Jump to content


Ποια οθόνη στα 1000�..?


sof

Recommended Posts

Φτιάχνω νεο σύστημα και για οθόνη διαθέτω 1000.Έιχα αποφασίσει να πάρω την Eizo FlexScan S2110W-BK schwarz 8ms 21.1" TFT.Όταν είδα την Dell Ultrasharp 2407WFP 24in Widescreen και την BenQ FP241W 24in Widescreen μπλόκαρα.Μ'εδιαφέρει το gaming και η φωτογραφία.’λλες προτάσεις δεκτές.

1. BenQ FP241W

http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=3425

2.Dell 2407WFP

http://www.trustedreviews.com/article.aspx?art=3041

3. Eizo S2110W

http://www.cdw.com/shop/products/default.aspx?edc=840990&cm_ven=RKG&cm_cat=adwords&cm_pla=Video&cm_ite=eizo_s2110w-bk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Καλημέρα. Οπως αναφέρω στο άλλο θέμα παρακάτω εγώ κατέληξα στο Eizo CE240W που στην ουσία έχει ακριβώς το ίδιο πάνελ με το "απλό" το S2410.

Λοιπόν όσο κι αν φαίνεται απίστευτο, είχα καμμένο πίξελ!!!!!

ΕΥΤΥΧΩΣ ξαναλέω Ε Υ Τ Υ Χ Ω Σ που αγόρασα το monitor από την ελληνική αντιπροσωπεία και η αλλαγή έγινε σε χρόνο dt χωρίς μα μου. Αυτό θα το κάνουν τα καταστήματα με παραεισαγωγή; Εάν δεν αγοράσεις μέσω αντιπροσωπείας ΖΗΤΑ γραπτή π.χ. με email διαβεβαίωση για zero pixel guarantee.

Επειδή τίποτα δεν είναι θεϊκό, ξέρεις τι είναι να έχεις δώσει τόσα λεφτά για κορυφαίο μόνιτορ και να σου κάτσει στραβή;

Εγώ θα βλαστημούσα την ώρα και τη στιγμή κάθε φορά που θα τ'ανοιγα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν το συζητάμε , EIZO 2110 ή 2410 αβλεπί . Αν είχα τα φράγκα αυτές θα χτύπαγα .

Τιμές από Mindfactory 960 η 2110 για την άλλη δεν θυμάμαι .(συν 29,90 για έλεγχο καμμένων πίξελ ) .

Μέχρι τα χριστούγεννα πιστεύω να έχω τη μια από τις δυο.

Link to comment
Share on other sites

μολις βρώ κάτι με hdcp, καλό panel, χωρίς 60ms lag, και κάτω από 1000 :p

θέλω πολλά ; :D

μέσα στο επόμενο δίμηνο πιστεύω ότι θα έχουν πέσει σημαντικά τα μονιτορζ σε 22''+

οπότε στην αναμονή !! (όσο αντέχει ο καθένας)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα τισ πλάκας και εγώ πιστέυω πωσ οι τιμές θα πέσουν στο επόμενο τρίμηνο (σχεδον 25%). Οπότε αν δεν βιάζεται κάποιος δεν υπάρχει λόγος να δώσει τώρα 1000 ενώ τον φεβρουάριο θα μπορεί να τις πάρει με 750 . Πάντως στα χριστούγεννα λέει τρελά να παίζεις Company Of Heroes σε κτηνος οθόνη και δίπλα να έχεις το κουτί με τα μελομακάρονα....:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάθομαι να ψάξω πολύ πολύ, αλλά αν έδινα 1000 € για οθόνη θα τα έδινα μόνο για μία ΕΙΖΟ.

Και φυσικά από Ελλάδα και κατάστημα ή αντιπροσωπεία, για να έχω και την σωστή υποστήριξη. Ας έδινα και 100 € παραπάνω (Ένα 10% διαφορά είναι λογικό πιστεύω).

Εγγυήση, ποιότητα και υποστήριξη. 1000 € είναι αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες ειμαι η αναμεσα στην Samsung 244T που εδω στο Ελλαντα εχει ενα ''χιλιαρικακι'' η την BenQ FP241W που επιτελους την εχει και το Pixmania προς 1150 + 60.3 τα μεταφορικα(αουτς...).Δεν ξερω εαν αξιζει σε αυτα τα λεφτα η Eizo αλλα η φημες ενε οτι η BenQ ειναι το κορυφαιο 24 monitor προς το παρον.Ξερει κανεις τις διφορες του FP241W με το FP241WZ?

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα την αντιπροσωπία Eizo [Media Vis] και ο αντιπρόσωπος μου είπε ότι η S2110W είναι στα 1069 και η S2410w στα 1630.Δεν πουλούν λιανική.Σε κατάστημα μόνο.Η τιμές ίδιες.

5 χρόνια + 0 pixel.

Την S2110W τη χαρακτήρισε ρηχή.

Την S2410W κορυφή.

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ από την S2110W..........Τα 600 παραπάνω για την S2410W σίγουρα αξίζουν αλλά είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΖΟ και απο μενα

Μπορεις να αναφερεις το ονομα του αντιπροσωπου της ΕΙΖΟ που σου ειπε για 5 + ο pixel

μονο για τους πρωτους 6 μηνες 0 μετα αστα να πανε.

εχω τον λογο μου για αυτο σε ρωταω?:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.