Jump to content



Να βγαλω τον αγγλικο internet explorer, να βαλω τον ελληνικο


cool11

Recommended Posts

Εχω pc με αγγλικα windows.

Θελω να βγαλω τον αγγλικο internet explorer και να εγκαταστησω τον ελληνικο.

Επειδη ξερω οτι ο ie ειναι βαθια ριζωμενος μεσα στο λειτουργικο, ειπα να ρωτησω εδω πως μπορω να το κανω αυτο με ασφαλη τροπο.

Κι αν εχετε κανενα link για ολοκληρωμενο κατεβασμα της τελευταιας ελληνικης εκδοσης του ie.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια please, πειτε μου εστω τη σελιδα να το κατεβασω.

Τοση ωρα ψαχνω το google, δεν τον βρισκω, τον απεσυραν?

Ελληνικο και εκδοση 6.

Μονο τον 7 σε οχι final βρισκω, οχι ελληνικο.

Βοηθειστε!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό

Σώσε το σε έναν φάκελο (πχ C:\Downloads\ ) και μετά άνοιξε ένα command prompt (Start -> Run -> cmd -> [ENTER] ) και αφού "πλοηγηθείς" στον φάκελο αυτό, γράψε τα εξής:

ie6setup.exe /c:"ie6wzd.exe /d /s:""#E"

ή φτιάξε ένα shortcut και γράψε στον προορισμό τα εξής:

"C:\Downloads\ie6setup.exe" /c:"ie6wzd.exe /d /s:""#E"

μετά θα καταλάβεις τι πρέπει να κάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

To κανω ηδη. Πωπω, εισαι τρομερος dos-ας!!!! Παλαιουρας! Ευχαριστω! Κατεβηκε!

Το προβλημα ειναι τωρα πως να το εγκαταστησω καθοτι η microsoft εχει φροντισει να μας κανει τη ζωη περιπλοκη...

Πχ στο pc που παω να το βαλω λεει οτι εχει νεοτερη εκδοση εγκατεστημενη.

Εγω ομως θελω να τη βγαλω γιατι ειναι στα αγγλικα.

Πως μπορω να τον αφαιρεσω τον υπαρχοντα ie?

Link to comment
Share on other sites

Chosen προσπαθησα να κανω το ιδιο για το outlook αλλα καπου...απετυχα.

Βασικα το Link θελω, και μετα καταλαβα τι κανω.

Απο την αλλη, παροτι πηγα απο το add/remove programs/windows components και αφαιρεσα τον ie, ακομη μου λεει οτι δεν μπορει να εγκαταστησει τον ελληνικο γιατι υπαρχει νεοτερη εκδοση στο συστημα. (μ αρεσει που αποφασιζουν τα windows για το τι εκδοση πρεπει να χρησιμοποιω :sick: )

Link to comment
Share on other sites

cool11 αν βάλεις Ελληνικό ΙΕ σε Αγγλικά Windows θα μπερδέψεις αρκετά πραγματάκια και μέσα στα ίδια τα Windows.

Σου προτείνω καλύτερα να βάλεις κάποιον άλλο browser όπως τον Firefox σε Ελληνικά.

Αλλιώς καλύτερα να βρεις κάποιο CD Windows MUI Pack και να κάνεις τα Windows σου Ελληνικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, θελω τα win αγγλικα για μενα. Την εχω πατησει πολλες φορες στο παρελθον με μηνυματα που ηταν στα ελληνικα (λογω ελληνικων win) ή ακαταλαβιστικα και δεν εβγαζα ακρη.

Τον ελληνικο ie και outlook τα θελω για την γυναικα μου που δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες και θελει να μαθει και να δωσει για ecdl.

So simple.

Ουτε firefox μου κανει για αυτη τη δουλεια, ουτε αγγλικες εκδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.