Jump to content



Msn Messenger Πρόβλημα;


_daemon_

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το Live Messenger, δεν συνδέεται όση ώρα και αν προσπαθεί. Από webmessenger.msn.com μπαίνει κανονικά. Any ideas? Δεν έχω τον ιο που κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες.:hi:

Link to comment
Share on other sites

ειχά και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Live αλλά ανοιξα κάποιες πορτές και απο τοτε δεν μου εχει ξανακάνει προβλήματα.Έχω το U.S.robotics 9107 και μου έχει καταχωρημένες πόρτες για το msn τις εξής:

6891- 6901 TCP Δοκίμασε το μήπως δείς διαφορά εκτός αν το κόβει

1863- 1963 TCP κάποιο firewall...

1863- 1863 UDP

5190- 5190 UDP

6901- 6901 UDP

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει error, δεν έχω zonealarm. Απλά ενώ δούλευε παρά προχθες τζάμι από τότε αρνείται να μπει ενώ δείχνει ότι συνδέεται.

Δεν έχω router και ακόμα και με κλειστό το firewall δε μπαίνει :help:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει αυτο απο το απογευμα. δεν εχω καταφερει να συνδεθω απο τοτε που γυρισα σπιτι. η ωρα και χρονολογια ειναι μια χαρα και δεν βγαζει κανενα μηνυμα. Απλως προσπαθει να συνδεθει για απειρη ωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aijaki

:tomato: :tomato: :tomato:

Δες και την χρονολογια μηπως ειναι στο 1821 !!!

[spam on]ηρεμησε...:jump: :jump: :jump: θα τα πιασεις τα 150 ποστ...:tomato: :tomato: :tomato: [spam off]

Αρχική απάντηση από _daemon_

Στο 1666 έχει κολλήσει το ρολόι :p Τι λέτε βρε παιδιά, μέχρι παραπροχθές μια χαρά δούλευε... Κάτι σκαρώνει η m$ με το account μου :devil:

αν ετυχε να κανεις καποιο clear cmos και να ξεχασες να ρυθμισεις την ωρα να εισαι σιγουρος οτι ενας απο τους λογους που μπορει να μην συνδεεται ειναι και αυτος... απο κει και περα αστο οση ωρα χρειαζεται μεχρι να σου βγαλει καποιο μην και μετα ποσταρε το εδω να δουμε τι παιζει.. οκ?;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Σήμερα, στις 19:05]

[spam on]ηρεμησε...:jump: :jump: :jump: θα τα πιασεις τα 150 ποστ...:tomato: :tomato: :tomato: [spam off]

αν ετυχε να κανεις καποιο clear cmos και να ξεχασες να ρυθμισεις την ωρα να εισαι σιγουρος οτι ενας απο τους λογους που μπορει να μην συνδεεται ειναι και αυτος... απο κει και περα αστο οση ωρα χρειαζεται μεχρι να σου βγαλει καποιο μην και μετα ποσταρε το εδω να δουμε τι παιζει.. οκ?;) ;) ;)

Όχι δε πείραξα τίποτα... Μλκς της μσ.

Έβαλα 7.5 και μπήκε αφού σούταρα το λάιβ. :rip:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.