Jump to content



Έλεγχος ταχύτητας


Sapelas

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά πρίν λίγες μέρες η forthnet αναβάθμισε τη σύνδεση μου σε 1mb/s αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι ουσιαστική διαφορά δεν βλέπω φοβάμαι μήπως έχω κάνει ζημια με τα internet tweak tools του system Mec6. Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μπορέσω να ελέγξω την πραγματική μου ταχύτητα?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα οπότε να μην αγχώνομαι :) πάντως δεν υπάρχει τρόπος να ελέγξω την ταχύτητα μέσα από κανένα site ή κάποιο πρόγραμμα?? Είναι δυνατόν να τρώμε τόσο δούλεμα?? Πάλι καλά που η αναβάθμιση είναι τσάμπα!

Link to comment
Share on other sites

δειτε τι εβγαλε51025171.png Αυτό είναι 1mb/s!!!

Παλιότερα (πρίν κανένα μήνα) κατέβαζα με 50 κάτι από κάποια site σημερα κατέβασα κάτι definitions κ δε πηγαινε πάνω από 30 να φταίει το antivirus?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 20:30]

Το οτι δεν βλεπεις καποια ουσιαστικη διαφορα ειναι γιατι η αναβαθμιση εγινε με επιτυχια και σε σενα...!:D

lol.

κι εδω που ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση, πανω απο 700 δεν ειδαμε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο γείτονά μου που μιλησα μόλις τώρα σε 768 γραμμή το test του δίνει 540kbps εμένα standar με ρίξανε δεν ήμουνα έτσι :( Να επικοινωνήσω με κανένα ή θα με περιποιηθούνε ανευ ενόχλησης?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

oxi δεν εχεις κανεις ζημια!!!

Το οτι δεν βλεπεις καποια ουσιαστικη διαφορα ειναι γιατι

η αναβαθμιση εγινε με επιτυχια και σε σενα...!:D

Ο πΟ.Τ.Ε. και οι providers δίνουν νέο νόημα στην λέξη αναβάθμιση και εξέλιξη :p

Μην το ψάχνεις, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή, υπομονή, υπομονή και άμα δεις ότι ξεφτιλίζεται το θέμα άρχισε να βρίζεις :devil: στα τηλεφωνικά κέντρα μπας και νιώσουν λίγο :tomato:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κάπου εκεί είμαι

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 223.78Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 836.80kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

New York 4950 μίλια μακριά και κατεβάζει με μεγαλύτερη ταχύτητα παρά από Bucharest που βρίσκετε 450 μίλια μακριά (mi = μίλια σωστά?)

Nαι αλλά μπορεί ο server στο Βουκουρέτσι να έχει πολλαπλάσια κίνηση και μικρότερη γραμμή από αυτόν της Νέας Υόρκης (mi = μίλια σωστά).

Αρχική απάντηση από steve_m

Αυτο το speedtest ειναι για το λουτσο.Μου βγαζει download 480kb/s δηλαδη ψιλοχαλια για 768.Ενω οταν παω να κατεβασω κατι σταθεροποιειται στα 79-80κβ,δηλαδη μια χαρα.

Ανάλογα τον server που έχεις διαλέξει για το test, και ανάλογα και από ποιόν server κατεβάζεις. Παίζουν πολλά ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.