Jump to content


Προβλημα με εκτελεση αρχειων βιντεο!


ΝιοΝιοΣ

Recommended Posts

Ρε παιδια,βοηθειστε την κατασταση γιατι εχει γινει πια τραγικη!

απο τοτε που εκανα φορματ δεν μπορω να προβαλλω κανενα αρχειο βιντεο!

εχω γουιντοους χρ και εχω βαλει μεδια πλαυερ10,εχω κατεβασει τους κοντεκς της ιντεο και οτι αρχειο παιξω ειτε σε divX πλαυερ,ειτε σε ρεαλ πλαυερ,ειτε ντι-βι-ντι βαλω,σε ολα παιζει ηχο αλλα δειχνει μια μαυριλα!Ειναι σαν να εχει καλυφθει η εικονα απο ενα μαυρο σεντονι...δεν εχω μπορεσει να βρω καμια λυση μεχρι τωρα...

Link to comment
Share on other sites

ρε γειτονοπουλο αμα μπορεις κανε μια καλη και δωσε τπτ codecs μπας και δουμε ασπρη μερα...

προσπαθω να αποφυγω το φορματ..

αν και με τοσο χρονο που εχω σπαταλησει για να βρω λυση θα ειχα κανει 10 φορματ!!!!

τεσπα...

παντως ρε παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον! να στε καλα. :T:

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα ακόμα αν έχεις βάλει κάποιο πρόσφατο codec pack ή όχι.

Αν ο λόγος που δε παίζουν είναι η έλλειψη codecs τοτε το klite mega codec pack είναι ότι χρειάζεσαι.. δεν μου έχει τύχει forma video που να μη παίζει με αυτό

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm

Link to comment
Share on other sites

αυτο το wdm capture πρεπει να εχει ακνει ολη τη ζημια γιατι και τωρα που εβαλα το καζαα μεγκα πακ,στο τελος μου εβγαλε οτι εχει προβλημα αυτο...αλλα δεν ξερω πως να το φτιαξω...

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει που στα βγάζει broken πατά οκ και στήσε τον codec pac...Αφού το έστησες λογικά θα εισαι οκ με τα vids.

Επίσης τις φωτογραφίες να τις αποθηκεύεις σε jpeg για εξοικονόμηση χώρου.

Edit

Όσο για το wdm capture devise ξαναπέρνα τους wdm drivers του tv tuner, αν έχεις και της κάρτας γραφικών σου, αν έχει video in

Για να το κανω πιο απλο να η σελλιδα της με τους wdm drivers της καρτας γραφικων σου http://www.nvidia.com/object/wdm_geforce_4.13.html

Επίσης αν συνεχίσει να σου βγάζει πρόβλημα στήσε και τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών σου όπως υποδεικνύεται και στο site της nvidia.

NOTE: This WDM driver kit must be used with the latest ForceWare Graphics driver for GeForce GPUs. Please install that driver first before installing this WDM driver.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.