Jump to content



Προβλημα με GF 6200


lambrosgg

Recommended Posts

Μαλλον απο αποτυχημενη εγκατασταση MAC OS η καρτα γραφικων μου κανει διαφορα κολπα. Κατευθειαν μολις αρχιζει ο υπολογιστης στο BIOS και γενικα παντου οι χαρακτηρες εμφανιζονται λανθασμενα. Π.Χ. Το 'D' εμφανιζεται 'B' κλπ. Περιεργες κοκκινες γραμμες και το κυριοτερο: με τους κανονικους της drivers δεν ανοιγει τα windows σε αναλυση πανω απο 640*480. Αν ομως βαλω τον τυπικο driver τους για καρτα γραφικων, εχω και 1024*768. Δοκιμασα να φλασαρω το BIOS της καρτας γραφικων, αλλα δεν μπορουσα να βρω με τιποτα το rom αρχειο για την 6200. Ετσι ρισκαρα και το εκανα με της 6800. Το αποτελεσμα; Μια περιεργη πανδαισια χρωματων στην οθονη... Παρακαλω οποιος εχει καρτα με το ιδιο chipset να κανει backup το δικο του υγιες BIOS και να μου στειλει το .rom αρχειο (60ΚΒ ειναι το πολυ)

Χρησιμοποιηστε το NVFlash.

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.