Jump to content



Βάση στήριξης RESERATOR 1 για socket 775


Dj Netrino

Recommended Posts

Γειά σας. Εχω το RESERATOR 1 της Ζαλμαν και ψάχνω τη βάση στήριξης του μπλοκ για socket 775

το zm-cs2

http://www.zalman.co.kr/product/cooling/CS2_eng.pdf

Στο πλαισιο που ρώτησα δε το είχαν και μου ειπαν οτι θα επρεπε να το παραγγείλω μαζι με το μπλοκ και θα στοίχιζε καπου στα 60 :upside:

Ξέρετε που μπορώ να το βρώ?? Μονο το zm-cs1 βρηκα που ειναι βαση για αεροψυξη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Δηλαδή δύσκολα θα το βρω εδώ?

Οπότε αγοράζω το zm-cs1 και μετα με πατέντα φτιαχνω μια βάση-πλάτη.

Τις προάλλες πήρα τηλεφωνο στο e-shop (για το cs1) και δε το είχαν, τώρα που κοίταξα δε το εχουν ούτε στo site.

Link to comment
Share on other sites

Το cs1 και cs2 απ όσο τα θυμάμαι είναι το ίδιο (διαστάσεις - χρήση) πράγμα. Η διαφορά τους είναι στο υλικό κατασκευής (cs1 μεταλικά ποδαράκια, cs2 όλο πλαστικό) και στον τρόπο στήριξης. Έχω μαλιστα βάλει block zalman 478 σε 775 χωρίς πρόβλημα με την βάση cs1 του e-shop.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρόκειται σύντομα να κάνω αναβάθμιση και αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Αν είναι να φτιάξω την βάση,ποιό σχήμα να πάω στο μάστορα και σε τι είδους μάστορα (υδραυλικό,ας πούμε :) )?

Το cs1 δεν υπάρχει πλέον στο e-shop,καμιά ιδέα που αλλού μπορεί να βρεθεί?

Ο αντάπτορας απο ψύκτρα 7700 της zalman για βάση 775 κάνει για το waterblock του resetator?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.