Jump to content



ΚΟΥΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ Νο 2.....


fazeriozos

Recommended Posts

Επεσε σημερα στα χερια μου φυλλαδιο απο ΠΛΑΙΣΙΟ με κουλες προσφορες...

ALBATRON 7900 GT 256 ΜΒ 199.....

ALBATRON 7900 GT 512 MB 239.....

EVGA 7900 GT COPPER VERSION 256 MB 219....

SVGA PCI-EXP 7900 GT 256 MB ALBATRON 199 (!)

SVGA PCI-EXP 7900 GT 512 MB ALBATRON 239(!)

M/B K8 ASUS A8N32-SLI DELUXE NFORCE4 99(!!!)

SVGA PCI-X EVGA 7900 GT COPPER 256 MB 219(!!)

M/B ABIT AT8-32X(s939,RD580,CROSSFIRE) 89(!!)

M/B ABIT AN8-32X(s939,C51D,SLI x 16) 79(!!)

Ας οψεται που ημουν απο τους τυχερους που αρπαξε την ASUS 1900 XTX της προηγουμενης προσφορας...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το κατάλαβαν τι παίζει με τα πιστωτικά και βάλαν το κεφάλι τους κάτω. Και λεφτά βγάζουν ξεστοκάροντας, και δε θα σκάνε τόσα λεφτά σε επίδοξους RMAδες. Για 2ο μηχάνημα πάντως μια Α8Ν32 με μια 7900GT είναι temptation... :devil:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι στους καταλογους....

κυκλοφορησαν κατι δισελιδα που το ενα ελεγα για καποια προιοντα που εφεραν πρωτοι και το αλλο με τιτλο προσφορες τις εβδομαδας.

Αν και εγω το ακουσα στο μαγαζι τους στον Πειραια που ειχαν κανει πηγαδακι οι πωλητες και τσακωνονταν ποιος θα παρει την E-vga γιατι ειχε μεινει μονο μια.....:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Και λεφτά βγάζουν ξεστοκάροντας, και δε θα σκάνε τόσα λεφτά σε επίδοξους RMAδες. Γ

για θυμιστε μου,πιστωτικο παίρνεις σύμφωνα με την τιμή αγοράς ή με βάση την τιμή που παίζει αυτη τη στιγμη στο ραφι?

παντως,ειναι καλη ευκαιρια για καποιον να κανει αναβαθμιση..με 200 ευρω παιρνεις αρκετα σοβαρη καρτουλα..η 7800GTX μου εκατσε κουτι πριν κανα 2 μηνο σε αντιστοιχη προσφορα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 17:13]

Με βάση την τελευταία τιμολόγηση του προϊόντος.

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Αν ας πούμε πήρα την κάρτα χτες με 300, σήμερα πήγε 200, και αυτή δεν δουλεύει, αν δεν υπάρχει ίδια, τι θα μου δώσουν πίσω 200 ευρώ;

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει κάτι τέτοιο.

Διότι θα μπορούσε το κάθε κατάστημα, πονηρά πράτοντας, όταν του τελείωνε το stock, να κρατούσε 1 μόνο κομμάτι, να το τιμολογούσε πχ 20 ευρώ, για να δίνει μετά πιστωτικά 20 ευρώ σε κάρτες των 300.

Ίσως αυτό να ισχύει, σε περίπτωση που το rma γίνεται μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, πχ 2 χρόνια, οπότε εκεί έχει κάποιο νόημα, τουλάχιστο με τη λογική, νομικά δεν ξέρω αν στέκει κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nicksoti [Χθες, στις 21:49]

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Αν ας πούμε πήρα την κάρτα χτες με 300, σήμερα πήγε 200, και αυτή δεν δουλεύει, αν δεν υπάρχει ίδια, τι θα μου δώσουν πίσω 200 ευρώ;

Δεν υπάρχει νόμος που να λέει κάτι τέτοιο.

Διότι θα μπορούσε το κάθε κατάστημα, πονηρά πράτοντας, όταν του τελείωνε το stock, να κρατούσε 1 μόνο κομμάτι, να το τιμολογούσε πχ 20 ευρώ, για να δίνει μετά πιστωτικά 20 ευρώ σε κάρτες των 300.

Ίσως αυτό να ισχύει, σε περίπτωση που το rma γίνεται μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, πχ 2 χρόνια, οπότε εκεί έχει κάποιο νόημα, τουλάχιστο με τη λογική, νομικά δεν ξέρω αν στέκει κι αυτό.

O νόμος ορίζει πρόιον ίδιας χρηστικής αξίας. Τέσπα έχει αρκετά κομματάκια πάντως. OI abit καλές είναι αλλά έχουν 2 pci γιατί δεν πέρνεις την a8n32 sli del 99 ευρά
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dellman [Σήμερα, στις 22:19]

O νόμος ορίζει πρόιον ίδιας χρηστικής αξίας. Τέσπα έχει αρκετά κομματάκια πάντως. OI abit καλές είναι αλλά έχουν 2 pci γιατί δεν πέρνεις την a8n32 sli del 99 ευρά

Αυτό το "ίσης χρηστικής αξίας" είναι βέβαια αόριστο, ειδικά στις vga, αλλά μπορεί να έχεις και δίκιο, κάπου είχα τα άρθρα θα τα ξανακοιτάξω.

Τέλος πάντων, το Πλαίσιο γενικά έχει καλή φήμη στον τομέα, οπότε δεν νομίζω να γίνονται οι προσφορές εκ του πονηρού. Κάποτε παραπονιόμασταν για τις ακριβές τιμές του Πλαισίου στις VGA, ε μην κάνουμε το ίδιο και τώρα που βγάζει προσφορές.

Απλά μια πιο "σταθερή" χρονικά τιμολόγιση, σε ορισμένες κάρτες (οι περισσότερες έχουν αποδεκτές τιμές), θα ήταν ίσως λογικότερη. Κι αυτό θα ήταν περισσότερο "συνεπές" απέναντι στους "πιστούς" πελάτες, όπως εγώ, που το γουστάρω ως κατάστημα, ειδικά στο θέμα συμπεριφοράς προς τον πελάτη. Είχα, θυμάμαι, πληρώσει x800gto 200 ευρώ, όταν αλλού την έβρισκα και με 160, και μετά έπεσε στα 99. Τυχερός εκείνος που την τσίμπησε με 99, τσαντισμένος εγώ όμως που είχα σκάσει τα 2πλά, χώρια που, με τα λεγόμενά σου, αν τότε μου χαλούσε, θα έπαιρνα πίσω μόλις 100.

Ας πούμε στο ίδιο κατάστημα oi 7600gt έχουν 180-200 ευρώ (αλλού 160,) ενώ υπάρχουν ακόμα στα ράφια 6800gt με κάπου 180 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Και λογικά κάποια στιγμή, απότομα θα δούμε 7600gt πχ με 120 ευρώ.

Anyway, οι τελευταίες προσφορές είναι "λουκούμια", δεν το συζητάω, φτιάχτηκε αρκετός κόσμος.....κι εγώ μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.