εδινα (~40-50) οσο κανει η μητρικη και πολλα λεω...για να εχω σε σατα το λειτουργικο...;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις για controller θα βρεις και ποιο φτηνους...

(ειδικα αν κοιταξεις στον βολο μπορει να βρεις τπτ φτηνο στο extreme computes (σπυριδη),ή στην καρταλη στο μαγαζι πριν την gorgan...ή στον σαρρη (ψηλα στην σπυριδη),ή ιωλκου(κατω) στον Σαββα...και να την βγαλεις με τιποτε μαιμουδελο)

βρηκα πχ κατι με λιγοτερο απο 20...

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=18815

P.S.Ρωτα τους και για μοβο μπορει να εχουν καμια κρατημενη...(εγω που εψαχνα στο τελος του καλοκαιριου για 478 ολοι ειχαν απλα δεν ειχα χρονο να το ψαξω)

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε.μαλλον καπως ετσι θα γινει η δουλεια.απλα ελεγα πως θα εβρισκα πιο ευκολα απο εδω μεσα που δινουν και περνουν πολλα πραματα αλλα μαλλον θα παρω τους δρομους.ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x [Σήμερα, στις 19:56]

παιδια μπορω να συνδεσω σε μητρικη με βισμα για ΑΤΑ σκληρο εναν ΣΑΤΑ μεσω ανταπτωρα?

Κειμενο απο το μαγαζι: Αυτή η μικρή καρτούλα μετατρέπει το IDE της μητρικής σε SATA.

Υποστηρίζει όλες τις ταχύτητες IDE 100/133.

μα αυτο δεν θελει?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.