Jump to content


Ερώτηση για τον Internet explorer


sfakattack

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα.Μπήκα σε ένα πονηρό site και θα ήθελα να σβήσω τα ίχνη αυτής της προσπάθειας μου.Μου είπε φίλος πως έπρεπε να πάς στο Control Panel-Internet Options-Clear History.Το έκανα αλλά αποτέλεσμα μηδέν.Όταν είμαι στον browser και πληκτρολογώ www. μου βγάζει ως προειπιλογή αυτήν τη σελίδα.Ξέρετε άλλον τρόπο να το σβήσω αυτό;

Παρακαλώ καιγομαι μήπως δουν τίποτα οι γονείς μου...

Link to comment
Share on other sites

Στα internet options βάλε για homepage μία της προτίμησής σου ή άσε την κενή. Πάτα επίσης delete files (all offline content) και το clear history. Αν κλείσεις τον explorer και συνεχίζει να εμφανίζεται κάτι πιθανώς να χρειαστείς κάποιο πρόγραμμα σαν το adaware...

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε την επιλογή αυτόματης συμπλήρωσης πεδίων. Ότι και να καθαρίσεις αν δεν το απενεργοποιήσεις κάθε φορά που θα συμπληρώνεις μια διεύθυνση θα σου βγάζει τα προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 16:06]

Δεν χρειάζεται να απενεργοποιήσεις τίποτα. :)

Control Panel -> Taskbar and Start Menu -> Start Menu -> Customize -> Advanced -> Clear List ;)

Και τι ακριβώς θα καταφέρει με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες το πρόβλημα μου βρε συ tristeno;

Όταν βάζω το πρώτο γράμμα της σελίδας εμφανίζει ως προτεινόμενη αυτήν.

Κονονικά και με το clear history έπρεπε να εξαφανίζεται

Αλλά τίποτα

Παρόλα αυτά πες μου αναλυτικά την διαδικασία μήπως όντως κάνω κάτι λάθος

Περιμένω ιδέες γρήγορα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

έκανα ρε συ.εξ αρχής.

τι είναι τώρα αυτό ρε γαμώτο;

να κάνω format ρε παιδιά;

θα περιμένω ακόμα λίγο και μετά θα καταφύγω σε αυτή τη λύση

εκτός αν μπορώ να ξαναπεράσω με κάποιο τρόπο τον explorer πάνω στον

ήδη υπάρχων.Λέτε να λυθεί έτσι το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Nope. Το έχω κάνει άπειρες φορές. Σε συνδυασμό με το clear history και temporary internet files πάντα, όπως είπαν και οι από πάνω. Πολές φορές τα history και temps δεν διώχνουν την λίστα. Με αυτό σαν 3ο βήμα πάντα φεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα ΔΕΝ έχει σχέση με το ιστορικό του ΙΕ οπότε όταν καθαρίζεις τον ΙΕ λογικό είναι να μένουν τα προγράμματα και πρόσφατα έγγραφα στην λίστα πρόσφατων εγγράφων. Καμμία σχέση το ένα με το άλλο. Το πρόβλημα του φίλου δεν είναι η λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.