Jump to content



Εγγραφη σε Taiyo yuden -R 1-16x μονο σε 4χ!!


Lewnidas

Recommended Posts

Σημερα αγορασα μια 100ανταδα απο e-shop Taiyo yuden -R τα δισκακια γραφουν πανω 1-16χ ταχυτητα εγγραφης ,το dvdr μου ειναι το LiteOn 1633s με firmware BS0Y το τελευταιο λογικα .Μηπως μπορει καποιος να με βοη8ησει μπας και υπαρχει κανας τροπος τουλαχιστον να γινει εγγραφη στα 8χ οχι στα 4χ ελeος!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ αυτά

http://www.e-shop.gr/show_ana.phtml?kodikos=ANA.TAY0034

και γράφονται σε 12χ

κοίταξε στο site της liteon αν τα υποστήριζει και σε τι ταχύτητα και δοκίμασετε τα σε καμιανού φίλου αντιγραφικο να δείς τι παίζει, αλλιώς κοίτα για κάνα άλλο firmware unofficial ή ξαναπέρνα το προηγούμενο firmware να δεις τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

@guardian...

αυτα εχω και εγω..

Θυμασαι χρονο για σχεδον πληρες dvd??(ανω των 4 γιγα)

Και με ποιο προγραμμα..?

6 λεπτά για 3,6 GB στο Νero 7 με ένα -wannabe- NEC οπτικό αγνώστων λοιπών στοιχείων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Guard1an

Εγώ έχω πάρει αυτά που λένε max x8 και γράφω x12.

Είναι τρελοί αυτοί οι γιαπωνέζοι :p

Με τα γαλαζια 8χ απο την 100αδα και γω 12χ γραφω.

Δοκιμασε να βαλεις κανα hacked firmware.

Link to comment
Share on other sites

ok...

Πραγματικη ταχυτητα δεν ειναι 12...πιο κοντα στο 8 γραφουμε...

Με 12χ θα θελαμε 4 λεπτα...(για τα 4 γιγα) ...βαλε και λιγα sec ακομα για lead in/out ..

Μπορει να μην φαινεται η διαφορα του λεπτου αντε διλεπτου....αλλα 12χ δεν ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Lewnidas

Σημερα αγορασα μια 100ανταδα απο e-shop Taiyo yuden -R τα δισκακια γραφουν πανω 1-16χ ταχυτητα εγγραφης ,το dvdr μου ειναι το LiteOn 1633s με firmware BS0Y το τελευταιο λογικα .Μηπως μπορει καποιος να με βοη8ησει μπας και υπαρχει κανας τροπος τουλαχιστον να γινει εγγραφη στα 8χ οχι στα 4χ ελeος!!

Με το BS0Y δε θα επρεπε να εχεις κανενα προβλημα. Το πιο πιθανο ειναι το προβλημα να εγκειται στο συστημα σου, κανε ενα transfer data test ειτε με το nero ειτε με το NCDS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hemispasm [Σήμερα, στις 03:06]

Με το BS0Y δε θα επρεπε να εχεις κανενα προβλημα. Το πιο πιθανο ειναι το προβλημα να εγκειται στο συστημα σου, κανε ενα transfer data test ειτε με το nero ειτε με το NCDS.

Oντως

Ειχα προσφατως και εγω παρομοιο προβλημα και τελικα για καποιον ακατανομαστο λογο τα win ειχαν βαλει το σκληρο που τραβαγε δεδομενα το recoreder σε PIO mode. Το διορθωσα και ολα οκ

Τσεκαρε το και αυτο απο το Control Panel -->System κτλ

Link to comment
Share on other sites

απο diskimpex αγόρασα τα άσπρα (και καλά ceramic coated) αυτά που είναι μέχρι 16χ και λένε up to 20x compatible, το lg εξωτερικό που έχω 2166 τα γράφει μιά χαρά περίπου 6 λεπτά για γεμάτο δισκάκι.

@ lewnidas εσύ έχεις τα λευκά ή τα γαλάζια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι να πω και εγω που γραφω χ2 γιατι το max ειναι χ4 και τα γραφω με χ2 για συγουργια με τον γερο Plextor 708A εγω εχω αυτα Datawire mach4 τdk και για αυτους που δεν θα το πιστεψουν ας δουν αυτο

datawritemach4hd5.th.png

http://www.videohelp.com/dvdmedia.php?selectmedia=3827#comments

διαβαστε και αυτο εδω για τα dvd

http://www.heat-clan.gr/forum/viewtopic.php?t=1248&view=next&sid=9e87a1d0e28a8827595e521895b9f814

datawritemach4pg9.th.jpg

τα καλητερα για μενα δεν εχω χασει ουτε ενα και παιζουν αψογα :T: :T: :T: ειναι και χ16

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.