Jump to content


Orbit ή Genuine Motorola μπαταρία?


Maximus

Recommended Posts

Έχω ένα V3 εδώ και ~2 χρόνια. Τελευταία όμως (καθότι χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό) η μπαταρία...νο κούκου. Πήγα στον Γερμανό και μου πρότειναν την μπαταρία της Orbit με 19.90Ε και την αυθεντική της Motorola με 49.90Ε.

Αφού σύνηλθα από το σοκ, πήρα τα μπογαλάκια μου και ήρθα εδώ. Το κινητό θα το αλλάξω τα Χριστούγεννα-Αρχές 2007, οπότε θα μείνει σαν εφεδρικό. Αξίζει να σκάσω τα 50Ε της αυθεντικής ή να πάρω τη μαϊμουδίτσα με τα 20Ε και να ησυχάσω? Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα με την Orbit?

Όποιος ξέρει κάτι ας μου πει :D

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα δεν υπαρχει προβλημα, απλα τσεκαρισε το γιατι κυκλοφορουν και ζωα σε τετοια μαγαζια.

Η motorola δηλ φτιαχνει δικες της μπαταριες και ειναι καλυτερες? Απλα ενα αυτοκολλητο παραπανω εχουν οι γνησιες και το πληρωνεις 30 ...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι ταση και ποσα mah βγαζουν!

Οπωσηποτε πρεπει να εινα η ιδια ταση...για να μην αλλαζεις και κινητο ...και τα mah καλο ειναι να ειναι παραπλησια..(απλα ποση ωρα θα σου κραταει η μπαταρια..)

Πχ στο κινητο μου ειναι 3,6V και 900mAh...αν εβρισκα "οrbit" παλι στα 3,6V και 750-1100mah θα την επαιρνα αν ειχε προβλημα αυτη που εχω...!

(σκεψου οτι δινεις τα μισα λεφτα μονο για τους 2-3 μηνες!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Χθες, στις 23:46]

κοιτα τι ταση και ποσα mah βγαζουν!

αφου τσεκαρεις το παραπανω, βουρ στην Ορμπιτ...

και η μανα μου ειχε παρει μια τετοια μπαταρια...

(ακομα υπαρχει και δουλευει κανονικοτατα, οταν το θυμηθουμε εκεινο το κινητο...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos [Χθες, στις 22:42]

Αν εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα δεν υπαρχει προβλημα, απλα τσεκαρισε το γιατι κυκλοφορουν και ζωα σε τετοια μαγαζια.

Η motorola δηλ φτιαχνει δικες της μπαταριες και ειναι καλυτερες? Απλα ενα αυτοκολλητο παραπανω εχουν οι γνησιες και το πληρωνεις 30 ...

η μαμα μπαταρια της Nikon για τη d50, εχει τεραστια διαφορα σε αποδοση απο την imitation με διπλασιο κοστος, κι ας εχει υποτιθεται 200mah παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι μαϊμου μπαταριες ειναι χειροτερες!Εγω πηρα μια προσφατα για το γικο μου motorola αλλα δε με νοιαζει γιατι την εχω για back up!

Εγω θα σου προτεινα με 10ευρω να παρεις μια γνησια απο ebay!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.