Jump to content



Eιναι οντως υποχρεωτικη η ψηφοφορια στις εκλογες?


sfeteristis

Recommended Posts

Θα ηθελα μια υπευθυνη απαντηση.

Αν υπαρχει και καποιος νομικος εδω...:rolleyes:

Ρωταω γιατι στις προηγουμενες εκλογες το 2004 ειχα ακουσει οτι οι εκλογες ειναι θεωρητικα υποχρεωτικες αλλα και να μη πας δεν θα εχεις συνεπειες.

Τωρα ακουσα να λενε οτι οι εκλογες ειναι υποχρεωτικες:wassat:....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

Θα ηθελα μια υπευθυνη απαντηση.

Αν υπαρχει και καποιος νομικος εδω...:rolleyes:

Ρωταω γιατι στις προηγουμενες εκλογες το 2004 ειχα ακουσει οτι οι εκλογες ειναι θεωρητικα υποχρεωτικες αλλα και να μη πας δεν θα εχεις συνεπειες.

Τωρα ακουσα να λενε οτι οι εκλογες ειναι υποχρεωτικες:wassat:....

Aφού έχεις AMD ρε συ τι να φοβάσαι!!!!!!!!!!:p:P:P

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειναι υποχρεωτικη η ψηφοφορια!! αυτο ισχυει αρκετα χρονια.....αν δεν ψηφισεις πληρωνεις αρκετα μεγαλο προστιμο(ισως και φυλακιση)!!!!! καλυτερα πηγαινε στο εκλογικο κεντρο, βαλε μια τζιφρα και ριξε λευκο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι υποχρεωτικο...ετσι και αλλιως δεν ψηφιζουμε πια με εκλογικο βιβλιαριο αλλα με αστυνομικη ταυτοτητα....

Και να ειναι ομως αναγκαστικο..δεν το κυνηγαει κανεις αμα δεν πας...(ναι ναι..εγινα 18 και ψηφζω...:p)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tassoss [Σήμερα, στις 20:46]

η ψηφος, πιστευω αυτο ενοεις οταν λες εκλογες, ειναι υποχρεωτικη και υπαρχουν νομικες συνεπειες αν δεν ψηφισεις,

οι οποιες ομως δεν εφαρμοζονται

Φυσικα λεω τη ψηφο, τι αλλο θα ελεγα??

Εφοσον λοιπον δεν εφαρμοζονται, στην ουσια δεν ειναι υποχρεωτικη.

Αρα ειναι υποχρεωτικη μονο θεωρητικα, σωστα?

Δε βλεπω λοιπον το λογο να παω να τους κανω τη χαρη να χασω την ωρα μου για να ψηφισω αυτους τους αχαϊρευτους που μας δουλευουν ψιλο γαζι:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tassoss

η ψηφος, πιστευω αυτο ενοεις οταν λες εκλογες, ειναι υποχρεωτικη και υπαρχουν νομικες συνεπειες αν δεν ψηφισεις,

οι οποιες ομως δεν εφαρμοζονται

Ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis [Χθες, στις 23:13]

Λεμε οτι και υγιης νασαι δε σου κανουν τιποτα.

Εδω που τα λεμε η αποχη ειναι το καλυτερο μυνημα γι αυτους τους @#$%^&

εγω λεω οτι θα πας και θα χορεψεις..

Link to comment
Share on other sites

τελικα ψηφησα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. και ακουσα τον υπουργο εσωτ. σημερα το προι να λεει οτι ειναι υποχρεωτικη η ψηφοφορια. οποτε ακομα προλαβεινετε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

Αμαρτωλε, εχω σταματησει να πηγαινω απ το 2004...Δε θα τους ξανακανω τη χαρη να συμμετεχω στο κουκλοθεατρο τους.

Εγώ απλά μένω στη Θεσ/νίκη και βαριέμαι να κατεβαίνω Αθήνα. Υπάρχει η δικαιολογία της απόστασης από όσα ξέρω, οπότε δεν πάω. Έτσι κι αλλιώς ότι και να ψηφίσω στη Νέα Σμύρνη πάντα στην 4ετία εφαρμόζονται τα προεκλογικά τους, άρα τζάμπα κόπος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis [Σήμερα, στις 18:08]

Αμαρτωλε, εχω σταματησει να πηγαινω απ το 2004...Δε θα τους ξανακανω τη χαρη να συμμετεχω στο κουκλοθεατρο τους.

Το avatar σου τι ακριβως εικονιζει?

2 αυτοκινητα..εσυ τι βλεπεις???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.