Jump to content



Τεχνικο τμημα Πλαισιου


Nikos007

Recommended Posts

Γενικα εχω να πω καλα λογια για τα παιδια στο τεχνικο τμημα του πλαισιου αλλα δεν μπορω να μην αναφερω κατι που εχω ακουσει πολλες φορες και ειναι απαραδεκτο.

Πολλα μηχανηματα πανε με προβλημα οτι δεν ανοιγουν με την πρωτη φορα που πατας το κουμπι power. Η απαντηση απο τους τεχνικους. Οταν κλεινετε τον υπολογιστη να κλεινετε και το τροφοδοτικο και να πατατε μερικες φορες το κουμπι power ετσι ωστε να αποφορτιστουν οι πυκνωτες της μητρικης. Μετα ο υπολογιστης σας θα ξεκινησει κανονικα.

Απλα απαραδεκτο. Αναφερω οτι υπαρχουν αντιστασεις στα κυκλωματα των μητρικων οι οποιοι κανουν αυτη τη δουλεια, αποφορτιζουν δηλαδη τους πυκνωτες. Καποια στιγμη πρεπει να τους το πουν αυτο και να αντικαθιστουν τις ελατωματικες μητρικες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πταισμα... Καποτε ειδα με τα ματια μου να συναρμολογουν Η/Υ και να βαζουν το τροφοδοτικο αναποδα. (Με τον ανεμιστηρα των 12cm να ακουμπα το πανω μερος του κουτιου). Φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

ποιος ειναι ο Γιωργος και τι επαθε με την καρτα του?

οχι εσυ φιλε giorgos th. ενας αλλος κοινος φιλος δικος μου και του NIKOΣ007

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινεις αλλα δεν απαντας..

και αφου το ριξαμε στη πλακα,

και εμενα με λενε Γιωργο και η καρτα μου απο το πλαισιο ειναι μια χαρα!

κανενας αλλος Γιωργος που ειχε προβλημα με το Χ,Ψ καταστημα?:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Μην μου λετε τετοιοα τωρα. Αυριο θα τους στειλω εναν σκληρο δισκο για να κοιταξουν.

Οχ, παλι θα μπλεξω.....

μπα δε παιζει να μπλεξεις στο πλαισιο ειδικα με σκληρους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μητρική αν το κατάλαβα καλά παίζει τουλάστιχον στη δική μου. Μου το πρωτοσυνέστησε ο Κβίλλι13 . Όταν πάω να ανοίξω κουτί και να βάλω χζέρι, κάνω shutdownb, βγάζω τροφοδοσία και πατάω 1-2 φορές το κουμπάκι on . Πάντα σχεδόν ανάβουν τα φώτα και οι ανεμιστήρες για 2-3 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια του τεχνικού τμήματος του πλαισίου εδώ στο Ηράκλειο μου φαίνονται "καλά" άτομα. Δεν έτυχε να ακούσω ποτέ συνομιλία τους με άλλους πελάτες πάντως έχουν καλες γνώσεις και δίνουν και κανένα καλωδιάκι sata και γενικά αμα τους περισσεύει τίποτα ψιλό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από disssconected

Τα παιδια του τεχνικού τμήματος του πλαισίου εδώ στο Ηράκλειο μου φαίνονται "καλά" άτομα. Δεν έτυχε να ακούσω ποτέ συνομιλία τους με άλλους πελάτες πάντως έχουν καλες γνώσεις και δίνουν και κανένα καλωδιάκι sata και γενικά αμα τους περισσεύει τίποτα ψιλό.

Μια χαρά είναι τα παιδιά, δε τα ξέρουνε όλοι βέβαια καλά τα πράματα, 1-2 είναι πιο ψαγμένοι, από περισέματα που έχουνε από τα κουτιά που πάνε σε έτοιμες συνθέσεις, τα δίνουνε έτσι,δε τα χρειάζονται άλλωστε!Και φυσικά η εξυπηρέτησή τους είναι πολύ καλή!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Μην μου λετε τετοιοα τωρα. Αυριο θα τους στειλω εναν σκληρο δισκο για να κοιταξουν.

Οχ, παλι θα μπλεξω.....

Εγώ με τον δικό μου ξέμπλεξα σε 1,5 ώρα και αυτό απλά επειδή έπεσα σε μέρα που είχαν δουλειά.

Απλά έκαναν έναν έλεγχο και μου τον άλλαξαν...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εναν σκληρό που είχα μου τον αλλάξαν σε 10 λεπτάκια, πηρα πιστωτικο και πηρα καπάκι 200αρη σκληρο δισκο. Απλα τελεια ! Μαλλον εφταιγε που ο σκληρος τα ειχε παίξει για τα καλά και δεν ειχε φορματ ξεφορματ. Η πλακα ειναι οτι ολα τα εξαρτηματα μου χαλανε ακριβως πριν τελειωσει η εγγυηση, λες και ειναι προγραμματισμενα με την ληξη της εγγυησης να διαλυονται...

edit: και χωρις να γινεται επιτηδες, αφου οι σκληροι ειδικα ειχαν ξεζουμιστει με το adsl και με 256 ram (vr mem υπερωριες)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

πως μετραμε το smart?

αν εχεις το speedfan 4.31 πηγαινε στην καρτελα smart,βαλε τον δισκο σου και κανε μια in-depth on-line analysis.θα σου βγαλει ποσοστο fιtness και performance.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.