Jump to content



Τροπος για να μεγεθυνω την οθονη


EvilRyu

Recommended Posts

Εχω την LG L1732P 17" η οποια οπως και οι περισσοτερες LCD 17" εχουν ως native αναλυση τα 1280x1024

Απο την μια αυτο ειναι καλο για να εχεις μεγαλη επιφανεια και οντως βολευει πολυ αλλα τα κανει ολα υπερβολικα μικρα.Την αφησα λιγο καιρο ετσι χωρις να την πειραξω και οντως την συνηθησα αρκετα αλλα το θεμα ειναι να βλεπεις με ανεση την οθονη και να μην δυσκολευεσαι εστω και ελαχιστα.

Υπαρχει λοιπον καποιος τροπος να μεγεθυνω την οθονη?Για να ξεκαθαρισω κατι θελω να εχει το ιδιο αποτελεσμα με την αλλαγη αναλυσης αλλα φυσικα χωρις να αλλαξω αναλυση.Το λεω αυτο γιατι για παραδειγμα μπορει το dpi αμα το αυξησω δεν επηρεαζει τα παντα.ΠΧ. το ταδε προγραμμα θα παραμεινει μικρο.Το ιδιο περιπου γινεται και αμα αυξησω τα fonts.

Υπαρχει κατι τετοιο εστω και σε προγραμμα 'η αυτο που ζηταω ειναι αδυνατον?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν γινεται ομως αυτο που λεω?

Δηλαδη ανοιγεις τον Internet Browser σου δεν θα στα βγαζει μικρα σαν να μην εχεις πειραξει το dpi?Θα μου πεις μπορω να κανω zoom στον browser.OK.Αλλα τι γινεται με τα ενα σωρο αλλα προγραμματα?Για αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΦΙΛΕ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΘΟΝΗ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΑ 1280-1024. ΑΥΤΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΘΟΝΕΣ. ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ DRIVERS ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ Η ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ Η ΚΑΡΤΑ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ DRIVERS ΚΑΙ ΒΑΛΤΟΥΣ. ΕΤΣΙ ΙΣΩΣ ΦΤΙΑΞΕΙ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από EvilRyu

Εχω την LG L1732P 17" η οποια οπως και οι περισσοτερες LCD 17" εχουν ως native αναλυση τα 1280x1024

Απο την μια αυτο ειναι καλο για να εχεις μεγαλη επιφανεια και οντως βολευει πολυ αλλα τα κανει ολα υπερβολικα μικρα.Την αφησα λιγο καιρο ετσι χωρις να την πειραξω και οντως την συνηθησα αρκετα αλλα το θεμα ειναι να βλεπεις με ανεση την οθονη και να μην δυσκολευεσαι εστω και ελαχιστα.

Υπαρχει λοιπον καποιος τροπος να μεγεθυνω την οθονη?Για να ξεκαθαρισω κατι θελω να εχει το ιδιο αποτελεσμα με την αλλαγη αναλυσης αλλα φυσικα χωρις να αλλαξω αναλυση.Το λεω αυτο γιατι για παραδειγμα μπορει το dpi αμα το αυξησω δεν επηρεαζει τα παντα.ΠΧ. το ταδε προγραμμα θα παραμεινει μικρο.Το ιδιο περιπου γινεται και αμα αυξησω τα fonts.

Υπαρχει κατι τετοιο εστω και σε προγραμμα 'η αυτο που ζηταω ειναι αδυνατον?

Ακομη μπορεις να βαλεις αναλυση 1024-768.Στην αρχη θα σου φαινετε θολη αλλα αν το συνηθησεις δενθα το αλλαζεις:)

Link to comment
Share on other sites

Αν παλι δεν σου αρεσει ετσι, μπορεις να εχεις αναλυση 1024-768 αλλα για να μην ειναι θολη πηγαινε απο τα κουμπια της οθονης:MENU-ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ-ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΓΡΑΜΜΑ.

Εκει βαλε να ειναι -50. Ετσι θα τα βλεπεις ολα τελεια:D . Ισως η οθονη να σου φαινετε πιο σκουρα αλλα ειναι ο καλυτερος τροπος αν μην κουραζεσε καθως κοιτας μια 17''(η19'') tft οθονη.

Αν παλι δεν εισαι ευχαριστημενος μπορεις να παιξεις λιγο μετην διoρθωση γραμμα και να δεις που σε βολευει.;)

Τελος μπορεις να πατησεις απο τα κουμπια της οθονης το - (χωρις να πατησεις MENU) και να αλλαξεις την εικονα της οθονης. Lightview

:clap: :clap: :clap: LG1732P:clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.