Jump to content


που μπορω να βρω reviews οθονων?


tolis861416003225

Recommended Posts

εχω καπου 330 ευρω και λεω να παρω οθονη και οχι κατι αλλο--->μητρικη/κονροε μιας και θα γινει αργοτερα σε πιο ωριμουσ καιρους μιας και τα λ7 δε μου τρεχουν και απο τα παντζακια... τεσπα....

ειμαι αναμεσα στις:

PHILIPS 190X6FB

LG L194WT-SF

LG L1970HQ-BF

και μιας και δε θελω να παρω γουρουνι στο σακι ζηταω λιγη βοηθεια να βρω κανα review να δω τι λεει η καθε μια να διαλεξω...

Link to comment
Share on other sites

απο site ...

tftcentral.co.uk

www.prad.de (αριστερα πατα την αγγλικη σημαια...για ευνοητους λογους)

Μπορεις να βαλεις στο google "review BenQ FP91GP" ή οποιο αλλο μοντελο σε ενδιαφερει και σε μερικα click εχεις βρει αυτο που ψαχνεις..

(εντελως τυχαια....μην ξεκινησεις απο την benq)

Oθονες...

Οι δυο πρωτες ειναι καλες..

H μια wide η αλλη οχι...

Επισης πρεπει να εχει πεσει η 930BF (samsung)..(αμα δεις prad.de τερμα κατω εχει 260€

Στα skroutzoμαγαζα εχει μεινει η παλια τιμη μαλλον!

Outsider στις 19αρες ειναι η BenQ FP91GP ...η οποια σε αντιθεση με τις αλλες δεν εχει TN πανελ αλλα MVA...

Στην αρχη σε πιανει ενα κρυος ιδρωτας μιας και 19'+mva σημαινει πολλα λεφτα..

Αλλα εχει μονο 280€ ...στο ellada...

Να τονισω οτι εχει και dvi....???:D...Μπααααα δεν το τονιζω...

Βεβαια στα λεφτα που δινεις..~330€ ..παιζουν η lg που ειπε ο magicman ..(204wt)

αλλα και η samsung 205BW...

Ολες πλην της Benq ειναι με ΤΝ...

Σε παραπανω λεφτα..(+100€) παιζει η Philips 20wΡ7s και η viewsonic VX2025 και οι δυο με p-mva... (αν φτασεις σε αυτα τα λεφτα)

Link to comment
Share on other sites

εχω προσπαθησει μορε ο καιμενος να κανω αναζητηση στο γοογλε αλλα δε βρησκω κατι... ισως επειδη δεν ειναι το βασικο μοντελο συκγρισης....τεσπα... πολη καλη η benq... σε παιχνιδια ομως πως θα τα παει και με τα εμα τα καμενα πιξελ τι γινεται... τα τρεμω πραγματικα... και για τον ιδιο λογο επιλεγω την 19αρα lg wide και οχι την 20αρα...

Link to comment
Share on other sites

:hehe:

kαλα να προτιμησεις μια ιδιων διαστασεων και χαρακτηριστικων για εγγυηση...τρωγεται...!!

Αλλα να μην παρεις 20αρα επειδη δεν εχει 0πιξελ εγγυηση ???

Παρε απο pixmania..αυτη ή αυτη

H samsung 20ara με TN πανελ και dvi και η βελινεα με p-mva και dvi παλι...αλλα 19αρα!

Αν δεν ανταποκρινεται στις προσδοκιες εντως 7 ημερων παιρνεις τα λεφτα πισω..(βλ καμμενα pixel)

Τσεκαρε το και εσυ βεβαια..Στειλε μαιλ/παρε τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

αυτο περι μη ικανοποιησης ποτε ισχυει? σε οτι παρω?αν ηταν ετσι.... ολοι θα αλαζαν....

Αρχική απάντηση από ΝTG

Τσεκαρε το και εσυ βεβαια..Στειλε μαιλ/παρε τηλ.

Σαν μια απαντηση...αν δε βαριεσαι να κανεις μερικα κλικ...

οφ τοπικ..

γιατι αμεσως το γυρναμε στην καφιλα??Καψτο για καινουργιο ..αλλαγη για πλακα!!!:TD:

Link to comment
Share on other sites

δε σε καταλαβα?! δεν σου ειπα να μου πεις για τη συγκεκριμενη τη παιζει εγω ρωτησα αν γινεται γενικως στην αγορα αυτο αμα δε μας αρεσει κατι το επιστρεφουμε! και η τελευται σου σειρα δε τη καταλαβα καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

σε αυτα τα λεφτα η καλυτερη ειναι LG 20'' L204WT-BF :)

+1 στο Medi@ στο Μαρούσι στα 319. Αν την πάρεις τελικά πες μας αν έχει και stock :)

p.s. (πίεσε τους να στην ανοίξουν για δοκιμή για τυχόν ξου ξου - καμένα Pixel)

Link to comment
Share on other sites

η samsung μου αρεσε τα μαλλα αλλα πιστοτικη δεν εχω και δε προκειτε να βγαλω ποτε μου οποτε αγορα απο πιξμανια δε θα μπορεσω να κανω....αλλα ρε γαμωτο δεν εχει ριβιου ο θωμας για καμια απο αυτες τις δυο... και εχει πολι πολι καλα ριβιου... μετραει επιπεδα φωτηνοτητας και ομοιομορφιας αυτης του πανελ τους χρονους αποκρησης κλπ... πολυ ολοκληρωμενα ρεβιου..τεσπα....πατρα εδω τρεχα γυρεβε... σε μικρο μαγαζι δε ξερω αν μπορω να τη βρω....τι να κανω να τα παρω ενα ενα?αντε και τη βρισκω... θα ειναι εκριβωτερη και δε νομιζω να μου την ανηξει για καμενα.....το κερατο μου τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα, εφοσον φοβασαι τα καμενα πιξελς, την LG L194WT-SF. Ενημερωτικα στις 20'', η LG δικαιολογει εως και 6 καμενα στα 1.000.000 πιξελς. Με την αναλυση της L204WT-BF στα 1680 x 1050 εχεις συνολικα 1.764.000. Με την απλη με8οδο των 3ων, εχουμε ~10,5 πιξελς. Οποτε στα 11 στην αλλαζουν! Πηγη: ALMAN HELLAS, onsite εγγυησεις για τις LG.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολλους! τελικα παργγκηλα τη philips...ειμουνα αναμεσα σε αρκετες αλλα την lg 19 wide δεν την ειχε το πλαισιο και κανενας απο οσους ρωτησα...η samsung αλαζει 19αρα οταν εχει 7 καμενα πιξελ και 20αρα οταν εχει 9!!και την lg 1970hq την πειρε ο αδερφος μου οποτε για να μην εχουμε ιδιες και επειδη ειναι καλη οθονη και πολυ ομορφη κατελειξα στη philips...αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.