Jump to content



Aπενεργοποιηση win updates


sfeteristis

Recommended Posts

Πως μπορω να απενεργοποιησω την υπηρεσια των αυτοματων ενημερωσεων και να ξεφορτωθω το εικονιδιο με την ασπιδα που μου βγαζει στο tray?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι απενεργοποιουνται τα updates αλλα το ενοχλητικο εικονιδιο στο tray παραμενει. Για να το ξεφορτωθεις χρειαζεται να επεμβεις στην registry νομιζω αλλα δεν θυμαμαι πως το ειχα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεφορτωθείς την ασπίδα, υπάρχουν δύο τρόποι:

1. Start > Control Panel > Security Center

Μετά στην αριστερή μπάρα, επιλέγεις το "Change the way SC alerts me" και τα αποεπιλέγεις όλα

2. Αγοράζεις τα windows... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 10:55]

Για να ξεφορτωθείς την ασπίδα, υπάρχουν δύο τρόποι:

1. Start > Control Panel > Security Center

Μετά στην αριστερή μπάρα, επιλέγεις το "Change the way SC alerts me" και τα αποεπιλέγεις όλα

2. Αγοράζεις τα windows... :rolleyes:

1. Σωστος ο wizard, thanks:T:

2. :TD: Mα δε σημαινει οπωσδηποτε οτι δεν εχω αγοραστα, μπορει να θελω να κατεβαζω manually επιλεκτικα καποιες ενημερωσεις. Εχεις ακουσει για το Αutopatcher XP?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

Η καλυτερη επιλογη ειναι το Autopatcher για να μην δινεις δικαιωμα στην ms να σε σκαναρει;)

Συγγνώμη κιόλας...τι μπορεί να θέλει η M$ απο σένα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfeteristis

να δει αν εχω αυθεντικα win....

χα χα χα, κομματι απονηρευτο σε βλεπω φιλε μου:D

Φίλε μου αν ήθελε η Μ$ να σε σκανάρει, δεν θα το ήξερες καν. :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα firewalls και λοιπες προστασιες δε μας προστατευουν αν καποιος θελει να μπει στο συστημα μας?

Ειδικα με τη ms, προκειται για πολυ επωνυμη εταιρεια και δε νομιζω να διακινδυνευε το ονομα της για να χακευει χρηστες...

Link to comment
Share on other sites

Αφου το ιδιο το λειτουργικο που χρησιμοποιεις ειναι δικο τους πως θα το αποτρεψεις να επικοινωνησει με την ms αμα ειχαν βαλει πεντε γραμμες κωδικα παραπανω? Ο μονος τροπος ειναι να μην εχεις νετ...

Link to comment
Share on other sites

Αφου αυτοι το γραφουν το λειτουργικο θεωρητικα μπορουν να κανουν οτι θελουν χωρις να παρεις χαμπαρι τιποτα, αρκει να το κρυψουν αρκετα καλα, κατι το οποιο δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο δεδομενου οτι ο κωδικας ειναι τεραστιων διαστασεων και κλειστος.

Παντως δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να ασχοληθει η ms με κατι τετοιο, εξαλλου ποιος θα κατσει μετα να βγαλει ακρη με τα δεδομενα που θα προκυψουν απο τα εκατομυρια πισια με win που υπαρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.