Jump to content



Γνωμη για το συγκεκριμενο πακετο


Παπ

Recommended Posts

Το πακετο ειναι το παρακατω :

ΚΟΥΤΙΑ - CASES THERMALTAKE VB1000SWS SOPRANO WINDOW SILVER

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ INNOVATOR MULTIMEDIA DESKTOP BLACK

DVD RECORDER PLEXTOR PX-755A/T3 DVDR/RW RETAIL

ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ENERMAX EG565AX-VE 535W DUAL FAN NOISE TAKER + PCI-E

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ASUS EN6800GT/2DT 256MB PCI-E TV-OUT DUAL DVI BULK

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ - CPU INTEL CORE 2 DUO E6400 2.13 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX

ΜΗΤΡΙΚΗ ΚΑΡΤΑ GIGABYTE GA-965P-DS4

ΜΝΗΜΗ RAM OCZ EL PC2-5400 DDR2 GOLD DUAL CHANNEL 1GB (2X512MB) GX XTC DC KIT

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ WESTERN DIGITAL 250GB 16MB WD2500KS 7200RPM SATA2

ΟΘΟΝΗ SAMSUNG SYNCMASTER 920N

Το συνολο των χρηματων ειναι 1295 ευρω!!!

Παιδια θελω να μου πειτε αν ειναι καλο πακετο γιατι βιαζομαι να το αγορασω... Αν ειναι δυνατον να μου απαντησετε σημερα οσοι μπορουν.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

στο χωριο μου λενε οτι οποιος βιαζετε σκονταφτει οπωτε καλυτερα να σκευτεις λιγο

γιατι λευτα δηνεις μην τα πεταξεις κιολας ,κατσε και ακου τους ποιο σχετικους

εγω απο intel δεν ξερω και πολλα αλλα ακου αυτους που θα απαντησουν οκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλα αφου εισαι moderator σβησε το ποστ και μην δωσεις λυση. Εγω ζητησα να μου πειτε την γνωμη σας και εσεις μου λετε για βιασινες αντι για να μου πειτε αν ειναι καλο.Ας μην ειμαστε off topic και δωστε λυση στο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε, δεν εχω καποιο προβλημα με το πισι απλα σας λεω αν αξιζει τα χρηματα και αν ολα τα parts που εχω βαλλει ειναι καλα.... Τωρα που μου ειπες οτι βλεπεις ενα νορμαλ πισι μου εδωσες μια απαντηση. Αυτο ηθελα.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σωστος εισαι ξεχασα να το αναφερω. Το πισι προοριζετε για γενικο σκοπο. Και για παιχνιδια αλλα και για οτι χρειαστει ενας φοιτητης . Η διαφορα 1 γιγα με 2 γιγα ειναι πολυ μεγαλη;;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα πρότεινα απλά καλύτερη κάρτα γραφικών. (7800-7900)

ram προσθέτεις άλλα 2*512 και μετά. (εκτός του ότι δεν έχεις καλό o/c με πολλά dimms μνήμης δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα)

Προς το παρόν τα 2gb δε θα κάνουν τη διαφορά (στο άμεσο μέλλον θα κάνουν) αλλά μια καλύτερη κάρτα γραφικών θα ανεβάσει πολύ το σύστημα σου.

Με λίγα λόγια τώρα θα δώσεις 1300 ευρώ για ένα σύστημα που θα παίζει τα τελευταία παιχνίδια σε med ρυθμίσεις και για αυτό θα φταίει μόνο η vga.

Καλητερη η 7600gt απο την 6800gt .

Γιατι να μη δωσεις αλλα 25e και να παρεις μια 7900gs? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512566

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ καλή πρόταση. Η Χ1900gt που σου δείχνει είναι ανταγωνιστής της 7900gt

Εγώ ανέφερα την LEADTEK NVIDIA 7900GS TDH 256MB PCI-E απλά επειδή είναι μια ανασα πανω από τα 200 ε και όσον αφορά τις επιδώσεις με τις άλλες 7900gs δεν έχει διαφορά για απόδοση o/c δε ξερώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ARVAS

Απλα πονταρω στην ανωτερη ποιοτητα απεικονισης των ΑΤΙ...

Ναι πράγματι ε οκ πιστεύω ότι αυτή που ανάφερες είναι κάπως ταχύτερη από την 7900gs αλλά οκ στις τελευταίες γενιές καρτών δεν έχω παρατηρήσει καλύτερη απεικόνιση από τις ati στις nvidia είναι περισσότερο θέμα υλοποίησης και η xfx κάνει καλές υλοποιήσεις.

Καλορίζικο το μηχάνημα και περιμένουμε εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Aν τις βρισκεις στην ιδια τιμη παρε την X1900GT...

Eπισης για οθονη ισως θα επρεπε να κοιτας και εσυ την LG204WT...καπου στα 330€

(απο οτι ειδα πηγες για φτηνη ομως)

Ολα τα αλλα καλα...(εκτος απο κουτι οπου ο καθενας το βλεπει τελειως υποκειμενικα..οποτε δεν αναφερομαι σε αυτο)

2 γιγα θα ηταν προτιμητεα..ακομα και ανωνυμα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.